Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) vs Intel Core i5 14400

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) та Intel Core i5 14400 — два процесори, що представляють різні архітектури: ARM та x86. Snapdragon X Elite, випущений у жовтні 2023 року, робить ставку на енергоефективність, тоді як Intel Core i5 14400 (січень 2024) орієнтований на високу однопотокову та багатопотокову продуктивність. Розглянемо їхні ключові відмінності та результати тестів.

Короткий висновок. Intel Core i5 14400 випереджає Snapdragon X Elite в однопотокових завданнях (Cinebench R23: 1810 проти 1530) та багатопотокових (Cinebench R23: 17874 проти 12119). Однак Snapdragon демонструє кращу енергоефективність (100 балів в обох) та вищу швидкість компіляції Clang (132.3 Klines/sec проти 85.5). Для ігор та важких обчислень Intel є кращим вибором, а для мобільних пристроїв з акцентом на автономність — Snapdragon.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core i5 14400 має вищий результат у Cinebench R23 (1810 проти 1530) та Passmark (3790 проти 3180).
  • Багатопотокова продуктивність: Intel лідирує в Cinebench R23 (17874 проти 12119) та Passmark (25615 проти 22884), але Snapdragon виграє в Geekbench 6 (13301 проти 11958).
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали 100 балів, але Snapdragon X Elite створений для ARM-пристроїв, що забезпечує нижче енергоспоживання в реальних сценаріях.
  • Інтегрована графіка: Intel Core i5 14400 має трохи вищий бал (37 проти 33), що може дати невелику перевагу в базових графічних завданнях.
  • Спеціалізовані завдання: Snapdragon X Elite значно швидший у компіляції Clang (132.3 проти 85.5 Klines/sec) та обробці PDF (377 проти 359.2 Mpixels/sec), тоді як Intel краще справляється з текстовими завданнями (237.1 проти 210.3 pages/sec).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1530 1810
Cinebench R23 (багатоядерний) 12119 17874

GeekBench v6

File compression 1060 MB/sec 1006.1 MB/sec
Clang compilation 132.3 Klines/sec 85.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 284.1 pages/sec 292.8 pages/sec
PDF Renderer 377 Mpixels/sec 359.2 Mpixels/sec
Text processing 210.3 pages/sec 237.1 pages/sec
Background blur 63.1 images/sec 54 images/sec
Photo processing 111.5 images/sec 103.9 images/sec
Ray tracing 22.6 Mpixels/sec 20.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2349 2355
Geekbench 6 (багатоядерний) 13301 11958

PassMark

Integer math 65.6 GOps/sec 82.6 GOps/sec
Floating point math 98.7 GOps/sec 62.3 GOps/sec
Find prime numbers 296M Primes/sec 86M Primes/sec
Random string sorting 32.1M Strings/sec 31.8M Strings/sec
Data encryption 14.6 GBytes/sec 17.1 GBytes/sec
Data compression 240 MBytes/sec 319.4 MBytes/sec
Physics 1500 Frames/sec 1500 Frames/sec
Extended instructions 15.1B Matrices/sec 20.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3180 3790
Passmark CPU (багатоядерний) 22884 25615

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Intel
Дата виходу 24 жовтня 2023 9 січня 2024
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Raptor Lake Refresh
Номер моделі X1E-78-100 i5-14400
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 UHD Graphics 730

Процесор

Ядер 12 6
Потоковий 12 12
Частота 3,4 ГГц 2.5 ГГц
Кількість ядер 12 10
Кількість потоків 12 16
Множник 34x 25x
Кеш 2-го рівня 12 МБ (загальний) 2 МБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,7 ГГц
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 1,8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.5 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 80 КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 20МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35 Вт 65 Вт
Макс. TDP (Boost) 45 Вт 148 Вт
Сокет Custom LGA-1700
Критична температура Немає даних 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Intel UHD Graphics 730
Частота GPU 500 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 1550 МГц
Шейдерні блоки 1536 192
TMUs 48 48
ROPs 6 24
Обчислювальні блоки 6 24
IGPU FLOPS 3,8 терафлопс 0,6 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5x-8448 - DDR5-4800
- DDR4-3200
Макс. розмір 64 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с 76,8 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) Сайт Intel Core i5 14400
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор?

Intel Core i5 14400, оскільки він має вищу однопотокову продуктивність (Cinebench R23: 1810 проти 1530) та кращу інтегровану графіку, що важливо для ігрових навантажень.

Чи підходить Snapdragon X Elite для ноутбуків?

Так, завдяки ARM-архітектурі він забезпечує високу енергоефективність, що подовжує час автономної роботи, хоча поступається Intel у багатопотокових завданнях.

Який процесор швидше компілює код?

Snapdragon X Elite: у тесті Clang compilation він досягає 132.3 Klines/sec проти 85.5 Klines/sec у Intel Core i5 14400, що робить його кращим для розробників.

Чи варто вибирати Intel Core i5 14400 для роботи з відео?

Так, завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23: 17874) він краще впорається з рендерингом та обробкою відео, ніж Snapdragon.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Intel Core i5 14400 має невелику перевагу (37 балів проти 33), що може бути корисним для базових графічних завдань та нетребувальних ігор.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.