Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) vs Intel Core i7 10610U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) та Intel Core i7 10610U — два процесори для мобільних пристроїв, які представляють різні покоління та архітектури. Snapdragon X Elite, випущений у 2023 році, пропонує сучасну ARM-архітектуру, тоді як Core i7 10610U (2020) базується на x86. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, продуктивність у бенчмарках, енергоефективність та інші ключові параметри, щоб допомогти вам визначити, який процесор краще відповідає вашим потребам.

Короткий висновок. Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) значно випереджає Intel Core i7 10610U за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23 багатоядерний: 12119 проти 4048) та однопотоковою (Geekbench 6 одноядерний: 2349 проти 1412). Він також демонструє кращі результати в обробці файлів, рендерингу та браузерних тестах. Однак Core i7 10610U має вищий рейтинг енергоефективності (100), що робить його привабливим для пристроїв з обмеженим охолодженням. Загалом, Snapdragon X Elite — кращий вибір для продуктивних завдань, тоді як Intel може бути достатнім для базових сценаріїв.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Snapdragon X Elite має значно вищі показники в багатоядерних тестах (Cinebench R23: 12119 проти 4048) та однопотокових (Geekbench 6: 2349 проти 1412).
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Snapdragon X Elite досягає вищої продуктивності при аналогічному енергоспоживанні.
  • Інтегрована графіка: Snapdragon X Elite перевершує Intel за продуктивністю вбудованої графіки (33 проти 18), що важливо для легких ігор та мультимедіа.
  • Обробка даних: Snapdragon X Elite значно швидше стискає файли (1060 MB/s проти 241.3 MB/s) та компілює код (132.3 Klines/s проти 22.6 Klines/s).
  • Рендеринг: Snapdragon X Elite показує кращі результати в PDF-рендерингу (377 Mpixels/s проти 117.2 Mpixels/s) та трасуванні променів (22.6 Mpixels/s проти 6.38 Mpixels/s).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1530 1207
Cinebench R23 (багатоядерний) 12119 4048

GeekBench v6

File compression 1060 MB/sec 241.3 MB/sec
Clang compilation 132.3 Klines/sec 22.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 284.1 pages/sec 77.7 pages/sec
PDF Renderer 377 Mpixels/sec 117.2 Mpixels/sec
Text processing 210.3 pages/sec 142.7 pages/sec
Background blur 63.1 images/sec 22.7 images/sec
Photo processing 111.5 images/sec 33 images/sec
Ray tracing 22.6 Mpixels/sec 6.38 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2349 1412
Geekbench 6 (багатоядерний) 13301 3745

PassMark

Integer math 65.6 GOps/sec 24.4 GOps/sec
Floating point math 98.7 GOps/sec 14.6 GOps/sec
Find prime numbers 296M Primes/sec 24M Primes/sec
Random string sorting 32.1M Strings/sec 11.3M Strings/sec
Data encryption 14.6 GBytes/sec 2.2 GBytes/sec
Data compression 240 MBytes/sec 84.8 MBytes/sec
Physics 1500 Frames/sec 505 Frames/sec
Extended instructions 15.1B Matrices/sec 5.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3180 2257
Passmark CPU (багатоядерний) 22884 6691

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Intel
Дата виходу 24 жовтня 2023 13 травня 2020
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Comet Lake
Номер моделі X1E-78-100 i7-10610U
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 UHD Graphics 620

Процесор

Ядер 12 4
Потоковий 12 8
Частота 3,4 ГГц 0.8-2.3 ГГц
Кількість ядер 12 4
Кількість потоків 12 8
Множник 34x 8-23x
Кеш 2-го рівня 12 МБ (загальний) 256КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,9 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Швидкість шини Немає даних 4 ГТ/с
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 8 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35 Вт 10-25 Вт
Макс. TDP (Boost) 45 Вт Немає даних
Сокет Custom BGA-1528
Критична температура Немає даних 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Intel UHD Graphics 620
Частота GPU 500 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 1150 МГц
Шейдерні блоки 1536 192
TMUs 48 24
ROPs 6 3
Обчислювальні блоки 6 24
IGPU FLOPS 3,8 терафлопс 0,44 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5x-8448 - DDR4-2666
- LPDDR3-2133
- LPDDR4-2933
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с 45.8 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) Сайт Intel Core i7 10610U
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Snapdragon X Elite чи Intel Core i7 10610U?

Snapdragon X Elite має кращу інтегровану графіку (33 проти 18), що забезпечує вищу продуктивність у легких іграх. Однак для сучасних ігор обидва процесори поступаються дискретним графічним картам.

Чи варто купувати ноутбук з Intel Core i7 10610U у 2024 році?

Intel Core i7 10610U все ще підходить для офісних завдань, веб-серфінгу та перегляду відео, але його продуктивність значно нижча за Snapdragon X Elite. Якщо бюджет обмежений, він може бути варіантом, але для майбутнього краще обрати новіший процесор.

Який процесор енергоефективніший: Snapdragon X Elite чи Intel Core i7 10610U?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності 100, але Snapdragon X Elite забезпечує значно вищу продуктивність при тому ж рівні енергоспоживання, що робить його ефективнішим у реальному використанні.

Чи підходить Snapdragon X Elite для відеомонтажу?

Так, Snapdragon X Elite демонструє високу продуктивність у багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 12119), що робить його придатним для відеомонтажу та рендерингу, хоча для професійної роботи може знадобитися дискретна графіка.

Який процесор має кращу однопотокову продуктивність?

Snapdragon X Elite має вищу однопотокову продуктивність (Geekbench 6 одноядерний: 2349 проти 1412), що забезпечує швидшу роботу в більшості повсякденних додатків та іграх, які не оптимізовані під багатоядерність.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.