Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) vs AMD Ryzen 7 7730U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) та AMD Ryzen 7 7730U — два потужних процесори для ноутбуків, що представляють різні архітектури. Snapdragon X Elite побудований на ARM-архітектурі та орієнтований на енергоефективність, тоді як Ryzen 7 7730U належить до серії AMD Ryzen 7000U і пропонує перевірену продуктивність x86. Обидва чипи мають високі оцінки енергоефективності, але відрізняються за одно- та багатопотоковими показниками, а також за інтегрованою графікою. Розглянемо, який процесор краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) випереджає AMD Ryzen 7 7730U за більшістю бенчмарків: однопотокова продуктивність (Geekbench 6: 2349 проти 2027), багатопотокова (13301 проти 8485) та швидкість компіляції Clang (132.3 Klines/sec проти 69). Він також демонструє кращу інтегровану графіку (33 vs 28) та вищу швидкість обробки фото (111.5 images/sec проти 64.7). Однак Snapdragon X Elite вийшов пізніше (жовтень 2023 проти січня 2023) і має ARM-архітектуру, що може обмежувати сумісність із деяким ПЗ. Ryzen 7 7730U залишається надійним вибором для звичних x86-додатків.

Основні відмінності

  • Snapdragon X Elite має вищу однопотокову продуктивність: Cinebench R23 1530 проти 1448, Geekbench 6 2349 проти 2027.
  • Багатопотокова продуктивність значно краща у Snapdragon: Geekbench 6 13301 проти 8485, Passmark 22884 проти 18635.
  • Snapdragon X Elite швидше компілює код (Clang: 132.3 Klines/sec проти 69) та обробляє веб-сторінки (HTML5: 284.1 pages/sec проти 163.2).
  • Інтегрована графіка Snapdragon оцінена вище (33 vs 28), що підтверджується вищою швидкістю обробки зображень (111.5 images/sec проти 64.7).
  • AMD Ryzen 7 7730U має кращу текстову обробку (217.6 pages/sec проти 210.3) та вийшов на ринок раніше (січень 2023), що забезпечує ширшу сумісність із x86-ПЗ.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1530 1448
Cinebench R23 (багатоядерний) 12119 10801

GeekBench v6

File compression 1060 MB/sec 781.6 MB/sec
Clang compilation 132.3 Klines/sec 69 Klines/sec
HTML 5 Browser 284.1 pages/sec 163.2 pages/sec
PDF Renderer 377 Mpixels/sec 266.1 Mpixels/sec
Text processing 210.3 pages/sec 217.6 pages/sec
Background blur 63.1 images/sec 35.8 images/sec
Photo processing 111.5 images/sec 64.7 images/sec
Ray tracing 22.6 Mpixels/sec 17.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2349 2027
Geekbench 6 (багатоядерний) 13301 8485

PassMark

Integer math 65.6 GOps/sec 75.1 GOps/sec
Floating point math 98.7 GOps/sec 39.3 GOps/sec
Find prime numbers 296M Primes/sec 47M Primes/sec
Random string sorting 32.1M Strings/sec 24.3M Strings/sec
Data encryption 14.6 GBytes/sec 14.9 GBytes/sec
Data compression 240 MBytes/sec 231 MBytes/sec
Physics 1500 Frames/sec 796 Frames/sec
Extended instructions 15.1B Matrices/sec 14.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3180 3069
Passmark CPU (багатоядерний) 22884 18635

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Amd
Дата виходу 24 жовтня 2023 5 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Zen 3 (Cezanne)
Номер моделі X1E-78-100 Немає даних
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Radeon RX Vega 8

Процесор

Ядер 12 8
Потоковий 12 16
Частота 3,4 ГГц 2.0 ГГц
Кількість ядер 12 8
Кількість потоків 12 16
Множник 34x 20x
Кеш 2-го рівня 12 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4.5 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35 Вт 15 Вт
Макс. TDP (Boost) 45 Вт Немає даних
Сокет Custom FP6
Кількість транзисторів Немає даних 10,7 млрд
Критична температура Немає даних 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Radeon RX Vega 8
Частота GPU 500 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 2000 МГц
Шейдерні блоки 1536 512
TMUs 48 32
ROPs 6 8
Обчислювальні блоки 6 8
IGPU FLOPS 3,8 терафлопс 2,05 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5x-8448 - DDR4-3200
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) Сайт AMD Ryzen 7 7730U
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Snapdragon X Elite має вищу оцінку інтегрованої графіки (33 проти 28) та кращу швидкість обробки зображень, що робить його більш придатним для легких ігор. Однак для сучасних ігор обидва процесори потребують дискретної відеокарти.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100), тому вони приблизно рівні за цим параметром. Snapdragon X Elite може бути ефективнішим у певних ARM-оптимізованих завданнях.

Чи варто обирати Snapdragon X Elite через вищу продуктивність?

Так, якщо вам потрібна максимальна швидкість у бенчмарках та роботі з мультимедіа. Але врахуйте, що деяке ПЗ може не підтримувати ARM-архітектуру, тому для сумісності з x86-додатками краще обрати Ryzen 7 7730U.

Який процесор краще для роботи з відео та фото?

Snapdragon X Elite значно швидше обробляє фото (111.5 images/sec проти 64.7) та має вищу швидкість рендерингу PDF (377 Mpixels/sec проти 266.1), що робить його кращим вибором для творчих завдань.

Чи підходять ці процесори для офісних завдань?

Так, обидва чудово справляються з офісними програмами. Ryzen 7 7730U навіть трохи швидше в текстовій обробці (217.6 pages/sec проти 210.3), але різниця несуттєва.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.