Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-80-100) vs Apple M2 Ultra

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-80-100) та Apple M2 Ultra — це два потужні процесори, орієнтовані на різні сегменти. Snapdragon X Elite створений для ноутбуків на Windows з акцентом на енергоефективність, тоді як M2 Ultra — флагманський чип Apple для Mac Studio та Mac Pro, що пропонує видатну багатопотокову продуктивність. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності за тестами та характеристиками.

Короткий висновок. Apple M2 Ultra значно перевершує Snapdragon X Elite у багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 28924 проти 13372) та інтегрованій графіці (64 vs 33 бали). Однак Snapdragon X Elite демонструє кращу енергоефективність (100 балів в обох) і дещо вищу однопотокову продуктивність у Geekbench 6 (2792 vs 2685). Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для професійних завдань — обирайте M2 Ultra. Для мобільних пристроїв з тривалим часом роботи краще підійде Snapdragon X Elite.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Apple M2 Ultra майже вдвічі потужніший у Cinebench R23 (28924 проти 13372) та Geekbench 6 (21387 проти 14584).
  • Інтегрована графіка: M2 Ultra набирає 64 бали проти 33 у Snapdragon X Elite, що забезпечує кращу роботу з графікою та відео.
  • Однопотокова продуктивність: Snapdragon X Elite трохи випереджає у Geekbench 6 (2792 проти 2685), але M2 Ultra лідирує у Passmark (4200 проти 3298).
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали 100 балів, але Snapdragon X Elite споживає менше енергії в мобільному сценарії.
  • Швидкість роботи з даними: M2 Ultra значно швидше стискає файли (2140 MB/s проти 1150 MB/s) та компілює код (226.4 Klines/s проти 135.5 Klines/s).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1712 1735
Cinebench R23 (багатоядерний) 13372 28924

GeekBench v6

File compression 1150 MB/sec 2140 MB/sec
Clang compilation 135.5 Klines/sec 226.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 363.5 pages/sec 569.8 pages/sec
PDF Renderer 357.9 Mpixels/sec 603.6 Mpixels/sec
Text processing 256.6 pages/sec 272.4 pages/sec
Background blur 63.4 images/sec 56.5 images/sec
Photo processing 128.1 images/sec 170.7 images/sec
Ray tracing 23.9 Mpixels/sec 33.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2792 2685
Geekbench 6 (багатоядерний) 14584 21387

PassMark

Integer math 66.4 GOps/sec 117.6 GOps/sec
Floating point math 100.6 GOps/sec 148.8 GOps/sec
Find prime numbers 307M Primes/sec 711M Primes/sec
Random string sorting 34.2M Strings/sec 83.5M Strings/sec
Data encryption 14.8 GBytes/sec 32 GBytes/sec
Data compression 216.9 MBytes/sec 682.5 MBytes/sec
Physics 1666 Frames/sec 7511 Frames/sec
Extended instructions 15.8B Matrices/sec 30.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3298 4200
Passmark CPU (багатоядерний) 22969 50318

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Apple
Дата виходу 24 жовтня 2023 5 травня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 ARMv8
Кодове ім'я Snapdragon X Apple M2
Номер моделі X1E-80-100 Немає даних
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Apple M2 Max GPU (76-core)

Процесор

Ядер 12 16
Потоковий 12 16
Частота 3,4 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 24
Кількість потоків 12 24
Множник 34x 35x
Кеш 2-го рівня 12 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 8
Потоковий Немає даних 8
Частота Немає даних 2,4 ГГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 192КБ (на ядро)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 23 Вт 80 Вт
Сокет Custom Apple M-Socket
Кількість транзисторів Немає даних 134 млрд
Критична температура Немає даних 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Apple M2 Max GPU (76-core)
Частота GPU 500 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1200 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 1536 Немає даних
TMUs 48 Немає даних
ROPs 6 Немає даних
Обчислювальні блоки 6 Немає даних
IGPU FLOPS 3,8 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5x-8448 - LPDDR5-6400
Макс. розмір 64 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 8 16
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с 800 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-80-100) Немає даних
Версія PCI Express 4.0 4.0

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор?

Apple M2 Ultra має потужнішу інтегровану графіку (64 бали проти 33), тому краще справляється з іграми. Snapdragon X Elite підходить для легких ігор завдяки енергоефективності.

Який чип вигідніший для відеомонтажу?

M2 Ultra значно швидше обробляє відео завдяки вищій багатопотоковій продуктивності та графіці. Snapdragon X Elite підійде для легкого монтажу на ноутбуці.

Чи варто вибирати Snapdragon X Elite для роботи з кодом?

Так, Snapdragon X Elite демонструє хорошу однопотокову продуктивність, але для компіляції великих проектів M2 Ultra буде значно швидшим (226.4 Klines/s проти 135.5 Klines/s).

Який процесор споживає менше енергії?

Обидва мають 100 балів за енергоефективність, але Snapdragon X Elite оптимізований для мобільних пристроїв, тому в ноутбуках він споживає менше.

Який чип краще підходить для професійних завдань?

Apple M2 Ultra — беззаперечний лідер для професійної роботи: рендеринг, відеомонтаж, 3D-моделювання. Snapdragon X Elite — вибір для мобільності та базових завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.