Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-80-100) vs AMD Ryzen 7 2700

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-80-100) та AMD Ryzen 7 2700 — це процесори з різних епох і архітектур. Перший представляє нове покоління ARM-чипів для ноутбуків (2023 рік), другий — перевірений AMD Ryzen на архітектурі Zen+ (2018 рік). Незважаючи на різницю в роках випуску, обидва CPU здатні виконувати широкий спектр завдань. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові характеристики, результати тестів та сценарії використання, щоб допомогти вам визначитись із вибором.

Короткий висновок. Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-80-100) випереджає AMD Ryzen 7 2700 майже за всіма показниками продуктивності: однопотокові тести (Geekbench 6: 2792 проти 1159) та багатопотокові (Cinebench R23: 13372 проти 8947) демонструють значну перевагу. Snapdragon також швидше обробляє файли, веб-сторінки та графіку. Водночас Ryzen 7 2700 залишається гідним вибором для бюджетних ПК і завдань, де не потрібна максимальна швидкість. Якщо вам потрібна найкраща продуктивність та енергоефективність — обирайте Snapdragon X Elite.

Основні відмінності

  • Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-80-100) має значно вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 одноядерний — 2792 проти 1159 у Ryzen 7 2700.
  • У багатоядерному тесті Cinebench R23 Snapdragon набирає 13372 бали, тоді як Ryzen 7 2700 — лише 8947, що робить його майже вдвічі швидшим.
  • Snapdragon X Elite значно краще справляється з компресією файлів (1150 MB/s проти 560 MB/s) та компіляцією коду (135.5 Klines/s проти 50 Klines/s).
  • Інтегрована графіка Snapdragon також потужніша: обробка фону (63.4 images/s) та фото (128.1 images/s) проти 26.6 та 56.1 відповідно у Ryzen.
  • AMD Ryzen 7 2700 вийшов у 2018 році, тоді як Snapdragon X Elite — у 2023, що пояснює технологічний розрив, але Ryzen все ще може бути актуальним для простих завдань.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1712 1057
Cinebench R23 (багатоядерний) 13372 8947

GeekBench v6

File compression 1150 MB/sec 560.1 MB/sec
Clang compilation 135.5 Klines/sec 50 Klines/sec
HTML 5 Browser 363.5 pages/sec 147 pages/sec
PDF Renderer 357.9 Mpixels/sec 209.9 Mpixels/sec
Text processing 256.6 pages/sec 102.6 pages/sec
Background blur 63.4 images/sec 26.6 images/sec
Photo processing 128.1 images/sec 56.1 images/sec
Ray tracing 23.9 Mpixels/sec 11.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2792 1159
Geekbench 6 (багатоядерний) 14584 6110

PassMark

Integer math 66.4 GOps/sec 55.5 GOps/sec
Floating point math 100.6 GOps/sec 28.6 GOps/sec
Find prime numbers 307M Primes/sec 39M Primes/sec
Random string sorting 34.2M Strings/sec 27M Strings/sec
Data encryption 14.8 GBytes/sec 15.3 GBytes/sec
Data compression 216.9 MBytes/sec 233.9 MBytes/sec
Physics 1666 Frames/sec 776 Frames/sec
Extended instructions 15.8B Matrices/sec 9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3298 2177
Passmark CPU (багатоядерний) 22969 15700

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Amd
Дата виходу 24 жовтня 2023 19 квітня 2018
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Немає даних
Номер моделі X1E-80-100 Немає даних
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Немає

Процесор

Ядер 12 8
Потоковий 12 16
Частота 3,4 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц 4.1 ГГц
Кількість ядер 12 8
Кількість потоків 12 16
Множник 34x 36x
Кеш 2-го рівня 12 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 96КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 23 Вт 65 Вт
Сокет Custom AM4
Кількість транзисторів Немає даних 4,8 млрд
Критична температура Немає даних 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Немає даних
Частота GPU 500 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1200 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 1536 Немає даних
TMUs 48 Немає даних
ROPs 6 Немає даних
Обчислювальні блоки 6 Немає даних
IGPU FLOPS 3,8 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5x-8448 - DDR4-2933
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с 43,71 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-80-100) Сайт AMD Ryzen 7 2700
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Snapdragon X Elite чи Ryzen 7 2700?

Snapdragon X Elite має потужнішу інтегровану графіку, що забезпечує кращу продуктивність у сучасних іграх. Ryzen 7 2700 потребує дискретної відеокарти для комфортного геймінгу.

Чи варто купувати AMD Ryzen 7 2700 у 2024 році?

Ryzen 7 2700 може бути виправданий лише для бюджетних збірок або завдань, де не потрібна висока швидкість. Для більшості сучасних сценаріїв Snapdragon X Elite значно продуктивніший.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Snapdragon X Elite побудований на ARM-архітектурі, що зазвичай забезпечує краще співвідношення продуктивності до енергоспоживання.

Чи можна порівнювати Snapdragon X Elite та Ryzen 7 2700 для роботи?

Так, Snapdragon X Elite значно швидший у компіляції, обробці PDF, фото та веб-серфінгу. Ryzen 7 2700 підійде для базових офісних завдань.

Який процесор кращий для багатозадачності?

Snapdragon X Elite демонструє вищу багатопотокову продуктивність (Cinebench R23: 13372 проти 8947), тому краще справляється з одночасним запуском кількох додатків.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.