Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) vs Apple M2 Max

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) і Apple M2 Max — це два потужних ARM-процесори, що з'явилися на ринку в 2023 році. Перший орієнтований на Windows-ноутбуки нового покоління, другий — на професійні MacBook Pro. Обидва чипи пропонують високу енергоефективність, але суттєво різняться за архітектурою, графікою та сирими обчислювальними можливостями. У цьому порівнянні ми проаналізуємо ключові відмінності Snapdragon X Elite та M2 Max, щоб допомогти вам зробити усвідомлений вибір.

Короткий висновок. Apple M2 Max випереджає Snapdragon X Elite (X1E-78-100) у більшості синтетичних тестів: однопотокова продуктивність вища на ~11-15%, багатопотокова — на ~18-22%. M2 Max також демонструє кращі результати в обробці зображень, стисненні файлів та веб-перегляді. Однак Snapdragon X Elite не відстає в компіляції коду та рендерингу PDF, а його енергоефективність знаходиться на тому ж високому рівні. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для професійних завдань — обирайте M2 Max. Для повсякденної роботи та Windows-екосистеми Snapdragon X Elite буде гідним конкурентом.

Основні відмінності

  • Apple M2 Max має вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 (одноядерний) 2695 проти 2349 у Snapdragon X Elite.
  • У багатоядерних завданнях M2 Max також лідирує: Cinebench R23 (багатоядерний) 14767 проти 12119, що на 22% більше.
  • Швидкість стиснення файлів на M2 Max на 59% вища (1690 MB/s проти 1060 MB/s), що важливо для роботи з архівами.
  • Snapdragon X Elite перевершує M2 Max у трасуванні променів (22.6 проти 17 Mpixels/sec) та швидкості фону розмиття (63.1 проти 54.1 images/sec).
  • Обидва чипи мають однакову енергоефективність (100 балів), але M2 Max отримує вищі оцінки за інтегровану графіку (40 проти 33).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1530 1625
Cinebench R23 (багатоядерний) 12119 14767

GeekBench v6

File compression 1060 MB/sec 1690 MB/sec
Clang compilation 132.3 Klines/sec 131.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 284.1 pages/sec 368.6 pages/sec
PDF Renderer 377 Mpixels/sec 382.1 Mpixels/sec
Text processing 210.3 pages/sec 272.7 pages/sec
Background blur 63.1 images/sec 54.1 images/sec
Photo processing 111.5 images/sec 149.6 images/sec
Ray tracing 22.6 Mpixels/sec 17 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2349 2695
Geekbench 6 (багатоядерний) 13301 14891

PassMark

Integer math 65.6 GOps/sec 58 GOps/sec
Floating point math 98.7 GOps/sec 73.8 GOps/sec
Find prime numbers 296M Primes/sec 361M Primes/sec
Random string sorting 32.1M Strings/sec 41.2M Strings/sec
Data encryption 14.6 GBytes/sec 15.8 GBytes/sec
Data compression 240 MBytes/sec 337.1 MBytes/sec
Physics 1500 Frames/sec 3827 Frames/sec
Extended instructions 15.1B Matrices/sec 13.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3180 4143
Passmark CPU (багатоядерний) 22884 26633

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Apple
Дата виходу 24 жовтня 2023 17 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv8 ARMv8
Кодове ім'я Snapdragon X Apple M2
Номер моделі X1E-78-100 Немає даних
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Apple M2 Max GPU (38-core)

Процесор

Ядер 12 8
Потоковий 12 8
Частота 3,4 ГГц 3.5 ГГц
Кількість ядер 12 12
Кількість потоків 12 12
Множник 34x 35x
Кеш 2-го рівня 12 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2,4 ГГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 192КБ (на ядро)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35 Вт 50 Вт
Макс. TDP (Boost) 45 Вт Немає даних
Сокет Custom Apple M-Socket
Кількість транзисторів Немає даних 67 млрд
Критична температура Немає даних 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Apple M2 Max GPU (38-core)
Частота GPU 500 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 1398 МГц
Шейдерні блоки 1536 4864
TMUs 48 304
ROPs 6 152
Обчислювальні блоки 6 608
IGPU FLOPS 3,8 терафлопс 13,6 терафлопс
TGP Немає даних 70 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5x-8448 - LPDDR5-6400
Макс. розмір 64 ГБ 96 ГБ
Кількість каналів 8 8
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с 409,6 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) Немає даних
Версія PCI Express 4.0 4.0

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Snapdragon X Elite чи Apple M2 Max?

Apple M2 Max має потужнішу інтегровану графіку (оцінка 40 проти 33), що забезпечує вищу продуктивність у більшості ігор. Однак Snapdragon X Elite демонструє кращі результати в трасуванні променів, що може бути корисним у певних сценах.

Чи варто купувати ноутбук із Snapdragon X Elite замість MacBook на M2 Max?

Якщо ви віддаєте перевагу Windows та не потребуєте максимальної багатоядерної потужності, Snapdragon X Elite — хороший вибір. Для професійної роботи з відео, 3D-моделюванням або компіляцією краще обрати M2 Max.

Який процесор енергоефективніший: Snapdragon X Elite чи M2 Max?

Обидва чипи мають однакову оцінку енергоефективності — 100 балів. Вони споживають мало енергії та забезпечують тривалий час автономної роботи у відповідних пристроях.

Який процесор швидше обробляє фотографії?

Apple M2 Max обробляє 149.6 зображень за секунду проти 111.5 у Snapdragon X Elite, що робить його на 34% швидшим для фоторедагування.

Чи підходить Snapdragon X Elite для програмування та компіляції?

Так, Snapdragon X Elite показує 132.3 Klines/sec у компіляції Clang, що майже не поступається M2 Max (131.8 Klines/sec). Він чудово підходить для розробки програмного забезпечення.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.