Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-80-100) vs AMD Ryzen 9 5950X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon X Elite X1E-80-100 та AMD Ryzen 9 5950X — два процесори з різних світів: перший створений для енергоефективних ноутбуків на ARM-архітектурі, другий — флагманський десктопний CPU для максимальної багатопотокової продуктивності. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності в одно- та багатоядерних тестах, енергоспоживанні, а також з'ясуємо, який процесор краще підходить для ігор, роботи та повсякденних завдань.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 5950X виграє в багатопотокових завданнях завдяки 16 ядрам та 32 потокам, що підтверджується майже вдвічі вищим результатом у Cinebench R23 (багатоядерний) та Passmark. Snapdragon X Elite X1E-80-100, натомість, демонструє кращу одноядерну продуктивність у Geekbench 6 та значно вищу енергоефективність, що робить його ідеальним для ультрабуків. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для рендерингу чи компіляції — обирайте Ryzen. Для мобільності, автономності та офісних завдань — Snapdragon.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 9 5950X має значно вищу багатоядерну продуктивність: Cinebench R23 (багатоядерний) — 26017 проти 13372 у Snapdragon, а Passmark (багатоядерний) — 45602 проти 22969.
  • Snapdragon X Elite X1E-80-100 випереджає Ryzen в одноядерних тестах Geekbench 6: 2792 проти 2276, що свідчить про кращу оптимізацію для легких завдань.
  • Енергоефективність Snapdragon значно вища: обидва процесори мають 100 балів у цьому показнику, але Snapdragon створений для ARM-ноутбуків з низьким TDP, тоді як Ryzen потребує потужного охолодження.
  • Snapdragon X Elite демонструє кращу швидкість у веб-браузингу (HTML5 Browser: 363.5 проти 224.5 pages/sec) та обробці тексту (256.6 проти 222.5 pages/sec).
  • AMD Ryzen 9 5950X краще справляється з трасуванням променів (38.4 проти 23.9 Mpixels/sec) та компіляцією коду (Clang: 147.1 проти 135.5 Klines/sec), що робить його вибором для професійних завдань.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1712 1614
Cinebench R23 (багатоядерний) 13372 26017

GeekBench v6

File compression 1150 MB/sec 1120 MB/sec
Clang compilation 135.5 Klines/sec 147.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 363.5 pages/sec 224.5 pages/sec
PDF Renderer 357.9 Mpixels/sec 372.1 Mpixels/sec
Text processing 256.6 pages/sec 222.5 pages/sec
Background blur 63.4 images/sec 28.4 images/sec
Photo processing 128.1 images/sec 85 images/sec
Ray tracing 23.9 Mpixels/sec 38.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2792 2276
Geekbench 6 (багатоядерний) 14584 12728

PassMark

Integer math 66.4 GOps/sec 187.6 GOps/sec
Floating point math 100.6 GOps/sec 100.2 GOps/sec
Find prime numbers 307M Primes/sec 233M Primes/sec
Random string sorting 34.2M Strings/sec 65.5M Strings/sec
Data encryption 14.8 GBytes/sec 39.8 GBytes/sec
Data compression 216.9 MBytes/sec 626.1 MBytes/sec
Physics 1666 Frames/sec 1898 Frames/sec
Extended instructions 15.8B Matrices/sec 40.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3298 3468
Passmark CPU (багатоядерний) 22969 45602

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Amd
Дата виходу 24 жовтня 2023 8 жовтня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Zen 3 (Vermeer)
Номер моделі X1E-80-100 Немає даних
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Немає

Процесор

Ядер 12 16
Потоковий 12 32
Частота 3,4 ГГц 3,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц 4,9 ГГц
Кількість ядер 12 16
Кількість потоків 12 32
Множник 34x 34x
Кеш 2-го рівня 12 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 64 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 23 Вт 105 Вт
Сокет Custom AM4
Кількість транзисторів Немає даних 4,15 млрд
Критична температура Немає даних 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Немає даних
Частота GPU 500 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1200 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 1536 Немає даних
TMUs 48 Немає даних
ROPs 6 Немає даних
Обчислювальні блоки 6 Немає даних
IGPU FLOPS 3,8 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5x-8448 - DDR4-3200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-80-100) Сайт AMD Ryzen 9 5950X
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Snapdragon X Elite чи Ryzen 9 5950X?

AMD Ryzen 9 5950X має вищу багатоядерну потужність і краще підходить для сучасних ігор, особливо з трасуванням променів. Snapdragon X Elite програє через слабшу інтегровану графіку та ARM-архітектуру.

Чи можна порівнювати Snapdragon X Elite з Ryzen 9 5950X для роботи?

Так, але для різних сценаріїв. Ryzen кращий для рендерингу, компіляції та відеомонтажу, а Snapdragon — для офісних завдань, веб-серфінгу та роботи з текстом завдяки енергоефективності.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100), але Snapdragon X Elite споживає значно менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що робить його ідеальним для ноутбуків з тривалим часом автономної роботи.

Який процесор має вищу одноядерну продуктивність?

Snapdragon X Elite перевершує Ryzen 9 5950X в одноядерних тестах Geekbench 6 (2792 проти 2276), що забезпечує швидшу роботу в однопотокових додатках.

Чи варто купувати Snapdragon X Elite замість Ryzen 9 5950X у 2024 році?

Якщо вам потрібен потужний десктопний ПК для важких завдань — обирайте Ryzen. Для ультрабука з тривалою автономністю та достатньою продуктивністю для повсякденних задач — Snapdragon X Elite.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.