Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-80-100) vs AMD Ryzen 7 7736U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

У світі мобільних процесорів з’явився новий гравець – Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-80-100), який кидає виклик усталеним рішенням від AMD. У цьому порівнянні ми детально розглянемо, як архітектура Snapdragon X Elite змагається з перевіреним часом AMD Ryzen 7 7736U. Обидва чипи призначені для тонких і легких ноутбуків, але мають різний підхід до продуктивності та енергоефективності. Ми проаналізуємо ключові бенчмарки, щоб допомогти вам зробити свідомий вибір.

Короткий висновок. Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-80-100) випереджає AMD Ryzen 7 7736U за більшістю показників продуктивності, особливо в одно- та багатопотокових тестах. Snapdragon демонструє вищі результати в Cinebench R23, Geekbench 6 та Passmark, а також значно швидше працює з компіляцією коду та обробкою зображень. Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності, але Snapdragon X Elite пропонує кращу багатопотокову продуктивність. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність у компактному форм-факторі, Snapdragon X Elite є більш привабливим варіантом.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Snapdragon X Elite має вищий показник (70 проти 55), що підтверджується результатами Geekbench 6 (2792 проти 1838).
  • Багатопотокова продуктивність: Snapdragon X Elite значно потужніший (32 проти 21), зокрема в Cinebench R23 багатоядерний результат 13372 проти 12768.
  • Компіляція коду: Snapdragon X Elite обробляє 135.5 Klines/sec, тоді як AMD Ryzen 7 7736U – лише 62.3 Klines/sec, що робить його вдвічі швидшим для розробників.
  • Обробка зображень: Snapdragon X Elite обробляє 128.1 зображень/сек проти 75.6 у AMD, що важливо для фоторедакторів.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали однакову оцінку 100, що свідчить про їхню високу ефективність, але Snapdragon X Elite пропонує кращу продуктивність на ват.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1712 1548
Cinebench R23 (багатоядерний) 13372 12768

GeekBench v6

File compression 1150 MB/sec 832.2 MB/sec
Clang compilation 135.5 Klines/sec 62.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 363.5 pages/sec 180.2 pages/sec
PDF Renderer 357.9 Mpixels/sec 246.8 Mpixels/sec
Text processing 256.6 pages/sec 194.7 pages/sec
Background blur 63.4 images/sec 38.4 images/sec
Photo processing 128.1 images/sec 75.6 images/sec
Ray tracing 23.9 Mpixels/sec 15.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2792 1838
Geekbench 6 (багатоядерний) 14584 8438

PassMark

Integer math 66.4 GOps/sec 81.6 GOps/sec
Floating point math 100.6 GOps/sec 46.7 GOps/sec
Find prime numbers 307M Primes/sec 58M Primes/sec
Random string sorting 34.2M Strings/sec 27.8M Strings/sec
Data encryption 14.8 GBytes/sec 15.7 GBytes/sec
Data compression 216.9 MBytes/sec 283.5 MBytes/sec
Physics 1666 Frames/sec 1008 Frames/sec
Extended instructions 15.8B Matrices/sec 20.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3298 3338
Passmark CPU (багатоядерний) 22969 22195

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Intel
Дата виходу 24 жовтня 2023 5 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Zen 3+ (Rembrandt)
Номер моделі X1E-80-100 Немає даних
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Radeon 680M

Процесор

Ядер 12 8
Потоковий 12 16
Частота 3,4 ГГц 2.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц 4,7 ГГц
Кількість ядер 12 8
Кількість потоків 12 16
Множник 34x 27x
Кеш 2-го рівня 12 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 23 Вт 15-28 Вт
Сокет Custom FP7
Критична температура Немає даних 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Radeon 680M
Частота GPU 500 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 1536 768
TMUs 48 48
ROPs 6 32
Обчислювальні блоки 6 12
IGPU FLOPS 3,8 терафлопс 3,38 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5x-8448 - DDR5-4800
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-80-100) Сайт AMD Ryzen 7 7736U
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ноутбука?

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-80-100) забезпечує вищу продуктивність у більшості завдань, особливо в багатопотокових сценаріях. AMD Ryzen 7 7736U також є гідним варіантом, але поступається в швидкості компіляції та обробці медіа.

Чи варто вибирати Snapdragon X Elite для ігор?

Обидва процесори мають однакову оцінку інтегрованої графіки (33), тому для серйозних ігор краще розглянути дискретну відеокарту. Snapdragon X Elite може бути кращим для ігор, які залежать від CPU.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва чипи мають максимальну оцінку енергоефективності (100), що робить їх однаково економними. Snapdragon X Elite при цьому пропонує вищу продуктивність, що робить його ефективнішим у перерахунку на ват.

Який процесор краще підходить для роботи з відео?

Snapdragon X Elite швидше обробляє зображення та рендеринг PDF, що може бути корисним для відеомонтажу. AMD Ryzen 7 7736U також справляється, але повільніше в цих завданнях.

Чи варто переплачувати за Snapdragon X Elite?

Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у компактному ноутбуці, Snapdragon X Elite виправдовує свою ціну. Для базових завдань AMD Ryzen 7 7736U буде достатньо.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.