Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) vs Intel Core Ultra 7 268V
Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарківQualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) та Intel Core Ultra 7 268V — два сучасні процесори, орієнтовані на потужні та енергоефективні ноутбуки. Snapdragon X Elite, випущений у 2023 році, будується на ARM-архітектурі та пропонує 12 ядер, тоді як Intel Core Ultra 7 268V (2024 рік) використовує гібридну архітектуру x86. Обидва чипи демонструють високу енергоефективність, але суттєво відрізняються за однопотоковою продуктивністю, графікою та багатопотоковими завданнями. Розглянемо ключові відмінності, щоб визначити, який процесор краще підходить для ваших потреб.
Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 268V випереджає Snapdragon X Elite X1E-78-100 за однопотоковою продуктивністю (Geekbench 6: 2905 проти 2349) та має значно потужнішу інтегровану графіку (75 балів проти 33). Snapdragon, своєю чергою, демонструє кращу багатопотокову продуктивність (Cinebench R23 багатоядерний: 12119 проти 11081) та вищу швидкість компіляції Clang (132.3 Klines/sec проти 71.8). Обидва чипи однаково енергоефективні (100 балів). Якщо вам потрібна максимальна однопотокова швидкість та графіка — обирайте Intel. Для багатопотокових завдань та компіляції коду краще підійде Snapdragon.
Основні відмінності
- Однопотокова продуктивність: Intel Core Ultra 7 268V значно швидший в одноядерних тестах (Geekbench 6: 2905 проти 2349, Cinebench R23: 1912 проти 1530).
- Багатопотокова продуктивність: Snapdragon X Elite виграє в багатоядерних сценаріях (Cinebench R23: 12119 проти 11081, Geekbench 6: 13301 проти 11360).
- Інтегрована графіка: Intel Core Ultra 7 268V має значно кращу вбудовану графіку (75 балів проти 33), що важливо для легких ігор та відеомонтажу.
- Компіляція коду: Snapdragon X Elite майже вдвічі швидше компілює код у Clang (132.3 Klines/sec проти 71.8 Klines/sec).
- Трасування променів: Snapdragon X Elite показує кращі результати в трасуванні променів (22.6 Mpixels/sec проти 14.5 Mpixels/sec), що може бути корисним у професійних 3D-додатках.
Cinebench R23
| Cinebench R23 (одноядерний) | 1530 | 1912 |
| Cinebench R23 (багатоядерний) | 12119 | 11081 |
GeekBench v6
| File compression | 1060 MB/sec | 1060 MB/sec |
| Clang compilation | 132.3 Klines/sec | 71.8 Klines/sec |
| HTML 5 Browser | 284.1 pages/sec | 285.3 pages/sec |
| PDF Renderer | 377 Mpixels/sec | 303.9 Mpixels/sec |
| Text processing | 210.3 pages/sec | 317.7 pages/sec |
| Background blur | 63.1 images/sec | 52.8 images/sec |
| Photo processing | 111.5 images/sec | 114 images/sec |
| Ray tracing | 22.6 Mpixels/sec | 14.5 Mpixels/sec |
| Geekbench 6 (одноядерний) | 2349 | 2905 |
| Geekbench 6 (багатоядерний) | 13301 | 11360 |
PassMark
| Integer math | 65.6 GOps/sec | Немає даних |
| Floating point math | 98.7 GOps/sec | Немає даних |
| Find prime numbers | 296M Primes/sec | Немає даних |
| Random string sorting | 32.1M Strings/sec | Немає даних |
| Data encryption | 14.6 GBytes/sec | Немає даних |
| Data compression | 240 MBytes/sec | Немає даних |
| Physics | 1500 Frames/sec | Немає даних |
| Extended instructions | 15.1B Matrices/sec | Немає даних |
| Passmark CPU (одноядерний) | 3180 | Немає даних |
| Passmark CPU (багатоядерний) | 22884 | Немає даних |
Загальна інформація
| Виробник | Qualcomm | Intel |
| Дата виходу | 24 жовтня 2023 | 4 вересня 2024 |
| Тип | Для ноутбука | Для ноутбука |
| Архітектура набору команд | ARMv8 | x86-64 |
| Кодове ім'я | Snapdragon X | Lunar Lake |
| Номер моделі | X1E-78-100 | 268V |
| Інтегрована графіка | Qualcomm Adreno X1 | Arc Graphics 140V |
Процесор
| Продуктивні ядра | ||
|---|---|---|
| Ядер | 12 | 4 |
| Потоковий | 12 | 4 |
| Частота | 3,4 ГГц | 2.2 ГГц |
| Загальне | ||
| Кількість ядер | 12 | 8 |
| Кількість потоків | 12 | 8 |
| Множник | 34x | 22x |
| Кеш 2-го рівня | 12 МБ (загальний) | 2560КБ (на ядро) |
| Розблокований множник | Немає | Немає |
| Продуктивні ядра | ||
| Макс. частота в Turbo Boost | Немає даних | 5 ГГц |
| Енергоефективні ядра | ||
| Ядер | Немає даних | 4 |
| Потоковий | Немає даних | 4 |
| Частота | Немає даних | 2.2 ГГц |
| Макс. частота в Turbo Boost | Немає даних | 3.7 ГГц |
| Загальне | ||
| Частота шини | Немає даних | 100 МГц |
| Кеш 1-го рівня | Немає даних | 192КБ (на ядро) |
| Кеш 3-го рівня | Немає даних | 12 МБ (загальний) |
Пакет
| Техпроцес | 4 нанометри | 3 нанометри |
| Енергоспоживання (TDP) | 35 Вт | 17-37 Вт |
| Макс. TDP (Boost) | 45 Вт | Немає даних |
| Сокет | Custom | FCBGA-2833 |
| Критична температура | Немає даних | 100°C |
iGPU
| Інтегрована графіка | Qualcomm Adreno X1 | Intel Arc Graphics 140V |
| Частота GPU | 500 МГц | 600 МГц |
| Boost частота GPU | 1200 МГц | 2000 МГц |
| Шейдерні блоки | 1536 | 1024 |
| TMUs | 48 | Немає даних |
| ROPs | 6 | Немає даних |
| Обчислювальні блоки | 6 | Немає даних |
| IGPU FLOPS | 3,8 терафлопс | 4,1 терафлопс |
Підтримка пам'яті
| Тип пам'яті | - LPDDR5x-8448 | - LPDDR5X-8533 |
| Макс. розмір | 64 ГБ | 32 ГБ |
| Кількість каналів | 8 | 2 |
| Макс. пропускна здатність | 135 ГБ/с | Немає даних |
| Підтримка ECC | Немає | Немає |
Інше
| Офіційний сайт | Сайт Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) | Сайт Intel Core Ultra 7 268V |
| Версія PCI Express | 4.0 | 5.0 |
| Макс. ліній PCI Express | Немає даних | 8 |