Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-80-100) vs Intel Core i5 13420H

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-80-100) і Intel Core i5 13420H — два сучасні процесори, що з’явилися у 2023 році. Перший побудований на ARM-архітектурі та орієнтований на високу енергоефективність, другий — класичний x86-чип для продуктивних ноутбуків. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні характеристики, результати бенчмарків, продуктивність в однопотокових і багатопотокових завданнях, а також оцінимо, який з них краще підійде для роботи, творчості чи ігор.

Короткий висновок. Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-80-100) випереджає Intel Core i5 13420H за більшістю ключових показників: він значно швидший у багатопотокових тестах (Cinebench R23 багатоядерний — 13372 проти 11870, Geekbench 6 багатоядерний — 14584 проти 9145), а також демонструє кращу однопотокову продуктивність. Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності, але Snapdragon виграє в реальних завданнях, таких як компіляція коду, обробка фото та рендеринг. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у легкому та енергоефективному корпусі, Snapdragon X Elite — кращий вибір.

Основні відмінності

  • Qualcomm Snapdragon X Elite значно перевершує Intel Core i5 13420H у багатопотоковій продуктивності: Geekbench 6 багатоядерний — 14584 проти 9145, що на 59% більше.
  • У однопотокових тестах Snapdragon також лідирує: Geekbench 6 одноядерний — 2792 проти 2186, а Cinebench R23 одноядерний — 1712 проти 1697.
  • Snapdragon X Elite демонструє вищу швидкість у реальних завданнях: компіляція коду (135.5 Klines/sec проти 61 Klines/sec) та обробка фото (128.1 images/sec проти 87.9 images/sec).
  • Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100 балів), але Snapdragon забезпечує кращу продуктивність на ват завдяки ARM-архітектурі.
  • Intel Core i5 13420H виграє лише в Passmark одноядерному тесті (3461 проти 3298), але загалом поступається Snapdragon за більшістю показників.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1712 1697
Cinebench R23 (багатоядерний) 13372 11870

GeekBench v6

File compression 1150 MB/sec 810.8 MB/sec
Clang compilation 135.5 Klines/sec 61 Klines/sec
HTML 5 Browser 363.5 pages/sec 213.2 pages/sec
PDF Renderer 357.9 Mpixels/sec 242 Mpixels/sec
Text processing 256.6 pages/sec 222.9 pages/sec
Background blur 63.4 images/sec 45.1 images/sec
Photo processing 128.1 images/sec 87.9 images/sec
Ray tracing 23.9 Mpixels/sec 14.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2792 2186
Geekbench 6 (багатоядерний) 14584 9145

PassMark

Integer math 66.4 GOps/sec 60.5 GOps/sec
Floating point math 100.6 GOps/sec 44.8 GOps/sec
Find prime numbers 307M Primes/sec 55M Primes/sec
Random string sorting 34.2M Strings/sec 23M Strings/sec
Data encryption 14.8 GBytes/sec 12.3 GBytes/sec
Data compression 216.9 MBytes/sec 225.4 MBytes/sec
Physics 1666 Frames/sec 1076 Frames/sec
Extended instructions 15.8B Matrices/sec 13.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3298 3461
Passmark CPU (багатоядерний) 22969 18485

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Intel
Дата виходу 24 жовтня 2023 3 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Raptor Lake
Номер моделі X1E-80-100 i5-13420H
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 UHD Graphics (48EU)

Процесор

Ядер 12 4
Потоковий 12 8
Частота 3,4 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц 4,6 ГГц
Кількість ядер 12 8
Кількість потоків 12 12
Множник 34x 21x
Кеш 2-го рівня 12 МБ (загальний) 2 МБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 1,5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3,4 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 80 КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 12 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 23 Вт 35-45 Вт
Сокет Custom BGA-1744
Макс. TDP (Boost) Немає даних 95 Вт
Критична температура Немає даних 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Intel UHD Graphics (48EU)
Частота GPU 500 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 1400 МГц
Шейдерні блоки 1536 384
TMUs 48 24
ROPs 6 12
Обчислювальні блоки 6 48
IGPU FLOPS 3,8 терафлопс 1,08 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5x-8448 - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR5x-5200
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 64 ГБ 96 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-80-100) Сайт Intel Core i5 13420H
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Snapdragon X Elite чи Intel Core i5 13420H?

Snapdragon X Elite має кращу інтегровану графіку (33 бали проти 30) і вищу продуктивність у тестах, що робить його кращим вибором для ігор, хоча для серйозних ігор все одно знадобиться дискретна відеокарта.

Чи варто вибирати Snapdragon X Elite для роботи з відео?

Так, Snapdragon X Elite значно швидший у багатопотокових завданнях, таких як рендеринг (Ray tracing — 23.9 Mpixels/sec проти 14.8), що пришвидшить обробку відео та 3D-графіки.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Snapdragon X Elite на ARM-архітектурі зазвичай споживає менше енергії при тій же продуктивності, що подовжує час автономної роботи ноутбука.

Чи підходить Intel Core i5 13420H для програмування?

Так, але Snapdragon X Elite у 2,2 рази швидший у компіляції коду (135.5 Klines/sec проти 61 Klines/sec), тому для розробки краще обрати Snapdragon.

Який процесор кращий для повсякденних завдань?

Snapdragon X Elite забезпечує вищу швидкість у веб-серфінгу (363.5 pages/sec проти 213.2) та обробці PDF (357.9 Mpixels/sec проти 242), тому він кращий для щоденного використання.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.