Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-80-100) vs Apple M4 Max (16-Core)
Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарківQualcomm Snapdragon X Elite (X1E-80-100) та Apple M4 Max (16-Core) — це два потужних ARM-процесори, створені для ноутбуків та компактних ПК. Перший дебютував у 2023 році як спроба Qualcomm завоювати ринок Windows на ARM, другий — флагман Apple 2024 року для професійних завдань. Обидва чипи пропонують високу енергоефективність, але кардинально відрізняються за силою обчислень. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати тестів та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити усвідомлений вибір.
Короткий висновок. Apple M4 Max (16-Core) значно перевершує Snapdragon X Elite (X1E-80-100) за більшістю показників: однопотокова продуктивність вища на ~40%, багатопотокова — майже вдвічі. У Geekbench 6 M4 Max набирає 3986/26190 балів проти 2792/14584 у конкурента. Проте Snapdragon X Elite має кращі показники енергоефективності (100 балів) та вигідніший для повсякденних завдань, де не потрібна екстремальна потужність. Якщо ваш пріоритет — максимальна швидкість у рендерингу, компіляції чи роботі з відео, обирайте Apple. Для офісних сценаріїв та автономності — Snapdragon.
Основні відмінності
- Однопотокова продуктивність: Apple M4 Max на 40% швидший у Cinebench R23 (2281 проти 1712) та на 43% у Geekbench 6 (3986 проти 2792).
- Багатопотокова потужність: M4 Max майже вдвічі перевершує Snapdragon у Cinebench R23 (27399 проти 13372) та на 80% у Geekbench 6 (26190 проти 14584).
- Інтегрована графіка: M4 Max набирає 63 бали проти 33 у Snapdragon, що підтверджується вищою швидкістю трасування променів (36.1 проти 23.9 Mpixels/sec).
- Енергоефективність: Обидва процесори отримали 100 балів, але Snapdragon X Elite споживає менше енергії при базових навантаженнях, що робить його ідеальним для ультрабуків.
- Дата виходу та екосистема: Snapdragon X Elite вийшов у 2023 році для Windows на ARM, тоді як M4 Max (2024) працює виключно з macOS, що впливає на сумісність програм та оптимізацію.
Cinebench R23
| Cinebench R23 (одноядерний) | 1712 | 2281 |
| Cinebench R23 (багатоядерний) | 13372 | 27399 |
GeekBench v6
| File compression | 1150 MB/sec | 2680 MB/sec |
| Clang compilation | 135.5 Klines/sec | 219.7 Klines/sec |
| HTML 5 Browser | 363.5 pages/sec | 699.3 pages/sec |
| PDF Renderer | 357.9 Mpixels/sec | 771.1 Mpixels/sec |
| Text processing | 256.6 pages/sec | 381.1 pages/sec |
| Background blur | 63.4 images/sec | 92.2 images/sec |
| Photo processing | 128.1 images/sec | 236.2 images/sec |
| Ray tracing | 23.9 Mpixels/sec | 36.1 Mpixels/sec |
| Geekbench 6 (одноядерний) | 2792 | 3986 |
| Geekbench 6 (багатоядерний) | 14584 | 26190 |
PassMark
| Integer math | 66.4 GOps/sec | Немає даних |
| Floating point math | 100.6 GOps/sec | Немає даних |
| Find prime numbers | 307M Primes/sec | Немає даних |
| Random string sorting | 34.2M Strings/sec | Немає даних |
| Data encryption | 14.8 GBytes/sec | Немає даних |
| Data compression | 216.9 MBytes/sec | Немає даних |
| Physics | 1666 Frames/sec | Немає даних |
| Extended instructions | 15.8B Matrices/sec | Немає даних |
| Passmark CPU (одноядерний) | 3298 | Немає даних |
| Passmark CPU (багатоядерний) | 22969 | Немає даних |
Загальна інформація
| Виробник | Qualcomm | Apple |
| Дата виходу | 24 жовтня 2023 | 30 жовтня 2024 |
| Тип | Для ноутбука | Для ноутбука |
| Архітектура набору команд | ARMv9 | ARMv9 |
| Кодове ім'я | Snapdragon X | Apple M4 |
| Номер моделі | X1E-80-100 | Немає даних |
| Інтегрована графіка | Qualcomm Adreno X1 | Apple M4 Max GPU (40-core) |
Процесор
| Продуктивні ядра | ||
|---|---|---|
| Ядер | 12 | 12 |
| Потоковий | 12 | 12 |
| Частота | 3,4 ГГц | 4,52 ГГц |
| Макс. частота в Turbo Boost | 4 ГГц | Немає даних |
| Загальне | ||
| Кількість ядер | 12 | 16 |
| Кількість потоків | 12 | 16 |
| Множник | 34x | 45x |
| Кеш 2-го рівня | 12 МБ (загальний) | Немає даних |
| Розблокований множник | Немає | Немає |
| Енергоефективні ядра | ||
| Ядер | Немає даних | 4 |
| Потоковий | Немає даних | 4 |
| Частота | Немає даних | 2,59 ГГц |
Пакет
| Техпроцес | 4 нанометри | 3 нанометри |
| Енергоспоживання (TDP) | 23 Вт | 70 Вт |
| Сокет | Custom | Apple M-Socket |
| Критична температура | Немає даних | 100°C |
iGPU
| Інтегрована графіка | Qualcomm Adreno X1 | Apple M4 Max GPU (40-core) |
| Частота GPU | 500 МГц | 500 МГц |
| Boost частота GPU | 1200 МГц | 1800 МГц |
| Шейдерні блоки | 1536 | 5120 |
| TMUs | 48 | 320 |
| ROPs | 6 | 160 |
| Обчислювальні блоки | 6 | 640 |
| IGPU FLOPS | 3,8 терафлопс | 18,4 терафлопс |
| TGP | Немає даних | 62 Вт |
Підтримка пам'яті
| Тип пам'яті | - LPDDR5x-8448 | - LPDDR5X-8533 |
| Макс. розмір | 64 ГБ | 128 ГБ |
| Кількість каналів | 8 | 8 |
| Макс. пропускна здатність | 135 ГБ/с | 546 ГБ/с |
| Підтримка ECC | Немає | Немає |
Інше
| Офіційний сайт | Сайт Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-80-100) | Немає даних |
| Версія PCI Express | 4.0 | Немає даних |