Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) vs Intel Core i5 8250U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) та Intel Core i5 8250U — це процесори для ноутбуків, що належать до різних епох. Snapdragon X Elite, випущений у 2023 році, побудований на ARM-архітектурі та орієнтований на високу енергоефективність. Intel Core i5 8250U (2017 рік) — класичний мобільний чіп на архітектурі Kaby Lake R. Розглянемо їхні ключові відмінності в тестах та реальних сценаріях.

Короткий висновок. Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) значно випереджає Intel Core i5 8250U за більшістю показників: багатоядерна продуктивність (Cinebench R23 — 12119 проти 3091), швидкість роботи з файлами та веб-браузинг. Snapdragon також має кращу інтегровану графіку та енергоефективність. Однак Core i5 8250U залишається актуальним для базових офісних завдань завдяки нижчому енергоспоживанню в простих сценаріях. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність та сучасні технології — обирайте Snapdragon.

Основні відмінності

  • Qualcomm Snapdragon X Elite має в 4 рази вищу багатоядерну продуктивність у Cinebench R23 (12119 проти 3091).
  • Одноядерна продуктивність Snapdragon майже вдвічі вища: Geekbench 6 – 2349 проти 1117 у Intel.
  • Snapdragon значно швидше стискає файли (1060 MB/s проти 210 MB/s) та компілює код (132.3 Klines/s проти 18.9 Klines/s).
  • Інтегрована графіка Snapdragon X Elite майже вдвічі потужніша за графіку Core i5 8250U (33 бали проти 15).
  • Енергоефективність обох процесорів оцінена однаково (100 балів), але Snapdragon досягає вищої продуктивності на ват.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1530 900
Cinebench R23 (багатоядерний) 12119 3091

GeekBench v6

File compression 1060 MB/sec 210.2 MB/sec
Clang compilation 132.3 Klines/sec 18.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 284.1 pages/sec 78.4 pages/sec
PDF Renderer 377 Mpixels/sec 108.7 Mpixels/sec
Text processing 210.3 pages/sec 112.5 pages/sec
Background blur 63.1 images/sec 20.5 images/sec
Photo processing 111.5 images/sec 32.4 images/sec
Ray tracing 22.6 Mpixels/sec 5.57 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2349 1117
Geekbench 6 (багатоядерний) 13301 3272

PassMark

Integer math 65.6 GOps/sec 21 GOps/sec
Floating point math 98.7 GOps/sec 12.8 GOps/sec
Find prime numbers 296M Primes/sec 18M Primes/sec
Random string sorting 32.1M Strings/sec 10.4M Strings/sec
Data encryption 14.6 GBytes/sec 2 GBytes/sec
Data compression 240 MBytes/sec 77.7 MBytes/sec
Physics 1500 Frames/sec 405 Frames/sec
Extended instructions 15.1B Matrices/sec 4.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3180 1905
Passmark CPU (багатоядерний) 22884 5866

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Intel
Дата виходу 24 жовтня 2023 21 серпня 2017
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Немає даних
Номер моделі X1E-78-100 i5-8250U
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 UHD Graphics 620

Процесор

Ядер 12 4
Потоковий 12 8
Частота 3,4 ГГц 1.6 ГГц
Кількість ядер 12 4
Кількість потоків 12 8
Множник 34x 16x
Кеш 2-го рівня 12 МБ (загальний) 256КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3,4 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Швидкість шини Немає даних 4 ГТ/с
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 6 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35 Вт 15 Вт
Макс. TDP (Boost) 45 Вт Немає даних
Сокет Custom BGA-1356
Критична температура Немає даних 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Intel UHD Graphics 620
Частота GPU 500 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 1100 МГц
Шейдерні блоки 1536 192
TMUs 48 24
ROPs 6 3
Обчислювальні блоки 6 24
IGPU FLOPS 3,8 терафлопс 0,42 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5x-8448 - DDR4-2400
- LPDDR3-2133
Макс. розмір 64 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с 37,5 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) Сайт Intel Core i5 8250U
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 12
Розширені інструкції Немає даних SSE4.1, SSE4.2, AVX-2

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Snapdragon X Elite чи Intel Core i5 8250U?

Snapdragon X Elite має потужнішу інтегровану графіку (33 бали проти 15), що забезпечує кращу продуктивність у легких іграх. Однак обидва процесори не призначені для сучасних ігор з високими налаштуваннями.

Чи варто оновлювати ноутбук з Intel Core i5 8250U на Snapdragon X Elite?

Так, якщо вам потрібна значно вища продуктивність у багатозадачності, роботі з відео, компіляції або веб-браузингу. Snapdragon X Elite пропонує в 2-4 рази швидшу роботу в бенчмарках.

Який процесор споживає менше енергії?

Обидва мають однакову оцінку енергоефективності (100 балів). Snapdragon X Elite досягає вищої продуктивності на ват, але в простих завданнях Core i5 8250U може бути економнішим.

Чи підтримує Snapdragon X Elite x86-сумісність?

Snapdragon X Elite працює на ARM-архітектурі, тому для запуску x86-додатків потрібна емуляція. Це може вплинути на продуктивність у деяких програмах, але більшість сучасних додатків мають ARM-версії.

Який процесор кращий для роботи з відео та фото?

Snapdragon X Elite значно швидше обробляє фото (111.5 зображень/с проти 32.4) та рендерить PDF (377 Mpixels/s проти 108.7). Він краще підходить для творчих завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.