Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) vs Intel Pentium Silver N6000

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) та Intel Pentium Silver N6000 — два процесори з різних епох та архітектур. Snapdragon X Elite, випущений у 2023 році, орієнтований на продуктивність у тонких ноутбуках з ARM-архітектурою. Pentium Silver N6000 (2021) — енергоефективне рішення для бюджетних пристроїв на x86. Порівняння допоможе зрозуміти, який CPU краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Qualcomm Snapdragon X Elite X1E-78-100 значно перевершує Intel Pentium Silver N6000 майже за всіма показниками продуктивності. За даними бенчмарків, Snapdragon має в 2-3 рази вищі одноядерні результати (Cinebench R23: 1530 проти 755) і в рази кращу багатоядерну потужність (Cinebench R23: 12119 проти 2032). Однак Pentium Silver N6000 може бути цікавим для базових завдань завдяки низькому енергоспоживанню та доступній ціні. Якщо вам потрібна швидка робота в складних додатках — вибір очевидний на користь Snapdragon.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Snapdragon X Elite набирає 12119 балів у Cinebench R23, тоді як Pentium Silver — лише 2032, що робить його в 6 разів потужнішим у багатопотокових завданнях.
  • Одноядерна швидкість: Snapdragon має вдвічі вищий результат у Cinebench R23 (1530 проти 755) та Geekbench 6 (2349 проти 558), що забезпечує швидший відгук у повсякденних програмах.
  • Графіка та медіа: Snapdragon X Elite обробляє 63.1 зображень/с у Background blur та 111.5 зображень/с у Photo processing, тоді як Pentium Silver — лише 3.57 та 5.93 відповідно, що вказує на значно кращу інтегровану графіку.
  • Компіляція та архітектура: Snapdragon компілює 132.3 Klines/sec у Clang, а Pentium — 10.4 Klines/sec, що робить перший у 12 разів швидшим для розробників.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Snapdragon досягає цього при значно вищій продуктивності, що робить його більш ефективним у перерахунку на ват.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1530 755
Cinebench R23 (багатоядерний) 12119 2032

GeekBench v6

File compression 1060 MB/sec 137.1 MB/sec
Clang compilation 132.3 Klines/sec 10.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 284.1 pages/sec 53.3 pages/sec
PDF Renderer 377 Mpixels/sec 44 Mpixels/sec
Text processing 210.3 pages/sec 110.1 pages/sec
Background blur 63.1 images/sec 3.57 images/sec
Photo processing 111.5 images/sec 5.93 images/sec
Ray tracing 22.6 Mpixels/sec 2.67 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2349 558
Geekbench 6 (багатоядерний) 13301 1229

PassMark

Integer math 65.6 GOps/sec 11.5 GOps/sec
Floating point math 98.7 GOps/sec 6.7 GOps/sec
Find prime numbers 296M Primes/sec 11M Primes/sec
Random string sorting 32.1M Strings/sec 5.1M Strings/sec
Data encryption 14.6 GBytes/sec 2.2 GBytes/sec
Data compression 240 MBytes/sec 38 MBytes/sec
Physics 1500 Frames/sec 225 Frames/sec
Extended instructions 15.1B Matrices/sec 1.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3180 1403
Passmark CPU (багатоядерний) 22884 3045

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Intel
Дата виходу 24 жовтня 2023 11 січня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv8 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Jasper Lake
Номер моделі X1E-78-100 N6000
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 UHD Graphics 32 EUs

Процесор

Ядер 12 4
Потоковий 12 4
Частота 3,4 ГГц 1.1 ГГц
Кількість ядер 12 4
Кількість потоків 12 4
Множник 34x 11x
Кеш 2-го рівня 12 МБ (загальний) 384 КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 3-го рівня Немає даних 4 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35 Вт 6 Вт
Макс. TDP (Boost) 45 Вт Немає даних
Сокет Custom BGA-1338
Критична температура Немає даних 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Intel UHD Graphics 32 EUs
Частота GPU 500 МГц 350 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 850 МГц
Шейдерні блоки 1536 256
TMUs 48 16
ROPs 6 8
Обчислювальні блоки 6 32
IGPU FLOPS 3,8 терафлопс 0,44 терафлопс
TGP Немає даних 6-10 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5x-8448 - DDR4-2666
- LPDDR4x-2933
Макс. розмір 64 ГБ 16 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-78-100) Сайт Intel Pentium Silver N6000
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 8

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Qualcomm Snapdragon X Elite має значно потужнішу інтегровану графіку (33 бали проти 13), що дозволяє запускати сучасні ігри на низьких налаштуваннях. Pentium Silver N6000 підійде лише для казуальних ігор.

Чи варто обирати Pentium Silver N6000 для офісних завдань?

Так, для базової роботи з документами, браузером та поштою Pentium Silver N6000 цілком достатній. Однак Snapdragon X Elite буде значно швидшим і плавнішим.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Snapdragon X Elite забезпечує набагато вищу продуктивність при тому ж рівні споживання енергії.

Чи сумісний Snapdragon X Elite з Windows x86?

Так, Snapdragon X Elite підтримує емуляцію x86-додатків у Windows, але нативні ARM-програми працюватимуть швидше. Pentium Silver N6000 працює з x86 без емуляції.

Який процесор кращий для відеомонтажу?

Snapdragon X Elite значно потужніший: він обробляє 377 Mpixels/sec у PDF Renderer проти 44 Mpixels/sec у Pentium Silver, що робить його кращим вибором для роботи з відео та графікою.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.