Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-80-100) vs AMD Ryzen 7 8700G

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-80-100) і AMD Ryzen 7 8700G — це два потужні процесори, що представляють різні архітектури та підходи до обчислень. Snapdragon X Elite, випущений у жовтні 2023 року, орієнтований на енергоефективність та роботу в ARM-екосистемі, тоді як Ryzen 7 8700G (січень 2024) — це гібридний APU від AMD з потужною інтегрованою графікою. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні ключові характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 8700G випереджає Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-80-100) у багатоядерній продуктивності (Cinebench R23: 18049 проти 13372) та однопотокових завданнях (Passmark одноядерний: 3950 проти 3298). Він також має кращу інтегровану графіку (оцінка 45 проти 33). Однак Snapdragon X Elite демонструє вищу швидкість у веб-браузингу (363,5 сторінок/с) та компіляції Clang (135,5 Klines/с), що робить його привабливим для розробників. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність та графіка — обирайте Ryzen 7 8700G. Для енергоефективних ARM-систем з акцентом на веб-завдання — Snapdragon X Elite.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 7 8700G значно швидший у багатоядерних тестах: Cinebench R23 (18049 проти 13372) та Passmark багатоядерний (31794 проти 22969).
  • Snapdragon X Elite випереджає у компіляції Clang (135,5 Klines/с проти 108,2 Klines/с) та обробці веб-сторінок HTML5 (363,5 сторінок/с проти 303,9 сторінок/с).
  • Інтегрована графіка AMD Ryzen 7 8700G отримала вищу оцінку (45 проти 33), що свідчить про кращу продуктивність у графічних завданнях.
  • У тесті File compression Ryzen 7 8700G демонструє вищу швидкість (1440 MB/с проти 1150 MB/с), що важливо для роботи з архівами.
  • Snapdragon X Elite має кращу однопотокову продуктивність у Geekbench 6 (2792 проти 2635), але поступається в Passmark одноядерному (3298 проти 3950).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1712 1821
Cinebench R23 (багатоядерний) 13372 18049

GeekBench v6

File compression 1150 MB/sec 1440 MB/sec
Clang compilation 135.5 Klines/sec 108.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 363.5 pages/sec 303.9 pages/sec
PDF Renderer 357.9 Mpixels/sec 402.6 Mpixels/sec
Text processing 256.6 pages/sec 272 pages/sec
Background blur 63.4 images/sec 65.4 images/sec
Photo processing 128.1 images/sec 108 images/sec
Ray tracing 23.9 Mpixels/sec 23.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2792 2635
Geekbench 6 (багатоядерний) 14584 14225

PassMark

Integer math 66.4 GOps/sec 104.2 GOps/sec
Floating point math 100.6 GOps/sec 63.3 GOps/sec
Find prime numbers 307M Primes/sec 107M Primes/sec
Random string sorting 34.2M Strings/sec 44.3M Strings/sec
Data encryption 14.8 GBytes/sec 23.1 GBytes/sec
Data compression 216.9 MBytes/sec 388.8 MBytes/sec
Physics 1666 Frames/sec 1729 Frames/sec
Extended instructions 15.8B Matrices/sec 29.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3298 3950
Passmark CPU (багатоядерний) 22969 31794

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Amd
Дата виходу 24 жовтня 2023 8 січня 2024
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі X1E-80-100 Немає даних
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Radeon 780M

Процесор

Ядер 12 8
Потоковий 12 16
Частота 3,4 ГГц 4,2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц 5,1 ГГц
Кількість ядер 12 8
Кількість потоків 12 16
Множник 34x 42x
Кеш 2-го рівня 12 МБ (загальний) 1МБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 23 Вт 45-65 Вт
Сокет Custom AM5
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд
Критична температура Немає даних 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Radeon 780M
Частота GPU 500 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 2900 МГц
Шейдерні блоки 1536 768
TMUs 48 48
ROPs 6 32
Обчислювальні блоки 6 12
IGPU FLOPS 3,8 терафлопс 4,45 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5x-8448 - DDR5-5200
Макс. розмір 64 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-80-100) Сайт AMD Ryzen 7 8700G
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Snapdragon X Elite чи Ryzen 7 8700G?

AMD Ryzen 7 8700G має вищу оцінку інтегрованої графіки (45 проти 33) і кращу багатоядерну продуктивність, що робить його більш придатним для ігор, особливо з використанням вбудованої графіки.

Чи підходить Snapdragon X Elite для роботи з відео?

Так, Snapdragon X Elite добре справляється з фоновими завданнями, як-от обробка зображень (128,1 зображень/с) та трасування променів (23,9 Mpixels/с), але Ryzen 7 8700G може бути кращим для складних графічних робочих навантажень.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100), але Snapdragon X Elite побудований на ARM-архітектурі, що традиційно забезпечує нижче енергоспоживання в мобільних пристроях.

Для яких завдань краще обрати AMD Ryzen 7 8700G?

Ryzen 7 8700G ідеальний для багатопотокових завдань, таких як рендеринг, компіляція коду, робота з архівами та ігри завдяки вищій продуктивності в Cinebench R23 і Passmark.

Який процесор має кращу однопотокову продуктивність?

За даними Geekbench 6, Snapdragon X Elite має вищий одноядерний результат (2792), але в Passmark одноядерному лідирує Ryzen 7 8700G (3950). Різниця залежить від типу тесту.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.