Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) vs Intel Core i7 8650U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

У цьому порівнянні ми зіставимо два процесори для ноутбуків: новітній Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100), випущений у 2023 році, та перевірений часом Intel Core i7-8650U з 2017 року. Snapdragon X Elite побудований на ARM-архітектурі та орієнтований на високу енергоефективність, тоді як Intel i7-8650U — класичний x86-процесор. Ми проаналізуємо їхні характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам обрати найкращий варіант.

Короткий висновок. Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) значно випереджає Intel Core i7-8650U за більшістю показників продуктивності. У багатоядерному тесті Cinebench R23 він майже втричі потужніший (12119 проти 3689 балів), а в Geekbench 6 — майже вчетверо (13301 проти 3490). Snapdragon також демонструє кращу швидкість у роботі з файлами, веб-браузингом та рендерингом. Однак i7-8650U залишається гідним вибором для офісних завдань і бюджетних ноутбуків завдяки нижчій ціні та сумісності з x86-додатками. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність і енергоефективність — обирайте Snapdragon.

Основні відмінності

  • Snapdragon X Elite має значно вищу багатоядерну продуктивність: Cinebench R23 (багатоядерний) — 12119 балів проти 3689 у Intel i7-8650U.
  • У Geekbench 6 Snapdragon перевершує Intel майже в 4 рази: 13301 бал проти 3490 балів.
  • Snapdragon X Elite обробляє файли зі швидкістю 1060 MB/с, тоді як Intel i7-8650U — лише 304.7 MB/с, що робить його втричі швидшим у цьому завданні.
  • У тесті Clang compilation Snapdragon показує 132.3 Klines/с проти 18 Klines/с у Intel — різниця більш ніж у 7 разів.
  • Snapdragon X Elite вийшов у 2023 році, тоді як Intel i7-8650U — у 2017, що пояснює значний розрив у технологіях та архітектурі.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1530 907
Cinebench R23 (багатоядерний) 12119 3689

GeekBench v6

File compression 1060 MB/sec 304.7 MB/sec
Clang compilation 132.3 Klines/sec 18 Klines/sec
HTML 5 Browser 284.1 pages/sec 87.7 pages/sec
PDF Renderer 377 Mpixels/sec 112.1 Mpixels/sec
Text processing 210.3 pages/sec 116.4 pages/sec
Background blur 63.1 images/sec 18.6 images/sec
Photo processing 111.5 images/sec 40.5 images/sec
Ray tracing 22.6 Mpixels/sec 4.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2349 1393
Geekbench 6 (багатоядерний) 13301 3490

PassMark

Integer math 65.6 GOps/sec 22.2 GOps/sec
Floating point math 98.7 GOps/sec 13.4 GOps/sec
Find prime numbers 296M Primes/sec 23M Primes/sec
Random string sorting 32.1M Strings/sec 10.6M Strings/sec
Data encryption 14.6 GBytes/sec 2.1 GBytes/sec
Data compression 240 MBytes/sec 80.2 MBytes/sec
Physics 1500 Frames/sec 477 Frames/sec
Extended instructions 15.1B Matrices/sec 5.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3180 2128
Passmark CPU (багатоядерний) 22884 6264

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Intel
Дата виходу 24 жовтня 2023 21 серпня 2017
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Немає даних
Номер моделі X1E-78-100 i7-8650U
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 UHD Graphics 620

Процесор

Ядер 12 4
Потоковий 12 8
Частота 3,4 ГГц 1,9 ГГц
Кількість ядер 12 4
Кількість потоків 12 8
Множник 34x 19x
Кеш 2-го рівня 12 МБ (загальний) 256КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,2 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Швидкість шини Немає даних 4 ГТ/с
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 8 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35 Вт 15 Вт
Макс. TDP (Boost) 45 Вт Немає даних
Сокет Custom BGA-1356
Критична температура Немає даних 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Intel UHD Graphics 620
Частота GPU 500 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 1150 МГц
Шейдерні блоки 1536 192
TMUs 48 24
ROPs 6 3
Обчислювальні блоки 6 24
IGPU FLOPS 3,8 терафлопс 0,44 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5x-8448 - DDR4-2400
- LPDDR3-2133
Макс. розмір 64 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с 37,5 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) Сайт Intel Core i7 8650U
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 12
Розширені інструкції Немає даних SSE4.1, SSE4.2, AVX-2

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Snapdragon X Elite чи Intel i7-8650U?

Snapdragon X Elite має кращу інтегровану графіку (33 бали проти 17), що забезпечує вищу продуктивність у легких іграх. Однак для сучасних ігор обидва процесори не призначені — потрібна дискретна відеокарта.

Чи варто купувати ноутбук з Intel i7-8650U у 2024 році?

Це залежить від бюджету. Для базових офісних завдань, серфінгу та відео він ще актуальний, але для ресурсомістких задач (монтаж, компіляція) краще обрати Snapdragon X Elite.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Snapdragon X Elite побудований на ARM-архітектурі, що зазвичай забезпечує кращу автономність у ноутбуках.

Чи підтримує Snapdragon X Elite x86-додатки?

Так, через емуляцію, але продуктивність може бути нижчою, ніж у нативних ARM-додатків. Intel i7-8650U працює з x86-програмами без емуляції.

Який процесор краще підходить для роботи з відео та фото?

Snapdragon X Elite значно швидший: обробка фото — 111.5 зображень/с проти 40.5, рендеринг PDF — 377 Mpixels/с проти 112.1. Він кращий для творчих завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.