Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-80-100) vs AMD Ryzen 9 6900HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-80-100) та AMD Ryzen 9 6900HX — це двобій двох потужних процесорів для ноутбуків. Snapdragon X Elite, випущений у 2023 році, пропонує архітектуру ARM із високою однопотоковою продуктивністю, тоді як Ryzen 9 6900HX (2022) — це перевірений x86-чип із 8 ядрами Zen 3+. Розглянемо ключові відмінності в бенчмарках, енергоефективності та реальних сценаріях використання.

Короткий висновок. Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-80-100) випереджає AMD Ryzen 9 6900HX за однопотоковою продуктивністю (Geekbench 6: 2792 проти 2004) та енергоефективністю, що робить його кращим вибором для легких завдань і тривалої автономності. Однак Ryzen 9 6900HX демонструє вищі результати в багатоядерних тестах Cinebench R23 (14136 проти 13372) та Passmark (24781 проти 22969), що важливо для рендерингу та відеомонтажу. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у багатопотокових задачах — обирайте AMD, а для повсякденної роботи та енергоефективності — Snapdragon.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Snapdragon X Elite значно швидший у Geekbench 6 (2792 проти 2004) та Cinebench R23 (1712 проти 1565), що дає перевагу в браузингу та офісних завданнях.
  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 9 6900HX випереджає Snapdragon у Cinebench R23 (14136 проти 13372) та Passmark (24781 проти 22969), завдяки 8 ядрам Zen 3+.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий рейтинг 100, але Snapdragon X Elite на ARM-архітектурі потенційно економніший у легких сценаріях.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 6900HX має трохи кращий рейтинг (35 проти 33), що може бути корисним для простих ігор або відео без дискретної карти.
  • Спеціалізовані завдання: Snapdragon X Elite лідирує в Clang compilation (135.5 проти 80.9 Klines/sec) та HTML5 Browser (363.5 проти 221.3 pages/sec), а Ryzen — у File compression (984.2 проти 1150 MB/sec).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1712 1565
Cinebench R23 (багатоядерний) 13372 14136

GeekBench v6

File compression 1150 MB/sec 984.2 MB/sec
Clang compilation 135.5 Klines/sec 80.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 363.5 pages/sec 221.3 pages/sec
PDF Renderer 357.9 Mpixels/sec 331.2 Mpixels/sec
Text processing 256.6 pages/sec 209.8 pages/sec
Background blur 63.4 images/sec 34.6 images/sec
Photo processing 128.1 images/sec 82.9 images/sec
Ray tracing 23.9 Mpixels/sec 20 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2792 2004
Geekbench 6 (багатоядерний) 14584 10271

PassMark

Integer math 66.4 GOps/sec 91.2 GOps/sec
Floating point math 100.6 GOps/sec 50.7 GOps/sec
Find prime numbers 307M Primes/sec 64M Primes/sec
Random string sorting 34.2M Strings/sec 32.6M Strings/sec
Data encryption 14.8 GBytes/sec 19.5 GBytes/sec
Data compression 216.9 MBytes/sec 311.5 MBytes/sec
Physics 1666 Frames/sec 1183 Frames/sec
Extended instructions 15.8B Matrices/sec 21.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3298 3444
Passmark CPU (багатоядерний) 22969 24781

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Amd
Дата виходу 24 жовтня 2023 4 січня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Zen 3+ (Rembrandt)
Номер моделі X1E-80-100 Немає даних
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Radeon 680M

Процесор

Ядер 12 8
Потоковий 12 16
Частота 3,4 ГГц 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц 4,9 ГГц
Кількість ядер 12 8
Кількість потоків 12 16
Множник 34x 33x
Кеш 2-го рівня 12 МБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 23 Вт 45 Вт
Сокет Custom FP7
Критична температура Немає даних 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 AMD Radeon 680M
Частота GPU 500 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 2400 МГц
Шейдерні блоки 1536 768
TMUs 48 48
ROPs 6 32
Обчислювальні блоки 6 12
IGPU FLOPS 3,8 терафлопс 3,69 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5x-8448 - DDR5-4800
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с 76,8 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-80-100) Сайт AMD Ryzen 9 6900HX
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Snapdragon X Elite чи Ryzen 9 6900HX?

AMD Ryzen 9 6900HX має трохи вищий рейтинг інтегрованої графіки (35 проти 33), але для сучасних ігор обидва потребують дискретної відеокарти. Snapdragon X Elite краще підходить для легких ігор через вищу однопотокову продуктивність.

Чи підходить Snapdragon X Elite для відеомонтажу?

Snapdragon X Elite демонструє кращу однопотокову продуктивність, що допомагає в роботі з таймлайном, але Ryzen 9 6900HX виграє в багатоядерних завданнях, таких як рендеринг, завдяки вищим багатоядерним балам у Cinebench та Passmark.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності 100, але Snapdragon X Elite на ARM-архітектурі зазвичай споживає менше енергії в легких завданнях, що подовжує автономність ноутбука.

Чи варто обирати Snapdragon X Elite замість Ryzen 9 6900HX у 2025 році?

Так, якщо вам потрібна висока однопотокова продуктивність для повсякденних завдань, веб-серфінгу та компіляції коду. Ryzen 9 6900HX краще підходить для багатопотокових навантажень, таких як відеомонтаж або 3D-рендеринг.

Який процесор швидше в компіляції коду?

Snapdragon X Elite значно швидший у Clang compilation (135.5 Klines/sec проти 80.9 Klines/sec), що робить його кращим вибором для розробників, які працюють з компіляторами.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.