Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) vs Intel Core i5 10500

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівнюємо Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100), випущений у 2023 році, та Intel Core i5 10500, що вийшов у 2020 році. Snapdragon X Elite — це ARM-процесор з 12 ядрами, створений за 4-нм техпроцесом, тоді як Intel Core i5 10500 — 6-ядерний x86-чип на 14-нм архітектурі Comet Lake. Обидва процесори орієнтовані на різні платформи, тому порівняння допоможе зрозуміти, який з них краще підходить для ваших завдань.

Короткий висновок. Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) значно випереджає Intel Core i5 10500 за однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю, що підтверджують результати Cinebench R23 (1530 проти 1082 одноядерний, 12119 проти 8209 багатоядерний). Snapdragon також демонструє кращу енергоефективність та інтегровану графіку (33 проти 24 балів). Однак Intel Core i5 10500 залишається актуальним для бюджетних ПК і завдань, що потребують сумісності з x86-екосистемою. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність і автономність у ноутбуці, обирайте Snapdragon; для стаціонарного ПК з обмеженим бюджетом — Intel.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Snapdragon X Elite має вищі показники в Cinebench R23 (одноядерний 1530 проти 1082) та Geekbench 6 (одноядерний 2349 проти 1468), що робить його значно швидшим у більшості завдань.
  • Енергоефективність: Snapdragon отримав 100 балів за енергоефективність, тоді як Intel Core i5 10500 — лише 40, що вказує на менше тепловиділення та довший час автономної роботи в ноутбуках.
  • Інтегрована графіка: Snapdragon X Elite набирає 33 бали за графіку, що на 37.5% більше, ніж 24 бали у Intel, завдяки чому краще справляється з базовими графічними завданнями та переглядом відео.
  • Багатопотокова продуктивність: Snapdragon має 29 балів проти 15 у Intel, що підтверджується результатами Passmark (багатоядерний 22884 проти 13417) — це вдвічі швидша обробка відео та компіляція коду.
  • Архітектура та сумісність: Snapdragon побудований на ARM (4 нм), а Intel — на x86 (14 нм), тому Intel має ширшу сумісність з існуючим ПЗ, тоді як Snapdragon потребує емуляції для деяких x86-додатків.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1530 1082
Cinebench R23 (багатоядерний) 12119 8209

GeekBench v6

File compression 1060 MB/sec 521.7 MB/sec
Clang compilation 132.3 Klines/sec 50 Klines/sec
HTML 5 Browser 284.1 pages/sec 146.7 pages/sec
PDF Renderer 377 Mpixels/sec 210.7 Mpixels/sec
Text processing 210.3 pages/sec 147.9 pages/sec
Background blur 63.1 images/sec 33.9 images/sec
Photo processing 111.5 images/sec 53.3 images/sec
Ray tracing 22.6 Mpixels/sec 10.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2349 1468
Geekbench 6 (багатоядерний) 13301 6502

PassMark

Integer math 65.6 GOps/sec 44.9 GOps/sec
Floating point math 98.7 GOps/sec 28 GOps/sec
Find prime numbers 296M Primes/sec 36M Primes/sec
Random string sorting 32.1M Strings/sec 25.9M Strings/sec
Data encryption 14.6 GBytes/sec 5.2 GBytes/sec
Data compression 240 MBytes/sec 206.3 MBytes/sec
Physics 1500 Frames/sec 756 Frames/sec
Extended instructions 15.1B Matrices/sec 12B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3180 2826
Passmark CPU (багатоядерний) 22884 13417

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Intel
Дата виходу 24 жовтня 2023 1 травня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Comet Lake
Номер моделі X1E-78-100 i5-10500
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 UHD Graphics 630

Процесор

Ядер 12 6
Потоковий 12 12
Частота 3,4 ГГц 3.1 ГГц
Кількість ядер 12 6
Кількість потоків 12 12
Множник 34x 31x
Кеш 2-го рівня 12 МБ (загальний) 256КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4.5 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 12 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35 Вт 65 Вт
Макс. TDP (Boost) 45 Вт Немає даних
Сокет Custom LGA-1200
Критична температура Немає даних 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Intel UHD Graphics 630
Частота GPU 500 МГц 350 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 1150 МГц
Шейдерні блоки 1536 192
TMUs 48 24
ROPs 6 3
Обчислювальні блоки 6 24
IGPU FLOPS 3,8 терафлопс 0,44 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5x-8448 - DDR4-2666
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с 41.6 ГБ/c
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) Сайт Intel Core i5 10500
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Qualcomm Snapdragon X Elite чи Intel Core i5 10500?

Для ігор Intel Core i5 10500 може бути кращим через ширшу сумісність з x86-іграми та драйверами. Snapdragon X Elite має потужнішу інтегровану графіку, але потребує емуляції, що може знизити продуктивність у деяких проєктах.

Чи варто купувати Intel Core i5 10500 у 2024 році?

Intel Core i5 10500 все ще підходить для бюджетних офісних ПК та легких завдань завдяки низькій ціні та сумісності. Однак для більш вимогливих робочих навантажень краще розглянути новіші моделі.

Який процесор енергоефективніший: Snapdragon X Elite чи Intel Core i5 10500?

Qualcomm Snapdragon X Elite значно енергоефективніший завдяки 4-нм техпроцесу та ARM-архітектурі. Він має вищий бал за енергоефективність (100 проти 40), що забезпечує довший час роботи від батареї в ноутбуках.

Чи підходить Qualcomm Snapdragon X Elite для професійних завдань?

Так, Snapdragon X Elite добре справляється з багатопотоковими завданнями, такими як компіляція коду (132.3 Klines/sec) та обробка фото (111.5 images/sec), що робить його хорошим вибором для розробників та творчих професіоналів.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Qualcomm Snapdragon X Elite має кращу інтегровану графіку (33 бали проти 24), що підтверджується вищими показниками в тестах, як-от Background blur (63.1 проти 33.9 images/sec) та Ray tracing (22.6 проти 10.6 Mpixels/sec).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.