Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) vs Intel Core i7 12700

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівнюємо два принципово різних процесори: інноваційний ARM-чип Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) 2023 року та перевірений Intel Core i7 12700 2022 року. Snapdragon X Elite пропонує архітектуру Oryon із 12 ядрами, тоді як Intel використовує гібридну архітектуру Alder Lake з 12 ядрами (8 продуктивних + 4 ефективних). Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності, але значно різняться за однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю, що впливає на вибір для різних завдань.

Короткий висновок. Intel Core i7 12700 випереджає Snapdragon X Elite за більшістю бенчмарків: однопотокова продуктивність (Cinebench R23 на 23% вища), багатопотокова (на 63% вища) та інтегрована графіка. Snapdragon X Elite демонструє кращі результати лише в окремих тестах (File compression, Clang compilation) і має однакову енергоефективність. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для роботи, ігор або рендерингу, Intel i7 12700 є кращим вибором. Snapdragon X Elite може бути цікавий для ARM-екосистеми та завдань, де важлива специфічна оптимізація.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core i7 12700 має вищі результати в Cinebench R23 (1883 проти 1530) та Geekbench 6 (2492 проти 2349), що дає перевагу в більшості повсякденних завдань.
  • Багатопотокова продуктивність: Intel значно потужніший у багатоядерних тестах: Cinebench R23 19714 проти 12119, Passmark багатоядерний 30766 проти 22884.
  • Інтегрована графіка: Intel Core i7 12700 має вищий рейтинг (42 проти 33) та кращі показники в Ray tracing (27.3 проти 22.6 Mpixels/sec), що важливо для легких ігор та графічних завдань.
  • Специфічні завдання: Snapdragon X Elite виграє у File compression (1060 проти 892.7 MB/sec) та Clang compilation (132.3 проти 105.8 Klines/sec), що може бути важливим для архівації та компіляції коду.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий максимальний рейтинг 100, що свідчить про високу енергоефективність, проте Snapdragon X Elite потенційно може забезпечити довший час автономної роботи в ARM-ноутбуках.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1530 1883
Cinebench R23 (багатоядерний) 12119 19714

GeekBench v6

File compression 1060 MB/sec 892.7 MB/sec
Clang compilation 132.3 Klines/sec 105.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 284.1 pages/sec 284.6 pages/sec
PDF Renderer 377 Mpixels/sec 385.9 Mpixels/sec
Text processing 210.3 pages/sec 249.7 pages/sec
Background blur 63.1 images/sec 60.4 images/sec
Photo processing 111.5 images/sec 103.1 images/sec
Ray tracing 22.6 Mpixels/sec 27.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2349 2492
Geekbench 6 (багатоядерний) 13301 12868

PassMark

Integer math 65.6 GOps/sec 107.5 GOps/sec
Floating point math 98.7 GOps/sec 82.1 GOps/sec
Find prime numbers 296M Primes/sec 103M Primes/sec
Random string sorting 32.1M Strings/sec 39.7M Strings/sec
Data encryption 14.6 GBytes/sec 20.5 GBytes/sec
Data compression 240 MBytes/sec 383.6 MBytes/sec
Physics 1500 Frames/sec 1573 Frames/sec
Extended instructions 15.1B Matrices/sec 24.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3180 3910
Passmark CPU (багатоядерний) 22884 30766

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Intel
Дата виходу 24 жовтня 2023 1 січня 2022
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Alder Lake
Номер моделі X1E-78-100 i7-12700
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 UHD Graphics 770

Процесор

Ядер 12 8
Потоковий 12 16
Частота 3,4 ГГц 2.1 ГГц
Кількість ядер 12 12
Кількість потоків 12 20
Множник 34x 21x
Кеш 2-го рівня 12 МБ (загальний) 12 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,8 ГГц
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 1.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.6 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 80 КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 25 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35 Вт 65 Вт
Макс. TDP (Boost) 45 Вт 180 Вт
Сокет Custom LGA-1700
Критична температура Немає даних 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Intel UHD Graphics 770
Частота GPU 500 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 1500 МГц
Шейдерні блоки 1536 256
TMUs 48 16
ROPs 6 8
Обчислювальні блоки 6 32
IGPU FLOPS 3,8 терафлопс 0,77 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5x-8448 - DDR4-3200
- DDR5-4800
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с 76,8 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) Сайт Intel Core i7 12700
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Snapdragon X Elite чи Intel Core i7 12700?

Intel Core i7 12700 краще підходить для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності, потужнішій інтегрованій графіці та ширшій підтримці x86-ігор. Snapdragon X Elite може мати обмеження через ARM-архітектуру.

Чи варто обирати Snapdragon X Elite для роботи з відео та фото?

Для роботи з відео та фото Intel Core i7 12700 є кращим вибором через вищу загальну продуктивність (наприклад, PDF Renderer 385.9 проти 377 Mpixels/sec). Snapdragon X Elite може бути ефективним у спеціалізованих ARM-додатках.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності 100, тому вони приблизно рівні. Однак Snapdragon X Elite створений для ARM-ноутбуків, які часто мають довший час автономної роботи.

Який процесор краще підходить для програмування та компіляції?

Для компіляції коду Snapdragon X Elite може бути кращим завдяки вищій швидкості Clang compilation (132.3 проти 105.8 Klines/sec). Для інших завдань програмування Intel i7 12700 забезпечує вищу однопотокову продуктивність.

Який процесор має вищу багатопотокову продуктивність?

Intel Core i7 12700 значно перевершує Snapdragon X Elite у багатопотоковій продуктивності: Cinebench R23 19714 проти 12119, що робить його кращим для рендерингу, відеомонтажу та інших багатоядерних завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.