Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) vs Intel Core i9 11900K

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) та Intel Core i9 11900K — два процесори з різною архітектурою та призначенням. Snapdragon X Elite створений для енергоефективних ARM-ноутбуків, тоді як Core i9 11900K — це потужний десктопний чип від Intel. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, продуктивність у бенчмарках та сценарії використання.

Короткий висновок. Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) орієнтований на мобільні пристрої з низьким енергоспоживанням, що підтверджується високою оцінкою енергоефективності. Intel Core i9 11900K, хоч і старіший, демонструє вищу однопотокову продуктивність у Cinebench R23 та Geekbench 6, а також кращі результати в Passmark. Однак Snapdragon виграє в багатопотокових завданнях Geekbench 6 та швидше обробляє файли. Вибір залежить від ваших потреб: мобільність та автономність проти максимальної обчислювальної потужності.

Основні відмінності

  • Intel Core i9 11900K має вищий одноядерний результат Cinebench R23 (1636 проти 1530) та Geekbench 6 (2494 проти 2349), що дає перевагу в іграх та однопотокових додатках.
  • Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) перевершує Intel у багатоядерному Geekbench 6 (13301 проти 11196), а також у швидкості компіляції Clang (132.3 Klines/sec проти 89.5).
  • Snapdragon X Elite демонструє кращу енергоефективність завдяки ARM-архітектурі, що робить його ідеальним для тонких ноутбуків з тривалим часом автономної роботи.
  • Intel Core i9 11900K має вищий загальний бал Passmark (25230 проти 22884) та кращу продуктивність в обробці тексту (241.7 pages/sec проти 210.3).
  • Snapdragon X Elite випущений у 2023 році, тоді як Core i9 11900K — у 2021, що робить Qualcomm більш сучасним рішенням із підтримкою новітніх технологій.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1530 1636
Cinebench R23 (багатоядерний) 12119 15186

GeekBench v6

File compression 1060 MB/sec 862.2 MB/sec
Clang compilation 132.3 Klines/sec 89.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 284.1 pages/sec 228.1 pages/sec
PDF Renderer 377 Mpixels/sec 331.5 Mpixels/sec
Text processing 210.3 pages/sec 241.7 pages/sec
Background blur 63.1 images/sec 54.3 images/sec
Photo processing 111.5 images/sec 89.4 images/sec
Ray tracing 22.6 Mpixels/sec 20.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2349 2494
Geekbench 6 (багатоядерний) 13301 11196

PassMark

Integer math 65.6 GOps/sec 89.9 GOps/sec
Floating point math 98.7 GOps/sec 53.1 GOps/sec
Find prime numbers 296M Primes/sec 69M Primes/sec
Random string sorting 32.1M Strings/sec 38.1M Strings/sec
Data encryption 14.6 GBytes/sec 16.2 GBytes/sec
Data compression 240 MBytes/sec 333.3 MBytes/sec
Physics 1500 Frames/sec 1060 Frames/sec
Extended instructions 15.1B Matrices/sec 23.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3180 3516
Passmark CPU (багатоядерний) 22884 25230

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Intel
Дата виходу 24 жовтня 2023 16 березня 2021
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Rocket Lake
Номер моделі X1E-78-100 i9-11900K
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 UHD Graphics 750

Процесор

Ядер 12 8
Потоковий 12 16
Частота 3,4 ГГц 3.5 ГГц
Кількість ядер 12 8
Кількість потоків 12 16
Множник 34x 35x
Кеш 2-го рівня 12 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 5,3 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35 Вт 125 Вт
Макс. TDP (Boost) 45 Вт Немає даних
Сокет Custom LGA-1200
Критична температура Немає даних 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Intel UHD Graphics 750
Частота GPU 500 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 1300 МГц
Шейдерні блоки 1536 256
TMUs 48 64
ROPs 6 32
Обчислювальні блоки 6 32
IGPU FLOPS 3,8 терафлопс 0,67 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5x-8448 - DDR4-3200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с 50 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) Сайт Intel Core i9 11900K
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core i9 11900K має вищу однопотокову продуктивність, що є критичним для ігор. Snapdragon X Elite більше орієнтований на мобільність і не призначений для потужних ігрових систем.

Чи варто обирати Snapdragon X Elite для роботи з відео?

Snapdragon X Elite добре справляється з багатопотоковими завданнями, як-от компіляція коду, але для професійного відеомонтажу Intel Core i9 11900K може бути кращим завдяки вищій однопотоковій швидкості.

Який процесор енергоефективніший?

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) значно енергоефективніший завдяки ARM-архітектурі, що робить його ідеальним для ноутбуків з тривалим часом автономної роботи.

Чи можна порівнювати ці процесори за продуктивністю?

Так, хоча вони з різних сегментів. Snapdragon X Elite — мобільний ARM-чип, а Core i9 11900K — десктопний x86. У бенчмарках Intel часто виграє в одноядерних тестах, а Qualcomm — у багатоядерних Geekbench.

Який процесор краще для ноутбука?

Для тонкого та легкого ноутбука з високою автономністю краще обрати Qualcomm Snapdragon X Elite. Якщо ж вам потрібна максимальна продуктивність і ви готові до меншого часу роботи від батареї, обирайте Intel Core i9 11900K.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.