Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-80-100) vs AMD Ryzen 7 5800X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-80-100) і AMD Ryzen 7 5800X — два потужних процесори, які представляють різні архітектури та покоління. Snapdragon X Elite, випущений у 2023 році, орієнтований на енергоефективність та інтегровані рішення, тоді як Ryzen 7 5800X (2020) — це перевірений настільний CPU з високою багатопотоковою продуктивністю. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні сильні сторони в бенчмарках, енергоспоживанні та реальних сценаріях використання.

Короткий висновок. Snapdragon X Elite виграє в енергоефективності та однопотоковій продуктивності (Geekbench 6 одноядерний: 2792 проти 2232), що робить його ідеальним для ноутбуків і завдань із частими простими обчисленнями. Однак Ryzen 7 5800X демонструє кращу багатопотокову продуктивність у Cinebench R23 (15344 проти 13372) та Passmark (27847 проти 22969), що важливо для відеомонтажу, рендерингу та ігор. Якщо вам потрібна мобільність та економія енергії — обирайте Snapdragon. Для максимальної потужності в стаціонарному ПК — Ryzen 7 5800X.

Основні відмінності

  • Snapdragon X Elite має вищу однопотокову продуктивність у Geekbench 6 (2792 проти 2232) та Cinebench R23 (1712 проти 1600), що дає перевагу в швидкодії повсякденних додатків.
  • AMD Ryzen 7 5800X значно швидший у багатопотокових завданнях: Cinebench R23 багатоядерний 15344 проти 13372 та Passmark 27847 проти 22969.
  • Snapdragon X Elite випереджає в обробці зображень (128.1 images/sec проти 66.8) та HTML5 Browser (363.5 pages/sec проти 181), що свідчить про оптимізацію для веб-сценаріїв.
  • Ryzen 7 5800X має кращу інтегровану графіку (score 38 проти 33), хоча обидва не призначені для ігор без дискретної відеокарти.
  • Snapdragon X Elite новіший (2023) та енергоефективніший, що робить його кращим вибором для мобільних пристроїв, тоді як Ryzen 7 5800X (2020) орієнтований на настільні ПК.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1712 1600
Cinebench R23 (багатоядерний) 13372 15344

GeekBench v6

File compression 1150 MB/sec 851.2 MB/sec
Clang compilation 135.5 Klines/sec 97.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 363.5 pages/sec 181 pages/sec
PDF Renderer 357.9 Mpixels/sec 319.6 Mpixels/sec
Text processing 256.6 pages/sec 236.3 pages/sec
Background blur 63.4 images/sec 50.5 images/sec
Photo processing 128.1 images/sec 66.8 images/sec
Ray tracing 23.9 Mpixels/sec 25.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2792 2232
Geekbench 6 (багатоядерний) 14584 10270

PassMark

Integer math 66.4 GOps/sec 96 GOps/sec
Floating point math 100.6 GOps/sec 52.7 GOps/sec
Find prime numbers 307M Primes/sec 127M Primes/sec
Random string sorting 34.2M Strings/sec 35.5M Strings/sec
Data encryption 14.8 GBytes/sec 21.3 GBytes/sec
Data compression 216.9 MBytes/sec 345.8 MBytes/sec
Physics 1666 Frames/sec 1377 Frames/sec
Extended instructions 15.8B Matrices/sec 23.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3298 3445
Passmark CPU (багатоядерний) 22969 27847

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Amd
Дата виходу 24 жовтня 2023 8 жовтня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Zen 3 (Vermeer)
Номер моделі X1E-80-100 Немає даних
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Немає

Процесор

Ядер 12 8
Потоковий 12 16
Частота 3,4 ГГц 3.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц 4,7 ГГц
Кількість ядер 12 8
Кількість потоків 12 16
Множник 34x 38x
Кеш 2-го рівня 12 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 32 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 23 Вт 105 Вт
Сокет Custom AM4
Кількість транзисторів Немає даних 4,15 млрд
Критична температура Немає даних 90°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Немає даних
Частота GPU 500 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1200 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 1536 Немає даних
TMUs 48 Немає даних
ROPs 6 Немає даних
Обчислювальні блоки 6 Немає даних
IGPU FLOPS 3,8 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5x-8448 - DDR4-3200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-80-100) Сайт AMD Ryzen 7 5800X
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Snapdragon X Elite чи Ryzen 7 5800X?

AMD Ryzen 7 5800X кращий для ігор завдяки вищій багатопотоковій продуктивності та сумісності з потужними дискретними відеокартами. Snapdragon X Elite поступається в ігрових сценаріях через архітектуру ARM.

Чи можна порівнювати Snapdragon X Elite та Ryzen 7 5800X для робочих завдань?

Так, для багатопотокових завдань (рендеринг, компіляція) Ryzen 7 5800X ефективніший. Для однопотокових (браузер, офіс) Snapdragon X Elite може бути швидшим.

Який процесор енергоефективніший?

Snapdragon X Elite значно енергоефективніший завдяки архітектурі ARM, що робить його ідеальним для ноутбуків. Ryzen 7 5800X споживає більше енергії, але пропонує вищу продуктивність.

Чи підходить Snapdragon X Elite для відеомонтажу?

Snapdragon X Elite може впоратися з легким відеомонтажем, але для професійної роботи з 4K-відео краще обрати Ryzen 7 5800X через вищу багатопотокову продуктивність.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Ryzen 7 5800X має трохи вищий score інтегрованої графіки (38 проти 33), але обидва процесори потребують дискретної відеокарти для ігор або графічних завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.