Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) vs Intel Core i5 13420H

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) та Intel Core i5 13420H — два сучасних процесори для ноутбуків, що пропонують різний баланс продуктивності та енергоефективності. Snapdragon X Elite побудований на ARM-архітектурі та орієнтований на тривалу автономність, тоді як Intel Core i5 13420H — класичний x86-чип з високою однопотоковою швидкістю. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати тестів та сценарії використання.

Короткий висновок. Обидва процесори мають майже однаковий загальний рейтинг (56 у Snapdragon проти 53 у Intel), але демонструють різні сильні сторони. Snapdragon X Elite виграє в багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 12119 проти 11870) та значно швидше працює з компіляцією коду та обробкою зображень. Intel Core i5 13420H, своєю чергою, має вищу однопотокову продуктивність (Cinebench R23 одноядерний: 1697 проти 1530) і краще справляється з текстовими завданнями. За енергоефективністю обидва отримали максимальні 100 балів, тому вибір залежить від пріоритетів: багатозадачність та креативна робота — Snapdragon, класичні офісні додатки та ігри — Intel.

Основні відмінності

  • Snapdragon X Elite має вищу багатопотокову продуктивність у Geekbench 6 (13301 проти 9145), що робить його кращим для ресурсомістких завдань.
  • Intel Core i5 13420H випереджає в одноядерному тесті Cinebench R23 (1697 проти 1530), що важливо для ігор та додатків, чутливих до частоти одного ядра.
  • Snapdragon X Elite значно швидше компілює код (132.3 Klines/sec проти 61 Klines/sec) та обробляє PDF (377 Mpixels/sec проти 242 Mpixels/sec).
  • Intel Core i5 13420H демонструє кращу швидкість текстової обробки (222.9 pages/sec проти 210.3 pages/sec) та вищий Passmark одноядерний бал (3461 проти 3180).
  • Обидва процесори отримали 100 балів за енергоефективність, але Snapdragon X Elite випущений пізніше (жовтень 2023 проти січня 2023) і має новішу архітектуру ARM.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1530 1697
Cinebench R23 (багатоядерний) 12119 11870

GeekBench v6

File compression 1060 MB/sec 810.8 MB/sec
Clang compilation 132.3 Klines/sec 61 Klines/sec
HTML 5 Browser 284.1 pages/sec 213.2 pages/sec
PDF Renderer 377 Mpixels/sec 242 Mpixels/sec
Text processing 210.3 pages/sec 222.9 pages/sec
Background blur 63.1 images/sec 45.1 images/sec
Photo processing 111.5 images/sec 87.9 images/sec
Ray tracing 22.6 Mpixels/sec 14.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2349 2186
Geekbench 6 (багатоядерний) 13301 9145

PassMark

Integer math 65.6 GOps/sec 60.5 GOps/sec
Floating point math 98.7 GOps/sec 44.8 GOps/sec
Find prime numbers 296M Primes/sec 55M Primes/sec
Random string sorting 32.1M Strings/sec 23M Strings/sec
Data encryption 14.6 GBytes/sec 12.3 GBytes/sec
Data compression 240 MBytes/sec 225.4 MBytes/sec
Physics 1500 Frames/sec 1076 Frames/sec
Extended instructions 15.1B Matrices/sec 13.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3180 3461
Passmark CPU (багатоядерний) 22884 18485

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Intel
Дата виходу 24 жовтня 2023 3 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Raptor Lake
Номер моделі X1E-78-100 i5-13420H
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 UHD Graphics (48EU)

Процесор

Ядер 12 4
Потоковий 12 8
Частота 3,4 ГГц 2.1 ГГц
Кількість ядер 12 8
Кількість потоків 12 12
Множник 34x 21x
Кеш 2-го рівня 12 МБ (загальний) 2 МБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,6 ГГц
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 1,5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3,4 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 80 КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 12 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35 Вт 35-45 Вт
Макс. TDP (Boost) 45 Вт 95 Вт
Сокет Custom BGA-1744
Критична температура Немає даних 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Intel UHD Graphics (48EU)
Частота GPU 500 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 1400 МГц
Шейдерні блоки 1536 384
TMUs 48 24
ROPs 6 12
Обчислювальні блоки 6 48
IGPU FLOPS 3,8 терафлопс 1,08 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5x-8448 - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR5x-5200
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 64 ГБ 96 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) Сайт Intel Core i5 13420H
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core i5 13420H має вищу однопотокову продуктивність (Cinebench R23 одноядерний 1697 проти 1530), що зазвичай дає перевагу в іграх, особливо в поєднанні з дискретною графікою.

Який чип більш енергоефективний?

Обидва процесори отримали максимальний бал за енергоефективність (100), тому вони приблизно однаково економлять енергію. Однак Snapdragon X Elite має ARM-архітектуру, що може забезпечити довшу автономність у легких завданнях.

Який процесор краще для роботи з відео та фото?

Snapdragon X Elite виграє в обробці зображень (111.5 images/sec проти 87.9) та багатопотокових завданнях, тому він краще підходить для рендерингу та редагування відео.

Чи варто вибирати Snapdragon X Elite через новішу архітектуру?

Так, якщо ви працюєте з компіляцією коду, обробкою PDF або багатозадачністю — Snapdragon X Elite показує значно вищі результати в цих сценаріях.

Який процесор кращий для офісних завдань?

Intel Core i5 13420H трохи швидше обробляє текст (222.9 pages/sec проти 210.3) та має вищий одноядерний Passmark, тому він може бути зручнішим для повсякденних офісних додатків.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.