Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-80-100) vs Intel Core i5 14400

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-80-100) та Intel Core i5 14400 — два процесори, що представляють різні архітектури та підходи до обчислень. Snapdragon X Elite, випущений у жовтні 2023 року, орієнтований на енергоефективність та інтеграцію в мобільні системи, тоді як Intel Core i5 14400, анонсований у січні 2024 року, є представником традиційних x86-процесорів для настільних ПК. Обидві моделі мають близькі загальні оцінки (59 та 58 балів відповідно), але суттєво відрізняються за сценаріями використання.

Короткий висновок. Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-80-100) виграє в однопотоковій продуктивності (70 балів проти 66) та демонструє вищі результати в Geekbench 6, особливо в багатоядерному режимі (14584 проти 11958). Він також швидше обробляє веб-сторінки, стиснення файлів та компіляцію коду. Натомість Intel Core i5 14400 лідирує в Cinebench R23 (як одно-, так і багатоядерному), Passmark CPU та має кращу інтегровану графіку (37 балів проти 33). Обидва процесори отримали 100 балів за енергоефективність, що робить їх однаково економічними. Вибір залежить від завдань: Snapdragon кращий для мобільних пристроїв та роботи з вебом, Intel — для настільних систем і важких обчислень.

Основні відмінності

  • Qualcomm Snapdragon X Elite має вищий результат в Geekbench 6 (багатоядерний) — 14584 проти 11958 у Intel Core i5 14400, що свідчить про кращу багатопотокову продуктивність у цьому тесті.
  • Intel Core i5 14400 перевершує Snapdragon X Elite в Cinebench R23 (багатоядерний): 17874 проти 13372, що робить його потужнішим для рендерингу та моделювання.
  • Snapdragon X Elite демонструє вищу швидкість стиснення файлів (1150 MB/sec) та компіляції коду (135.5 Klines/sec) порівняно з Intel (1006.1 MB/sec та 85.5 Klines/sec відповідно).
  • Intel Core i5 14400 має кращу інтегровану графіку (37 балів проти 33), що забезпечує перевагу в базових графічних завданнях без дискретної відеокарти.
  • Snapdragon X Elite ефективніший в обробці веб-сторінок (363.5 pages/sec) та фото (128.1 images/sec), тоді як Intel лідирує в Passmark CPU (багатоядерний) — 25615 проти 22969.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1712 1810
Cinebench R23 (багатоядерний) 13372 17874

GeekBench v6

File compression 1150 MB/sec 1006.1 MB/sec
Clang compilation 135.5 Klines/sec 85.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 363.5 pages/sec 292.8 pages/sec
PDF Renderer 357.9 Mpixels/sec 359.2 Mpixels/sec
Text processing 256.6 pages/sec 237.1 pages/sec
Background blur 63.4 images/sec 54 images/sec
Photo processing 128.1 images/sec 103.9 images/sec
Ray tracing 23.9 Mpixels/sec 20.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2792 2355
Geekbench 6 (багатоядерний) 14584 11958

PassMark

Integer math 66.4 GOps/sec 82.6 GOps/sec
Floating point math 100.6 GOps/sec 62.3 GOps/sec
Find prime numbers 307M Primes/sec 86M Primes/sec
Random string sorting 34.2M Strings/sec 31.8M Strings/sec
Data encryption 14.8 GBytes/sec 17.1 GBytes/sec
Data compression 216.9 MBytes/sec 319.4 MBytes/sec
Physics 1666 Frames/sec 1500 Frames/sec
Extended instructions 15.8B Matrices/sec 20.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3298 3790
Passmark CPU (багатоядерний) 22969 25615

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Intel
Дата виходу 24 жовтня 2023 9 січня 2024
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Raptor Lake Refresh
Номер моделі X1E-80-100 i5-14400
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 UHD Graphics 730

Процесор

Ядер 12 6
Потоковий 12 12
Частота 3,4 ГГц 2.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц 4,7 ГГц
Кількість ядер 12 10
Кількість потоків 12 16
Множник 34x 25x
Кеш 2-го рівня 12 МБ (загальний) 2 МБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 1,8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.5 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 80 КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 20МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 23 Вт 65 Вт
Сокет Custom LGA-1700
Макс. TDP (Boost) Немає даних 148 Вт
Критична температура Немає даних 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Intel UHD Graphics 730
Частота GPU 500 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 1550 МГц
Шейдерні блоки 1536 192
TMUs 48 48
ROPs 6 24
Обчислювальні блоки 6 24
IGPU FLOPS 3,8 терафлопс 0,6 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5x-8448 - DDR5-4800
- DDR4-3200
Макс. розмір 64 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с 76,8 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-80-100) Сайт Intel Core i5 14400
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Snapdragon X Elite чи Intel Core i5 14400?

Intel Core i5 14400 має кращу інтегровану графіку та вищі результати в Cinebench R23, що робить його більш придатним для ігор на настільних ПК. Snapdragon X Elite орієнтований на мобільні пристрої та енергоефективність, тому поступається в ігровій продуктивності.

Що обрати для роботи з відео та рендерингу?

Для рендерингу та відеомонтажу краще підійде Intel Core i5 14400 завдяки вищим показникам у Cinebench R23 (17874 проти 13372). Snapdragon X Elite може бути корисним для легших завдань завдяки кращій швидкості компіляції.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори отримали 100 балів за енергоефективність, тому вони однаково економічні. Snapdragon X Elite традиційно оптимізований для мобільних пристроїв, а Intel Core i5 14400 також демонструє високу ефективність для настільної платформи.

Чи варто купувати Snapdragon X Elite для настільного ПК?

Snapdragon X Elite орієнтований на мобільні системи та ARM-архітектуру, тому для настільного ПК краще обрати Intel Core i5 14400, який має вищу продуктивність у традиційних бенчмарках та сумісність з x86-програмами.

Який процесор кращий для багатозадачності?

Intel Core i5 14400 краще справляється з багатозадачністю завдяки вищим результатам у Passmark CPU (25615) та Cinebench R23. Snapdragon X Elite також демонструє хороші показники в Geekbench 6, але поступається в важких обчисленнях.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.