Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) vs Intel Core i3 1115G4

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Qualcomm Snapdragon X Elite X1E-78-100 та Intel Core i3 1115G4 відкриває цікаву картину: з одного боку – новітній ARM-чип 2023 року з 12 ядрами, з іншого – перевірений двоядерний Intel Tiger Lake 2020 року. Snapdragon вражає багатоядерною продуктивністю та енергоефективністю, тоді як Core i3 залишається гідним варіантом для базових завдань. Розглянемо ключові відмінності.

Короткий висновок. Qualcomm Snapdragon X Elite X1E-78-100 значно випереджає Intel Core i3 1115G4 у багатопотокових завданнях: Cinebench R23 багатоядерний – 12119 проти 3143, Geekbench 6 багатоядерний – 13301 проти 3383. Snapdragon також швидше обробляє файли, компілює код та рендерить PDF. Однак Core i3 має вищу одноядерну продуктивність відносно свого класу та може бути достатнім для офісних програм. Якщо вам потрібна максимальна багатозадачність та енергоефективність – обирайте Snapdragon X Elite. Для простих щоденних задач Intel Core i3 1115G4 все ще актуальний.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Snapdragon X Elite має майже в 4 рази вищий результат у Cinebench R23 багатоядерному (12119 vs 3143) завдяки 12 ядрам проти 2 у Core i3.
  • Одноядерна швидкість: Snapdragon також швидший: Geekbench 6 одноядерний 2349 проти 1822, що дає перевагу в повсякденних додатках.
  • Компіляція та архівація: Clang compilation у Snapdragon – 132.3 Klines/sec проти 19.6, file compression – 1060 MB/sec проти 384.7, що критично для розробників.
  • Графіка та рендеринг: Snapdragon X Elite обробляє 63.1 images/sec у background blur та 22.6 Mpixels/sec у ray tracing, Core i3 – 15.9 та 3.68 відповідно, що вказує на кращу інтегровану графіку.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник 100 балів, але Snapdragon X Elite досягає вищої продуктивності при тому ж рівні енергоспоживання.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1530 1327
Cinebench R23 (багатоядерний) 12119 3143

GeekBench v6

File compression 1060 MB/sec 384.7 MB/sec
Clang compilation 132.3 Klines/sec 19.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 284.1 pages/sec 73 pages/sec
PDF Renderer 377 Mpixels/sec 99.4 Mpixels/sec
Text processing 210.3 pages/sec 99.4 pages/sec
Background blur 63.1 images/sec 15.9 images/sec
Photo processing 111.5 images/sec 40 images/sec
Ray tracing 22.6 Mpixels/sec 3.68 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2349 1822
Geekbench 6 (багатоядерний) 13301 3383

PassMark

Integer math 65.6 GOps/sec 17.8 GOps/sec
Floating point math 98.7 GOps/sec 11 GOps/sec
Find prime numbers 296M Primes/sec 26M Primes/sec
Random string sorting 32.1M Strings/sec 7.8M Strings/sec
Data encryption 14.6 GBytes/sec 3.4 GBytes/sec
Data compression 240 MBytes/sec 64.3 MBytes/sec
Physics 1500 Frames/sec 421 Frames/sec
Extended instructions 15.1B Matrices/sec 4.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3180 2628
Passmark CPU (багатоядерний) 22884 6053

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Intel
Дата виходу 24 жовтня 2023 2 вересня 2020
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Tiger Lake
Номер моделі X1E-78-100 i3-1115G4
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 UHD Graphics Xe G4

Процесор

Ядер 12 2
Потоковий 12 4
Частота 3,4 ГГц 1.7-3.0 ГГц
Кількість ядер 12 2
Кількість потоків 12 4
Множник 34x 17-30x
Кеш 2-го рівня 12 МБ (загальний) 1280КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4.1 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Швидкість шини Немає даних 4 ГТ/с
Кеш 1-го рівня Немає даних 96КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 6 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35 Вт 12-28 Вт
Макс. TDP (Boost) 45 Вт Немає даних
Сокет Custom BGA-1449
Критична температура Немає даних 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Intel UHD Graphics Xe G4
Частота GPU 500 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 1250 МГц
Шейдерні блоки 1536 384
TMUs 48 24
ROPs 6 12
Обчислювальні блоки 6 48
IGPU FLOPS 3,8 терафлопс 0,96 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5x-8448 - DDR4-3200
- LPDDR4X-3733
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) Сайт Intel Core i3 1115G4
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Snapdragon X Elite чи Core i3 1115G4?

Snapdragon X Elite має значно потужнішу інтегровану графіку, що дозволяє запускати сучасні ігри на низьких налаштуваннях. Core i3 1115G4 підходить лише для дуже старих або нетребувальних ігор.

Чи варто купувати ноутбук з Intel Core i3 1115G4 у 2024 році?

Для базових завдань (браузинг, офіс, відео) Core i3 1115G4 все ще прийнятний, але Snapdragon X Elite забезпечує кращу багатозадачність і швидкість у більш вимогливих сценаріях.

У чому перевага Snapdragon X Elite перед Core i3 1115G4?

Головна перевага – багатоядерна продуктивність: 12 ядер Snapdragon забезпечують у 3-4 рази вищу швидкість у рендерингу, компіляції та архівації порівняно з 2 ядрами Core i3.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності, але Snapdragon X Elite досягає вищої продуктивності на ват, що робить його більш ефективним для інтенсивних завдань.

Чи підходить Snapdragon X Elite для професійної роботи?

Так, завдяки високій багатоядерній продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний 12119) він чудово справляється з відеомонтажем, 3D-моделюванням та програмуванням.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.