Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) vs Intel Core i5 14450HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) та Intel Core i5 14450HX – два процесори, що представляють різні архітектурні підходи: ARM від Qualcomm та x86 від Intel. Snapdragon X Elite, випущений у 2023 році, робить ставку на енергоефективність та інтегровані можливості, тоді як Core i5 14450HX (2024) – це потужне рішення для продуктивних ноутбуків. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні сильні сторони, бенчмарки та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core i5 14450HX випереджає Snapdragon X Elite у більшості синтетичних тестів: Cinebench R23 (одноядерний 1801 проти 1530, багатоядерний 15382 проти 12119) та Passmark (одноядерний 3803 проти 3180). Однак Snapdragon демонструє кращу багатоядерну продуктивність у Geekbench 6 (13301 проти 11291) і значно вищу швидкість обробки файлів (1060 MB/s проти 319.5 MB/s). Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для ігор та важких завдань – обирайте Intel. Для завдань, де важлива енергоефективність та робота з медіа, Snapdragon може бути цікавішим.

Основні відмінності

  • Intel Core i5 14450HX має вищу однопотокову продуктивність у Cinebench R23 (1801 проти 1530) та Passmark (3803 проти 3180), що важливо для ігор та додатків, чутливих до частоти ядра.
  • Qualcomm Snapdragon X Elite випереджає Intel у багатоядерному тесті Geekbench 6 (13301 проти 11291) та демонструє значно вищу швидкість стиснення файлів (1060 MB/s проти 319.5 MB/s).
  • У тесті Passmark багатоядерна продуктивність Intel значно вища (27773 проти 22884), що свідчить про кращу роботу в ресурсомістких завданнях, як-от відеомонтаж або 3D-рендеринг.
  • Енергоефективність обох процесорів оцінена однаково високо (100 балів), але Snapdragon X Elite має перевагу в інтегрованій графіці (33 бали проти 39 у Intel), хоча різниця незначна.
  • Intel Core i5 14450HX підтримує ширший набір інструкцій (19.3B Matrices/sec у Extended instructions), що може бути корисним для спеціалізованих обчислень, тоді як Snapdragon краще справляється з обробкою зображень (111.5 images/sec проти відсутності даних у Intel).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1530 1801
Cinebench R23 (багатоядерний) 12119 15382

GeekBench v6

File compression 1060 MB/sec Немає даних
Clang compilation 132.3 Klines/sec Немає даних
HTML 5 Browser 284.1 pages/sec Немає даних
PDF Renderer 377 Mpixels/sec Немає даних
Text processing 210.3 pages/sec Немає даних
Background blur 63.1 images/sec Немає даних
Photo processing 111.5 images/sec Немає даних
Ray tracing 22.6 Mpixels/sec Немає даних
Geekbench 6 (одноядерний) 2349 2296
Geekbench 6 (багатоядерний) 13301 11291

PassMark

Integer math 65.6 GOps/sec 92.1 GOps/sec
Floating point math 98.7 GOps/sec 68 GOps/sec
Find prime numbers 296M Primes/sec 126M Primes/sec
Random string sorting 32.1M Strings/sec 32M Strings/sec
Data encryption 14.6 GBytes/sec 18.1 GBytes/sec
Data compression 240 MBytes/sec 319.5 MBytes/sec
Physics 1500 Frames/sec 2090 Frames/sec
Extended instructions 15.1B Matrices/sec 19.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3180 3803
Passmark CPU (багатоядерний) 22884 27773

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Intel
Дата виходу 24 жовтня 2023 9 січня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Raptor Lake Refresh
Номер моделі X1E-78-100 i5-14450HX
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 UHD Graphics (16EU)

Процесор

Ядер 12 6
Потоковий 12 12
Частота 3,4 ГГц 2,4 ГГц
Кількість ядер 12 10
Кількість потоків 12 16
Множник 34x 24x
Кеш 2-го рівня 12 МБ (загальний) 2 МБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,8 ГГц
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 1,8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.5 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 80 КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 20МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35 Вт 45-55 Вт
Макс. TDP (Boost) 45 Вт 157 Вт
Сокет Custom BGA-1964
Критична температура Немає даних 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Intel UHD Graphics (16EU)
Частота GPU 500 МГц 350 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 1500 МГц
Шейдерні блоки 1536 128
TMUs 48 8
ROPs 6 4
Обчислювальні блоки 6 16
IGPU FLOPS 3,8 терафлопс 0,38 терафлопс
TGP Немає даних 6-15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5x-8448 - DDR5-5600
- DDR4-3200
Макс. розмір 64 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с 89,6 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) Сайт Intel Core i5 14450HX
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Snapdragon X Elite чи Intel Core i5 14450HX?

Intel Core i5 14450HX має вищу однопотокову продуктивність (Cinebench R23 1801 проти 1530) та кращу інтегровану графіку (39 балів проти 33), що робить його більш придатним для ігор, особливо на ноутбуках з дискретною відеокартою.

У чому перевага Snapdragon X Elite перед Intel Core i5 14450HX?

Snapdragon X Elite демонструє кращу багатоядерну продуктивність у Geekbench 6 (13301 проти 11291) та значно вищу швидкість стиснення файлів (1060 MB/s), що робить його ефективним для роботи з великими обсягами даних та медіа.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори отримали однакову оцінку енергоефективності (100 балів), але Snapdragon X Elite на ARM-архітектурі традиційно споживає менше енергії в легких завданнях, тоді як Intel Core i5 14450HX може бути ефективнішим під навантаженням.

Чи варто обирати Snapdragon X Elite для роботи з фото та відео?

Так, Snapdragon X Elite показує високу швидкість обробки зображень (111.5 images/sec) та фону (63.1 images/sec), що робить його хорошим вибором для фоторедагування та легкого відеомонтажу.

Який процесор має вищий загальний рейтинг?

Intel Core i5 14450HX має незначну перевагу в загальному рейтингу (58 балів проти 56), що зумовлено кращою однопотоковою продуктивністю та інтегрованою графікою.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.