Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) vs Intel Core Ultra 9 288V

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

У світі мобільних процесорів з’явилися два потужні гравці: Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) та Intel Core Ultra 9 288V. Перший — представник ARM-архітектури з акцентом на енергоефективність, другий — новинка Intel на базі x86, орієнтована на високу однопотокову продуктивність. Обидва чипи призначені для ультрабуків та ноутбуків преміумкласу, але підходи до їхньої реалізації суттєво різняться. Давайте розберемо, який з них краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 9 288V випереджає Snapdragon X Elite за однопотоковою продуктивністю (Geekbench 6: 2864 проти 2349) та в Cinebench R23 (1967 проти 1530), що робить його кращим вибором для завдань, чутливих до частоти одного ядра. Водночас Snapdragon демонструє вищу багатопотокову продуктивність у Geekbench 6 (13301 проти 11069) та значно кращу швидкість компіляції Clang (132.3 Klines/sec проти 69). Якщо ваш пріоритет — енергоефективність та робота з ARM-сумісним ПЗ, обирайте Snapdragon. Для максимальної швидкості в класичних x86-додатках — Intel.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core Ultra 9 288V значно потужніший — Cinebench R23 (одноядерний) 1967 проти 1530 у Snapdragon, а Passmark (одноядерний) 4611 проти 3180.
  • Багатопотокова продуктивність: Snapdragon X Elite лідирує в Geekbench 6 (багатоядерний) — 13301 проти 11069, але Intel бере гору в Cinebench R23 (багатоядерний) — 13401 проти 12119.
  • Компіляція та обробка даних: Snapdragon майже вдвічі швидше компілює код у Clang (132.3 Klines/sec проти 69) та швидше обробляє PDF (377 Mpixels/sec проти 290.7).
  • Графіка та трасування променів: Snapdragon X Elite випереджає Intel у трасуванні променів (22.6 Mpixels/sec проти 14.5) та розмитті фону (63.1 images/sec проти 49.8).
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальний бал 100, але Snapdragon (ARM) традиційно ефективніший у легких завданнях, що може вплинути на автономність.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1530 1967
Cinebench R23 (багатоядерний) 12119 13401

GeekBench v6

File compression 1060 MB/sec 1020 MB/sec
Clang compilation 132.3 Klines/sec 69 Klines/sec
HTML 5 Browser 284.1 pages/sec 278.5 pages/sec
PDF Renderer 377 Mpixels/sec 290.7 Mpixels/sec
Text processing 210.3 pages/sec 312.1 pages/sec
Background blur 63.1 images/sec 49.8 images/sec
Photo processing 111.5 images/sec 117 images/sec
Ray tracing 22.6 Mpixels/sec 14.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2349 2864
Geekbench 6 (багатоядерний) 13301 11069

PassMark

Integer math 65.6 GOps/sec 44.1 GOps/sec
Floating point math 98.7 GOps/sec 61 GOps/sec
Find prime numbers 296M Primes/sec 214M Primes/sec
Random string sorting 32.1M Strings/sec 21.4M Strings/sec
Data encryption 14.6 GBytes/sec 14.2 GBytes/sec
Data compression 240 MBytes/sec 170.2 MBytes/sec
Physics 1500 Frames/sec 1581 Frames/sec
Extended instructions 15.1B Matrices/sec 13.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3180 4611
Passmark CPU (багатоядерний) 22884 19288

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Intel
Дата виходу 24 жовтня 2023 4 вересня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Lunar Lake
Номер моделі X1E-78-100 288V
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Arc Graphics 140V

Процесор

Ядер 12 4
Потоковий 12 4
Частота 3,4 ГГц 3.3 ГГц
Кількість ядер 12 8
Кількість потоків 12 8
Множник 34x 33x
Кеш 2-го рівня 12 МБ (загальний) 2560КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 5,1 ГГц
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.7 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 192КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 12 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 35 Вт 17-37 Вт
Макс. TDP (Boost) 45 Вт Немає даних
Сокет Custom FCBGA-2833
Критична температура Немає даних 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Intel Arc Graphics 140V
Частота GPU 500 МГц 600 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 2050 МГц
Шейдерні блоки 1536 1024
TMUs 48 Немає даних
ROPs 6 Немає даних
Обчислювальні блоки 6 Немає даних
IGPU FLOPS 3,8 терафлопс 4,2 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5x-8448 - LPDDR5X-8533
Макс. розмір 64 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) Сайт Intel Core Ultra 9 288V
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 8

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор?

Intel Core Ultra 9 288V має вищу однопотокову продуктивність, що критично для більшості ігор. Однак Snapdragon X Elite демонструє кращі результати в трасуванні променів, що може бути корисним у сучасних іграх з підтримкою цієї технології.

Який процесор забезпечує кращу автономність?

Snapdragon X Elite (ARM-архітектура) зазвичай ефективніший у легких завданнях, що може забезпечити довший час роботи від батареї. Однак обидва чипи мають однаковий бал енергоефективності, тому реальна автономність залежить від моделі ноутбука.

Чи варто обирати Snapdragon X Elite для роботи з кодом?

Так, Snapdragon X Elite значно швидше компілює код у Clang (132.3 Klines/sec проти 69) та обробляє PDF, що робить його кращим вибором для розробників, які працюють з ARM-сумісними інструментами.

Який процесор краще підходить для багатозадачності?

Intel Core Ultra 9 288V має вищий бал багатопотокової продуктивності в Cinebench R23 (13401 проти 12119), що може бути корисним для важких багатозадачних сценаріїв. Snapdragon лідирує в Geekbench 6 (багатоядерний), але загалом Intel виглядає більш збалансованим.

Який процесор новіший?

Intel Core Ultra 9 288V вийшов у вересні 2024 року, тоді як Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) — у жовтні 2023. Intel є свіжішою моделлю, що може означати підтримку новіших технологій.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.