Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-80-100) vs AMD Ryzen 3 8440U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-80-100) та AMD Ryzen 3 8440U — два сучасні процесори для тонких ноутбуків, що пропонують високу енергоефективність. Перший дебютував у жовтні 2023 року на архітектурі ARM, другий — у грудні 2023 року на базі x86. Обидва орієнтовані на повсякденні завдання, але мають різну філософію: Snapdragon робить ставку на багатоядерну потужність, а Ryzen — на збалансовані характеристики. Детальне порівняння допоможе зрозуміти, який чип краще відповідає вашим потребам.

Короткий висновок. Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-80-100) випереджає AMD Ryzen 3 8440U за більшістю синтетичних тестів: у Cinebench R23 багатоядерний результат на 47% вищий (13372 проти 9089), у Geekbench 6 — вдвічі потужніший у багатоядерному режимі (14584 проти 6980). Snapdragon також демонструє кращу однопотокову продуктивність (2792 проти 2407) і вищий загальний рейтинг (59 проти 53). Однак Ryzen 3 8440U має перевагу в Passmark одноядерному тесті (3648 проти 3298) і може бути цікавішим для сумісності з x86-софтом. Якщо вам потрібна максимальна багатозадачність та енергоефективність — обирайте Snapdragon, для класичних завдань із Windows — Ryzen.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Snapdragon X Elite має майже вдвічі вищий результат у Geekbench 6 (14584 проти 6980) і на 47% кращий у Cinebench R23 (13372 проти 9089), що робить його значно потужнішим у багатозадачності.
  • Однопотокова швидкість: Snapdragon перевершує Ryzen у Geekbench 6 одноядерному (2792 проти 2407), але поступається в Passmark одноядерному (3298 проти 3648), що свідчить про різну оптимізацію тестів.
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали максимальні 100 балів за енергоефективність, тому вони однаково добре підходять для тривалої автономної роботи.
  • Інтегрована графіка: Snapdragon має невелику перевагу за показником інтегрованої графіки (33 проти 31), але обидва чипи не орієнтовані на ігри.
  • Спеціалізовані завдання: Snapdragon значно швидший у компресії файлів (1150 MB/с) та обробці PDF (357.9 Mpixels/с), тоді як Ryzen кращий у математичних операціях (37.5 GOps/с Integer math) та фізиці (685 Frames/с).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1712 1610
Cinebench R23 (багатоядерний) 13372 9089

GeekBench v6

File compression 1150 MB/sec Немає даних
Clang compilation 135.5 Klines/sec Немає даних
HTML 5 Browser 363.5 pages/sec Немає даних
PDF Renderer 357.9 Mpixels/sec Немає даних
Text processing 256.6 pages/sec Немає даних
Background blur 63.4 images/sec Немає даних
Photo processing 128.1 images/sec Немає даних
Ray tracing 23.9 Mpixels/sec Немає даних
Geekbench 6 (одноядерний) 2792 2407
Geekbench 6 (багатоядерний) 14584 6980

PassMark

Integer math 66.4 GOps/sec 37.5 GOps/sec
Floating point math 100.6 GOps/sec 23 GOps/sec
Find prime numbers 307M Primes/sec 43M Primes/sec
Random string sorting 34.2M Strings/sec 17.7M Strings/sec
Data encryption 14.8 GBytes/sec 8 GBytes/sec
Data compression 216.9 MBytes/sec 146.3 MBytes/sec
Physics 1666 Frames/sec 685 Frames/sec
Extended instructions 15.8B Matrices/sec 11.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3298 3648
Passmark CPU (багатоядерний) 22969 12805

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Amd
Дата виходу 24 жовтня 2023 6 грудня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Zen 4 (Hawk Point)
Номер моделі X1E-80-100 Немає даних
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Radeon 740M

Процесор

Ядер 12 1
Потоковий 12 2
Частота 3,4 ГГц 3.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц 4,7 ГГц
Кількість ядер 12 4
Кількість потоків 12 8
Множник 34x 30x
Кеш 2-го рівня 12 МБ (загальний) 1МБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 3
Потоковий Немає даних 6
Частота Немає даних 2.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.3 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 8 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 23 Вт 15-30 Вт
Сокет Custom FP8
Кількість транзисторів Немає даних 20,9 млрд
Критична температура Немає даних 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Radeon 740M
Частота GPU 500 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 2500 МГц
Шейдерні блоки 1536 256
TMUs 48 16
ROPs 6 8
Обчислювальні блоки 6 4
IGPU FLOPS 3,8 терафлопс 1,28 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5x-8448 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 64 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-80-100) Сайт AMD Ryzen 3 8440U
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 14

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ноутбука: Snapdragon X Elite чи Ryzen 3 8440U?

Snapdragon X Elite пропонує вищу багатоядерну продуктивність і кращі результати в бенчмарках, що робить його ідеальним для багатозадачності. Ryzen 3 8440U виграє в сумісності з x86-додатками та має вищий одноядерний Passmark.

Чи підходять ці процесори для ігор?

Обидва мають інтегровану графіку початкового рівня (33 та 31 балів відповідно), тому не розраховані на сучасні ігри. Для казуальних проектів або старих ігор вони підійдуть, але для AAA-тайтлів потрібна дискретна відеокарта.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва отримали максимальний бал за енергоефективність (100), тому вони практично однакові за рівнем споживання енергії. Вибирайте за продуктивністю, а не за автономністю.

Чи варто купувати Snapdragon X Elite через його архітектуру ARM?

Так, якщо ви працюєте з ARM-сумісним софтом або хочете максимальну продуктивність у багатопотокових завданнях. Однак для Windows-додатків може знадобитися емуляція, що знижує швидкість.

Який процесор кращий для роботи з відео та фото?

Snapdragon X Elite значно швидший у фотообробці (128.1 images/с) та рендерингу PDF (357.9 Mpixels/с), тому він краще підходить для творчих завдань. Ryzen 3 8440U поступається в цих сценаріях.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.