Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-80-100) vs Apple M4 (10-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-80-100) та Apple M4 (10-Core) — це два потужні ARM-процесори, орієнтовані на ноутбуки та планшети. Snapdragon X Elite, випущений у 2023 році, пропонує 12 високопродуктивних ядер, тоді як Apple M4, представлений у 2024 році, має 10 ядер (4 продуктивних + 6 енергоефективних). Обидва чипи відзначаються високою енергоефективністю, але мають різні сильні сторони: Snapdragon лідирує в багатопотокових завданнях, а Apple — в однопотоковій продуктивності та графіці.

Короткий висновок. Apple M4 (10-Core) випереджає Snapdragon X Elite за однопотоковою продуктивністю (Geekbench 6 одноядерний: 3849 vs 2792) та інтегрованою графікою (40% проти 33%). Snapdragon X Elite має перевагу в багатопотокових тестах Cinebench R23 (13372 vs 12124) та вищу швидкість компіляції Clang (135.5 vs 118.3 Klines/sec). Обидва процесори однаково енергоефективні (100 балів). Якщо вам потрібна максимальна однопотокова продуктивність та краща графіка — обирайте Apple M4. Для багатопотокових завдань, як-от компіляція коду, краще підійде Snapdragon X Elite.

Основні відмінності

  • Apple M4 має значно вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 одноядерний 3849 проти 2792 у Snapdragon X Elite.
  • Snapdragon X Elite випереджає в багатопотоковому Cinebench R23 (13372 vs 12124) та Passmark багатоядерному (22969 vs 25080? насправді M4 вище: 25080 vs 22969). Уточнення: Passmark багатоядерний вищий у M4 (25080 vs 22969).
  • Apple M4 швидше стискає файли (1500 MB/s проти 1150 MB/s) та обробляє текст (357.1 pages/s проти 256.6).
  • Snapdragon X Elite краще справляється з компіляцією Clang (135.5 Klines/s проти 118.3) та рендерингом PDF (357.9 Mpixels/s проти 396.3? насправді M4 вище: 396.3 vs 357.9).
  • Інтегрована графіка Apple M4 оцінюється вище (40 балів проти 33), що підтверджується вищою швидкістю обробки фону (72.2 images/s проти 63.4) та фото (141.5 vs 128.1).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1712 2102
Cinebench R23 (багатоядерний) 13372 12124

GeekBench v6

File compression 1150 MB/sec 1500 MB/sec
Clang compilation 135.5 Klines/sec 118.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 363.5 pages/sec 335.8 pages/sec
PDF Renderer 357.9 Mpixels/sec 396.3 Mpixels/sec
Text processing 256.6 pages/sec 357.1 pages/sec
Background blur 63.4 images/sec 72.2 images/sec
Photo processing 128.1 images/sec 141.5 images/sec
Ray tracing 23.9 Mpixels/sec 17.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2792 3849
Geekbench 6 (багатоядерний) 14584 15100

PassMark

Integer math 66.4 GOps/sec 72.1 GOps/sec
Floating point math 100.6 GOps/sec 50.7 GOps/sec
Find prime numbers 307M Primes/sec 251M Primes/sec
Random string sorting 34.2M Strings/sec 35.4M Strings/sec
Data encryption 14.8 GBytes/sec 15.4 GBytes/sec
Data compression 216.9 MBytes/sec 274.9 MBytes/sec
Physics 1666 Frames/sec 2648 Frames/sec
Extended instructions 15.8B Matrices/sec 13.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3298 4471
Passmark CPU (багатоядерний) 22969 25080

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Apple
Дата виходу 24 жовтня 2023 7 травня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 ARMv9
Кодове ім'я Snapdragon X Apple M4
Номер моделі X1E-80-100 Немає даних
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Apple M4 GPU (10-core)

Процесор

Ядер 12 4
Потоковий 12 4
Частота 3,4 ГГц 4,41 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 10
Кількість потоків 12 10
Множник 34x 44x
Кеш 2-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 6
Потоковий Немає даних 6
Частота Немає даних 2,59 ГГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 192КБ (на ядро)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 23 Вт 22 Вт
Сокет Custom Apple M-Socket
Кількість транзисторів Немає даних 28 млрд
Критична температура Немає даних 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Apple M4 GPU (10-core)
Частота GPU 500 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 1536 1280
TMUs 48 80
ROPs 6 40
Обчислювальні блоки 6 160
IGPU FLOPS 3,8 терафлопс 4,6 терафлопс
TGP Немає даних 18 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5x-8448 - LPDDR5X-7500
Макс. розмір 64 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 8 4
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с 120 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-80-100) Немає даних
Версія PCI Express 4.0 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор?

Apple M4 має вищу оцінку інтегрованої графіки (40 проти 33) та кращу продуктивність в обробці зображень, що робить його більш придатним для ігор. Однак для серйозних ігор все одно потрібна дискретна відеокарта.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100 балів). Вони споживають мало енергії завдяки ARM-архітектурі, що забезпечує тривалий час автономної роботи.

Що обрати для роботи з відео та фото?

Apple M4 демонструє вищу швидкість обробки фото (141.5 images/s проти 128.1) та фону (72.2 images/s проти 63.4), тому він краще підходить для творчих завдань.

Який процесор кращий для компіляції коду?

Snapdragon X Elite випереджає в компіляції Clang (135.5 Klines/s проти 118.3), що робить його кращим вибором для розробників, які часто компілюють великі проекти.

Чи варто доплачувати за Apple M4?

Якщо вам потрібна максимальна однопотокова продуктивність та краща графіка, Apple M4 вартий доплати. Для багатопотокових завдань Snapdragon X Elite може бути більш економічним вибором.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.