Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) vs Intel Core i5 8265U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) та Intel Core i5 8265U — це процесори для ноутбуків, що представляють різні епохи та архітектури. Snapdragon X Elite, випущений у 2023 році, створений на ARM-архітектурі та орієнтований на високу енергоефективність і продуктивність у багатопотокових завданнях. Intel Core i5 8265U (2018 рік) — це перевірений мобільний чіп на архітектурі Whiskey Lake, який тривалий час був популярним у ноутбуках середнього класу. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні характеристики, результати тестів та визначимо, який процесор краще підходить для сучасних завдань.

Короткий висновок. Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) значно перевершує Intel Core i5 8265U за більшістю показників. У багатоядерному тесті Cinebench R23 він набирає 12119 балів проти 2622, що свідчить про майже 4,6-кратну перевагу. У Geekbench 6 різниця також вражаюча: 13301 проти 3281. Snapdragon також демонструє кращу енергоефективність (100 балів проти 100, але з вищою продуктивністю) та значно швидшу роботу з компресією файлів, рендерингом і трасуванням променів. Intel Core i5 8265U залишається актуальним хіба що для базових офісних завдань, тоді як Snapdragon X Elite — це вибір для продуктивної роботи та мультимедіа.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Snapdragon X Elite у 4,6 рази швидший у Cinebench R23 (12119 vs 2622) та в 4 рази швидший у Geekbench 6 (13301 vs 3281).
  • Одноядерна продуктивність: Snapdragon має майже вдвічі вищі показники в Cinebench R23 (1530 vs 828) та Geekbench 6 (2349 vs 1236).
  • Енергоефективність: обидва процесори мають 100 балів, але Snapdragon досягає цього зі значно вищою продуктивністю, що свідчить про кращу архітектуру ARM.
  • Графіка та мультимедіа: Snapdragon X Elite обробляє 63,1 зображення/с у Background blur проти 16,8, а трасування променів виконує в 4,9 рази швидше (22,6 vs 4,62 Mpixels/с).
  • Робота з файлами та компіляція: швидкість компресії файлів у Snapdragon у 4,4 рази вища (1060 vs 241,9 MB/с), а компіляція Clang — у 6,9 рази швидша (132,3 vs 19,1 Klines/с).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1530 828
Cinebench R23 (багатоядерний) 12119 2622

GeekBench v6

File compression 1060 MB/sec 241.9 MB/sec
Clang compilation 132.3 Klines/sec 19.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 284.1 pages/sec 78.7 pages/sec
PDF Renderer 377 Mpixels/sec 113 Mpixels/sec
Text processing 210.3 pages/sec 128 pages/sec
Background blur 63.1 images/sec 16.8 images/sec
Photo processing 111.5 images/sec 33.2 images/sec
Ray tracing 22.6 Mpixels/sec 4.62 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2349 1236
Geekbench 6 (багатоядерний) 13301 3281

PassMark

Integer math 65.6 GOps/sec 21.9 GOps/sec
Floating point math 98.7 GOps/sec 13.3 GOps/sec
Find prime numbers 296M Primes/sec 18M Primes/sec
Random string sorting 32.1M Strings/sec 10.3M Strings/sec
Data encryption 14.6 GBytes/sec 2 GBytes/sec
Data compression 240 MBytes/sec 78 MBytes/sec
Physics 1500 Frames/sec 407 Frames/sec
Extended instructions 15.1B Matrices/sec 5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3180 2062
Passmark CPU (багатоядерний) 22884 5945

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Intel
Дата виходу 24 жовтня 2023 28 серпня 2018
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Whiskey Lake
Номер моделі X1E-78-100 i5-8265U
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 UHD Graphics 620

Процесор

Ядер 12 4
Потоковий 12 8
Частота 3,4 ГГц 1.6 ГГц
Кількість ядер 12 4
Кількість потоків 12 8
Множник 34x 16x
Кеш 2-го рівня 12 МБ (загальний) 256КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.9 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Швидкість шини Немає даних 4 ГТ/с
Кеш 1-го рівня Немає даних 32 КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 6 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35 Вт 15 Вт
Макс. TDP (Boost) 45 Вт Немає даних
Сокет Custom BGA-1528
Критична температура Немає даних 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Intel UHD Graphics 620
Частота GPU 500 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 1100 МГц
Шейдерні блоки 1536 192
TMUs 48 24
ROPs 6 3
Обчислювальні блоки 6 24
IGPU FLOPS 3,8 терафлопс 0,42 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5x-8448 - DDR4-2400
- LPDDR3-2133
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с 37,5 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) Сайт Intel Core i5 8265U
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 16
Розширені інструкції Немає даних SSE4.1, SSE4.2, AVX-2

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Snapdragon X Elite чи Intel Core i5 8265U?

Snapdragon X Elite має кращу інтегровану графіку (33 бали проти 16) та вищу швидкість обробки зображень, що робить його більш придатним для легких ігор. Однак для сучасних ігор обидва процесори поступаються дискретним графічним картам.

Чи варто замінити Intel Core i5 8265U на Snapdragon X Elite?

Так, якщо вам потрібна значно вища продуктивність у багатопотокових завданнях (рендеринг, компіляція, робота з відео). Snapdragon X Elite також забезпечує кращу енергоефективність, що подовжує час автономної роботи.

Який процесор споживає менше енергії?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Snapdragon X Elite досягає вищої продуктивності при тому ж рівні споживання, що робить його енергоефективнішим у реальних сценаріях.

Який процесор краще підходить для офісних завдань?

Intel Core i5 8265U все ще справляється з базовими офісними програмами, але Snapdragon X Elite значно швидший у обробці текстів (210,3 сторінок/с проти 128) та роботі з PDF, тому він кращий для інтенсивної роботи.

Чи підтримують ці процесори сучасні стандарти пам'яті?

Snapdragon X Elite підтримує новіші стандарти LPDDR5x, що забезпечує вищу пропускну здатність. Intel Core i5 8265U працює з DDR4/LPDDR3, що обмежує швидкість обміну даними.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.