Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) vs Intel Core Ultra 7 265KF

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) та Intel Core Ultra 7 265KF — це два сучасні процесори, орієнтовані на різні сегменти ринку. Snapdragon X Elite, випущений у жовтні 2023 року, створений для енергоефективних пристроїв на ARM-архітектурі, тоді як Intel Core Ultra 7 265KF (жовтень 2024) — це потужний x86-чип для настільних ПК. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхню продуктивність, енергоспоживання та сценарії використання, спираючись на тестові дані.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 265KF значно перевершує Snapdragon X Elite за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23: 37278 проти 12119) та однопотоковою (2309 проти 1530). У Geekbench 6 Intel також лідирує: 3206/21779 проти 2349/13301. Snapdragon X Elite має інтегровану графіку (33 бали), тоді як у Intel вона відсутня (0 балів), що робить його залежним від дискретної відеокарти. Обидва чипи отримали 100 балів за енергоефективність, але Snapdragon традиційно споживає менше енергії в ARM-пристроях. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для робочих станцій або ігор — обирайте Intel. Для ультрабуків із тривалим часом автономної роботи краще підійде Snapdragon.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 7 265KF має значно вищу однопотокову продуктивність: 2309 балів у Cinebench R23 проти 1530 у Snapdragon X Elite.
  • У багатоядерному тесті Cinebench R23 Intel набирає 37278 балів, що втричі більше за показник Snapdragon (12119).
  • Snapdragon X Elite оснащений інтегрованою графікою (33 бали), тоді як Intel Core Ultra 7 265KF її не має (0 балів), що потребує окремої відеокарти.
  • У Geekbench 6 Intel лідирує як в одноядерному (3206 проти 2349), так і в багатоядерному (21779 проти 13301) тестах.
  • Обидва процесори отримали 100 балів за енергоефективність, але Snapdragon X Elite використовує ARM-архітектуру, що забезпечує менше енергоспоживання в мобільних пристроях.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1530 2309
Cinebench R23 (багатоядерний) 12119 37278

GeekBench v6

File compression 1060 MB/sec 1610 MB/sec
Clang compilation 132.3 Klines/sec 192.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 284.1 pages/sec 481.8 pages/sec
PDF Renderer 377 Mpixels/sec 600.3 Mpixels/sec
Text processing 210.3 pages/sec 342.1 pages/sec
Background blur 63.1 images/sec 96.8 images/sec
Photo processing 111.5 images/sec 172.7 images/sec
Ray tracing 22.6 Mpixels/sec 41.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2349 3206
Geekbench 6 (багатоядерний) 13301 21779

PassMark

Integer math 65.6 GOps/sec Немає даних
Floating point math 98.7 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 296M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 32.1M Strings/sec Немає даних
Data encryption 14.6 GBytes/sec Немає даних
Data compression 240 MBytes/sec Немає даних
Physics 1500 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 15.1B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 3180 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 22884 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Intel
Дата виходу 24 жовтня 2023 11 жовтня 2024
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Arrow Lake
Номер моделі X1E-78-100 265KF
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Немає

Процесор

Ядер 12 8
Потоковий 12 8
Частота 3,4 ГГц 3.9 ГГц
Кількість ядер 12 20
Кількість потоків 12 20
Множник 34x 39x
Кеш 2-го рівня 12 МБ (загальний) 3МБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 5.4 ГГц
Ядер Немає даних 12
Потоковий Немає даних 12
Частота Немає даних 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,6 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 112КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 30МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 35 Вт 125 Вт
Макс. TDP (Boost) 45 Вт 250 Вт
Сокет Custom FCLGA-1851
Критична температура Немає даних 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Немає даних
Частота GPU 500 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1200 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 1536 Немає даних
TMUs 48 Немає даних
ROPs 6 Немає даних
Обчислювальні блоки 6 Немає даних
IGPU FLOPS 3,8 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5x-8448 - DDR5-6400
Макс. розмір 64 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) Сайт Intel Core Ultra 7 265KF
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 24

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core Ultra 7 265KF значно потужніший у багатопотокових завданнях, що важливо для сучасних ігор. Однак через відсутність інтегрованої графіки вам знадобиться дискретна відеокарта. Snapdragon X Elite має вбудовану графіку, але його продуктивність нижча.

Чи можна використовувати Snapdragon X Elite для робочих станцій?

Snapdragon X Elite підходить для легких робочих завдань завдяки енергоефективності, але для важких обчислень (рендеринг, компіляція) Intel Core Ultra 7 265KF значно продуктивніший.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва отримали 100 балів за енергоефективність, але Snapdragon X Elite на ARM-архітектурі зазвичай споживає менше енергії в ультрабуках, тоді як Intel розрахований на настільні ПК з вищим TDP.

Чи підтримує Intel Core Ultra 7 265KF розгін?

Intel Core Ultra 7 265KF має розблокований множник, що дозволяє розгін за наявності відповідної материнської плати та охолодження. Snapdragon X Elite зазвичай не підтримує розгін.

Який процесор краще для відеомонтажу?

Intel Core Ultra 7 265KF значно швидший у багатопотокових завданнях, тому краще підходить для відеомонтажу. Snapdragon X Elite може впоратися з базовими завданнями, але поступається в рендерингу.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.