Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) vs Intel Core i7 14700

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Qualcomm Snapdragon X Elite X1E-78-100 та Intel Core i7 14700 — це двобій двох абсолютно різних архітектур. Snapdragon X Elite, побудований на ARM-архітектурі, орієнтований на енергоефективність та роботу в ультрабуках, тоді як Intel Core i7 14700 — потужний гібридний процесор для настільних ПК та ноутбуків, що пропонує високу багатопотокову продуктивність. Розглянемо ключові відмінності в бенчмарках, енергоспоживанні та реальних сценаріях використання.

Короткий висновок. Intel Core i7 14700 значно випереджає Snapdragon X Elite X1E-78-100 у багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 32772 проти 12119) та однопотоковій продуктивності (Geekbench 6 одноядерний: 2786 проти 2349). Однак Snapdragon демонструє кращу енергоефективність (100 балів) та нижче енергоспоживання, що робить його ідеальним для автономних ультрабуків. Intel виграє в іграх, рендерингу та компіляції, але потребує потужнішого охолодження. Вибір залежить від пріоритетів: мобільність та автономність проти максимальної обчислювальної потужності.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core i7 14700 майже втричі потужніший у Cinebench R23 багатоядерному (32772 проти 12119), що дає перевагу в рендерингу та компіляції.
  • Однопотокова продуктивність: Intel лідирує в Geekbench 6 одноядерному (2786 проти 2349) та Passmark одноядерному (4240 проти 3180), що важливо для ігор та повсякденних завдань.
  • Енергоефективність: Snapdragon X Elite отримав 100 балів за енергоефективність, що робить його кращим вибором для тривалої автономної роботи в ноутбуках.
  • Інтегрована графіка: Intel Core i7 14700 має вищий показник (56 проти 33), що забезпечує кращу продуктивність у легких іграх та відеоредагуванні.
  • Бенчмарки компіляції та стиснення: Intel випереджає в Clang compilation (167.5 проти 132.3 Klines/sec) та File compression (1530 проти 1060 MB/sec), що важливо для розробників.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1530 2106
Cinebench R23 (багатоядерний) 12119 32772

GeekBench v6

File compression 1060 MB/sec 1530 MB/sec
Clang compilation 132.3 Klines/sec 167.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 284.1 pages/sec 434.5 pages/sec
PDF Renderer 377 Mpixels/sec 445 Mpixels/sec
Text processing 210.3 pages/sec 285 pages/sec
Background blur 63.1 images/sec 69.3 images/sec
Photo processing 111.5 images/sec 145.1 images/sec
Ray tracing 22.6 Mpixels/sec 38.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2349 2786
Geekbench 6 (багатоядерний) 13301 18135

PassMark

Integer math 65.6 GOps/sec 164.4 GOps/sec
Floating point math 98.7 GOps/sec 114.1 GOps/sec
Find prime numbers 296M Primes/sec 178M Primes/sec
Random string sorting 32.1M Strings/sec 57.7M Strings/sec
Data encryption 14.6 GBytes/sec 31.9 GBytes/sec
Data compression 240 MBytes/sec 537.2 MBytes/sec
Physics 1500 Frames/sec 2446 Frames/sec
Extended instructions 15.1B Matrices/sec 30.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3180 4240
Passmark CPU (багатоядерний) 22884 43068

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Intel
Дата виходу 24 жовтня 2023 9 січня 2024
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Raptor Lake Refresh
Номер моделі X1E-78-100 i7-14700
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 UHD Graphics 770

Процесор

Ядер 12 8
Потоковий 12 16
Частота 3,4 ГГц 2.1 ГГц
Кількість ядер 12 20
Кількість потоків 12 28
Множник 34x 21x
Кеш 2-го рівня 12 МБ (загальний) 2 МБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 5.4 ГГц
Ядер Немає даних 12
Потоковий Немає даних 12
Частота Немає даних 1,5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,2 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 80 КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 33 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35 Вт 65 Вт
Макс. TDP (Boost) 45 Вт 219 Вт
Сокет Custom LGA-1700
Критична температура Немає даних 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Intel UHD Graphics 770
Частота GPU 500 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 1600 МГц
Шейдерні блоки 1536 256
TMUs 48 16
ROPs 6 8
Обчислювальні блоки 6 32
IGPU FLOPS 3,8 терафлопс 0,82 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5x-8448 - DDR5-5600
- DDR4-3200
Макс. розмір 64 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с 89,6 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) Сайт Intel Core i7 14700
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core i7 14700 значно потужніший завдяки вищій однопотоковій продуктивності та кращій інтегрованій графіці. Snapdragon X Elite орієнтований на енергоефективність і не призначений для серйозних ігор.

Чи варто обирати Snapdragon X Elite для роботи з відео?

Snapdragon X Elite демонструє гідну продуктивність у Photo processing (111.5 images/sec) та Background blur (63.1 images/sec), але Intel Core i7 14700 швидше справляється з рендерингом та багатопотоковими завданнями.

Який процесор енергоефективніший?

Snapdragon X Elite X1E-78-100 має вищий рейтинг енергоефективності (100 балів) і споживає менше енергії, що робить його ідеальним для ультрабуків з тривалим часом автономної роботи.

Який процесор краще підходить для програмування та компіляції?

Intel Core i7 14700 значно швидше компілює код (Clang compilation: 167.5 проти 132.3 Klines/sec) та стискає файли (1530 проти 1060 MB/sec), тому він кращий для розробників.

Чи можна порівнювати ці процесори за ціною?

Обидва процесори не мають вказаної ціни, але Snapdragon X Elite зазвичай використовується в преміальних ультрабуках, тоді як Intel Core i7 14700 частіше зустрічається в настільних ПК та ігрових ноутбуках.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.