Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-80-100) vs AMD Ryzen 5 7500F

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівнюємо два процесори різних архітектур: ARM-чип Qualcomm Snapdragon X Elite X1E-80-100 для ноутбуків і AMD Ryzen 5 7500F для настільних ПК. Snapdragon пропонує високу енергоефективність та потужне інтегроване графічне ядро, тоді як Ryzen 5 7500F орієнтований на максимальну продуктивність у багатопотокових задачах. Обидві моделі мають однаковий загальний рейтинг (60 vs 59), але суттєво відрізняються за сценаріями використання.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 7500F випереджає Snapdragon X Elite у більшості синтетичних тестів: Cinebench R23 (одноядерний 1819 проти 1712, багатоядерний 13809 проти 13372) та Passmark (одноядерний 3845 проти 3298). Однак Snapdragon демонструє кращу енергоефективність (100 балів в обох) і потужнішу інтегровану графіку (38 проти 33). Якщо вам потрібен мобільний пристрій із тривалим часом автономної роботи — обирайте Snapdragon. Для настільного ПК з акцентом на обчислювальну потужність — Ryzen 5 7500F.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 5 7500F має вищий показник (72 vs 70) та кращі результати в Cinebench R23 (1819 vs 1712) і Passmark (3845 vs 3298).
  • Багатопотокова продуктивність: Snapdragon X Elite перемагає в Geekbench 6 (14584 vs 13306), але Ryzen лідирує в Cinebench R23 (13809 vs 13372) та Passmark (26950 vs 22969).
  • Інтегрована графіка: Snapdragon отримує вищий бал (38 vs 33), що робить його кращим для легких ігор та мультимедіа без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальний бал 100, але Snapdragon створений для ARM-ноутбуків із низьким енергоспоживанням, тоді як Ryzen потребує активного охолодження.
  • Спеціалізовані задачі: Snapdragon швидше компілює код (135.5 vs 95 Klines/sec) і обробляє HTML (363.5 vs 300.3 pages/sec), а Ryzen краще стискає файли (1530 vs 1150 MB/sec) та працює з текстом (295.5 vs 256.6 pages/sec).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1712 1819
Cinebench R23 (багатоядерний) 13372 13809

GeekBench v6

File compression 1150 MB/sec 1530 MB/sec
Clang compilation 135.5 Klines/sec 95 Klines/sec
HTML 5 Browser 363.5 pages/sec 300.3 pages/sec
PDF Renderer 357.9 Mpixels/sec 348.4 Mpixels/sec
Text processing 256.6 pages/sec 295.5 pages/sec
Background blur 63.4 images/sec 43.4 images/sec
Photo processing 128.1 images/sec 108.3 images/sec
Ray tracing 23.9 Mpixels/sec 20.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2792 2766
Geekbench 6 (багатоядерний) 14584 13306

PassMark

Integer math 66.4 GOps/sec 80.1 GOps/sec
Floating point math 100.6 GOps/sec 47.5 GOps/sec
Find prime numbers 307M Primes/sec 202M Primes/sec
Random string sorting 34.2M Strings/sec 34.8M Strings/sec
Data encryption 14.8 GBytes/sec 17.7 GBytes/sec
Data compression 216.9 MBytes/sec 308.7 MBytes/sec
Physics 1666 Frames/sec 1828 Frames/sec
Extended instructions 15.8B Matrices/sec 23B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3298 3845
Passmark CPU (багатоядерний) 22969 26950

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Amd
Дата виходу 24 жовтня 2023 23 липня 2023
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Zen 4 (Raphael)
Номер моделі X1E-80-100 Немає даних
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Немає

Процесор

Ядер 12 6
Потоковий 12 12
Частота 3,4 ГГц 3.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц 5 ГГц
Кількість ядер 12 6
Кількість потоків 12 12
Множник 34x 37x
Кеш 2-го рівня 12 МБ (загальний) 1МБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 32 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 23 Вт 65 Вт
Сокет Custom AM5
Кількість транзисторів Немає даних 6,5 млрд
Критична температура Немає даних 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Немає даних
Частота GPU 500 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1200 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 1536 Немає даних
TMUs 48 Немає даних
ROPs 6 Немає даних
Обчислювальні блоки 6 Немає даних
IGPU FLOPS 3,8 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5x-8448 - DDR5-5200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-80-100) Сайт AMD Ryzen 5 7500F
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ноутбука: Snapdragon X Elite чи Ryzen 5 7500F?

Snapdragon X Elite оптимізований для мобільних пристроїв із низьким енергоспоживанням, тому він краще підходить для ноутбуків. Ryzen 5 7500F — настільний процесор, який потребує більше живлення та охолодження.

Чи підходить Snapdragon X Elite для ігор?

Завдяки вищому балу інтегрованої графіки (38 vs 33) Snapdragon може впоратися з легкими іграми, але для серйозних ігрових навантажень краще обрати Ryzen 5 7500F із дискретною відеокартою.

Який процесор швидше в багатозадачності?

Ryzen 5 7500F демонструє вищі результати в багатоядерних тестах Cinebench R23 та Passmark, тому він ефективніший у важких обчислювальних задачах. Snapdragon лідирує лише в Geekbench 6.

Чи варто купувати Snapdragon X Elite для роботи з кодом?

Так, Snapdragon X Elite показує кращу швидкість компіляції Clang (135.5 vs 95 Klines/sec) та обробки HTML, що робить його хорошим вибором для розробників, які працюють на ноутбуці.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва отримали максимальний бал 100, але Snapdragon X Elite споживає значно менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що забезпечує довший час автономної роботи в ноутбуках.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.