Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) vs Intel Core Ultra 5 226V

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) та Intel Core Ultra 5 226V — це сучасні процесори для ноутбуків, що представляють різні архітектури. Snapdragon X Elite побудований на ARM-архітектурі та орієнтований на енергоефективність, тоді як Core Ultra 5 226V — це x86-чип нового покоління з інтегрованою графікою. Обидва мають однаковий загальний рейтинг 56, але відрізняються за окремими показниками: Snapdragon лідирує в багатопотокових завданнях, а Intel — в однопотокових.

Короткий висновок. Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) забезпечує вищу багатопотокову продуктивність (12119 проти 9045 балів у Cinebench R23) та кращу енергоефективність, що робить його ідеальним для ресурсомістких завдань, як-от компіляція коду або рендеринг. Intel Core Ultra 5 226V, натомість, пропонує вищу однопотокову швидкість (1780 балів у Cinebench R23) та швидшу роботу з текстом, що важливо для повсякденних завдань. Обидва процесори мають однакову оцінку інтегрованої графіки, тому для ігор без дискретної відеокарти вони подібні. Вибір залежить від ваших пріоритетів: багатозадачність чи швидкість окремих додатків.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Snapdragon X Elite значно випереджає Intel Core Ultra 5 226V у Cinebench R23 (12119 проти 9045 балів) та Geekbench 6 (13301 проти 9904 балів), що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • Однопотокова продуктивність: Intel Core Ultra 5 226V демонструє вищі результати в одноядерних тестах Cinebench R23 (1780 проти 1530) та Passmark (3910 проти 3180), що забезпечує швидшу роботу в більшості повсякденних додатків.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальну оцінку 100 за енергоефективність, але Snapdragon X Elite на ARM-архітектурі традиційно споживає менше енергії в легких завданнях, що подовжує час автономної роботи.
  • Швидкість компіляції: Snapdragon X Elite майже вдвічі швидше компілює код у Clang (132.3 проти 62.6 Klines/sec), що робить його кращим вибором для розробників.
  • Робота з текстом: Intel Core Ultra 5 226V швидше обробляє текст (285.4 проти 210.3 сторінок/сек), що може бути корисним для офісних завдань та роботи з документами.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1530 1780
Cinebench R23 (багатоядерний) 12119 9045

GeekBench v6

File compression 1060 MB/sec 912.7 MB/sec
Clang compilation 132.3 Klines/sec 62.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 284.1 pages/sec 247.8 pages/sec
PDF Renderer 377 Mpixels/sec 263.9 Mpixels/sec
Text processing 210.3 pages/sec 285.4 pages/sec
Background blur 63.1 images/sec 45.1 images/sec
Photo processing 111.5 images/sec 92.9 images/sec
Ray tracing 22.6 Mpixels/sec 12.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2349 2530
Geekbench 6 (багатоядерний) 13301 9904

PassMark

Integer math 65.6 GOps/sec 40.6 GOps/sec
Floating point math 98.7 GOps/sec 55.5 GOps/sec
Find prime numbers 296M Primes/sec 180M Primes/sec
Random string sorting 32.1M Strings/sec 22M Strings/sec
Data encryption 14.6 GBytes/sec 13.4 GBytes/sec
Data compression 240 MBytes/sec 180.6 MBytes/sec
Physics 1500 Frames/sec 1553 Frames/sec
Extended instructions 15.1B Matrices/sec 15.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3180 3910
Passmark CPU (багатоядерний) 22884 18922

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Intel
Дата виходу 24 жовтня 2023 4 вересня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Lunar Lake
Номер моделі X1E-78-100 226V
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Arc Graphics 130V

Процесор

Ядер 12 4
Потоковий 12 4
Частота 3,4 ГГц 2.1 ГГц
Кількість ядер 12 8
Кількість потоків 12 8
Множник 34x 21x
Кеш 2-го рівня 12 МБ (загальний) 2560КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4.5 ГГц
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.5 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 192КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 8 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 35 Вт 17-37 Вт
Макс. TDP (Boost) 45 Вт Немає даних
Сокет Custom FCBGA-2833
Критична температура Немає даних 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Intel Arc Graphics 130V
Частота GPU 500 МГц 600 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 1850 МГц
Шейдерні блоки 1536 896
TMUs 48 Немає даних
ROPs 6 Немає даних
Обчислювальні блоки 6 Немає даних
IGPU FLOPS 3,8 терафлопс 3,32 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5x-8448 - LPDDR5X-8533
Макс. розмір 64 ГБ 16 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) Сайт Intel Core Ultra 5 226V
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 4

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Snapdragon X Elite чи Intel Core Ultra 5 226V?

Обидва мають однакову оцінку інтегрованої графіки (33), тому для ігор без дискретної відеокарти вони подібні. Snapdragon X Elite має трохи вищу швидкість рейтрейсингу (22.6 проти 12.9 Mpixels/сек), що може дати невелику перевагу в сучасних іграх.

Який процесор забезпечує довшу автономність?

Snapdragon X Elite, завдяки ARM-архітектурі, зазвичай споживає менше енергії в легких завданнях, що може забезпечити довший час роботи від батареї порівняно з Intel Core Ultra 5 226V.

Для яких завдань краще підходить Intel Core Ultra 5 226V?

Intel Core Ultra 5 226V краще підходить для повсякденних завдань, де важлива однопотокова швидкість: веб-серфінг, офісні програми, робота з текстом та легкі мультимедійні додатки.

Чи варто вибирати Snapdragon X Elite для роботи з відео?

Так, Snapdragon X Elite демонструє вищу продуктивність у багатопотокових завданнях, таких як рендеринг відео (PDF Renderer: 377 проти 263.9 Mpixels/сек), що робить його хорошим вибором для відеомонтажу.

Який процесор новіший і має кращу підтримку?

Intel Core Ultra 5 226V вийшов у вересні 2024 року, тоді як Snapdragon X Elite — у жовтні 2023. Intel має ширшу екосистему x86-додатків, але Snapdragon активно розвиває підтримку ARM-програм.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.