Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) vs AMD Ryzen 7 7736U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

На ринку мобільних процесорів з'явився новий гравець — Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100), який кидає виклик перевіреному AMD Ryzen 7 7736U. Обидва чипи орієнтовані на тонкі та легкі ноутбуки, але мають різну архітектуру та підходи до продуктивності. Snapdragon X Elite будується на ARM-архітектурі, тоді як Ryzen 7 7736U використовує класичну x86-платформу. Розглянемо ключові відмінності в тестах і реальних сценаріях використання.

Короткий висновок. За загальним рейтингом Snapdragon X Elite (X1E-78-100) випереджає AMD Ryzen 7 7736U, набравши 56 балів проти 52. Процесор Qualcomm демонструє значно вищу однопотокову продуктивність у Geekbench 6 (2349 проти 1838) та кращу швидкість у завданнях компіляції Clang (132.3 Klines/sec проти 62.3). Однак AMD Ryzen 7 7736U сильніший у багатоядерному Cinebench R23 (12768 проти 12119) та Passmark CPU (одноядерний — 3338 проти 3180). Обидва чипи мають однакову енергоефективність та інтегровану графіку за шкалою оцінок. Вибір залежить від пріоритетів: Snapdragon кращий для однопотокових завдань, AMD — для багатопотокових.

Основні відмінності

  • Snapdragon X Elite має вищий загальний рейтинг (56 проти 52) завдяки кращій однопотоковій продуктивності в Geekbench 6 (2349 проти 1838) та вищій швидкості компіляції Clang (132.3 Klines/sec проти 62.3).
  • AMD Ryzen 7 7736U випереджає в багатоядерному Cinebench R23 (12768 проти 12119) та однопотоковому Passmark CPU (3338 проти 3180), що робить його сильнішим у багатопотокових обчисленнях.
  • Snapdragon X Elite значно швидший у обробці HTML5 Browser (284.1 pages/sec проти 180.2) та PDF Renderer (377 Mpixels/sec проти 246.8), що свідчить про кращу продуктивність у веб-завданнях.
  • AMD Ryzen 7 7736U демонструє вищу швидкість стиснення файлів (832.2 MB/sec проти 1060 MB/sec у Snapdragon), але Snapdragon все одно перевершує його за абсолютним показником.
  • Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100) та інтегрованої графіки (33), що робить їх рівними за цими параметрами.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1530 1548
Cinebench R23 (багатоядерний) 12119 12768

GeekBench v6

File compression 1060 MB/sec 832.2 MB/sec
Clang compilation 132.3 Klines/sec 62.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 284.1 pages/sec 180.2 pages/sec
PDF Renderer 377 Mpixels/sec 246.8 Mpixels/sec
Text processing 210.3 pages/sec 194.7 pages/sec
Background blur 63.1 images/sec 38.4 images/sec
Photo processing 111.5 images/sec 75.6 images/sec
Ray tracing 22.6 Mpixels/sec 15.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2349 1838
Geekbench 6 (багатоядерний) 13301 8438

PassMark

Integer math 65.6 GOps/sec 81.6 GOps/sec
Floating point math 98.7 GOps/sec 46.7 GOps/sec
Find prime numbers 296M Primes/sec 58M Primes/sec
Random string sorting 32.1M Strings/sec 27.8M Strings/sec
Data encryption 14.6 GBytes/sec 15.7 GBytes/sec
Data compression 240 MBytes/sec 283.5 MBytes/sec
Physics 1500 Frames/sec 1008 Frames/sec
Extended instructions 15.1B Matrices/sec 20.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3180 3338
Passmark CPU (багатоядерний) 22884 22195

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Intel
Дата виходу 24 жовтня 2023 5 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Zen 3+ (Rembrandt)
Номер моделі X1E-78-100 Немає даних
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Radeon 680M

Процесор

Ядер 12 8
Потоковий 12 16
Частота 3,4 ГГц 2.7 ГГц
Кількість ядер 12 8
Кількість потоків 12 16
Множник 34x 27x
Кеш 2-го рівня 12 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,7 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35 Вт 15-28 Вт
Макс. TDP (Boost) 45 Вт Немає даних
Сокет Custom FP7
Критична температура Немає даних 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Radeon 680M
Частота GPU 500 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 1536 768
TMUs 48 48
ROPs 6 32
Обчислювальні блоки 6 12
IGPU FLOPS 3,8 терафлопс 3,38 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5x-8448 - DDR5-4800
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) Сайт AMD Ryzen 7 7736U
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Snapdragon X Elite чи Ryzen 7 7736U?

Обидва мають однакову оцінку інтегрованої графіки (33), тому для ігор без дискретної відеокарти вони будуть приблизно рівні. Snapdragon X Elite має вищу однопотокову продуктивність, що може дати перевагу в деяких іграх, але Ryzen 7 7736U кращий у багатопотокових завданнях.

Який процесор вигідніше вибрати для роботи з відео та фото?

Snapdragon X Elite швидше обробляє фото (111.5 images/sec проти 75.6) та фоновий розмиття (63.1 images/sec проти 38.4), тому він кращий для фото- та відеоредагування. Ryzen 7 7736U може бути кращим для багатопотокових завдань, таких як рендеринг.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однакову оцінку енергоефективності (100), тому вони рівні за цим параметром. Snapdragon X Elite використовує ARM-архітектуру, яка зазвичай енергоефективніша, але в тестах це не відображено.

Чи варто вибирати Snapdragon X Elite через нову архітектуру?

Snapdragon X Elite має вищу продуктивність в однопотокових тестах та кращу швидкість у веб-завданнях, але Ryzen 7 7736U сумісний з більшістю програм та ігор для x86. Вибір залежить від ваших потреб: якщо вам потрібна максимальна сумісність — обирайте AMD, якщо продуктивність у нових завданнях — Qualcomm.

Який процесор кращий для багатозадачності?

AMD Ryzen 7 7736U має вищий багатоядерний показник Cinebench R23 (12768 проти 12119), тому він краще справляється з багатозадачністю. Snapdragon X Elite також непоганий, але поступається в багатопотокових обчисленнях.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.