Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-80-100) vs Intel Core i5 8500T

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-80-100) та Intel Core i5 8500T — це процесори різних поколінь і архітектур. Snapdragon X Elite, випущений у 2023 році, орієнтований на енергоефективність і високу продуктивність у легких пристроях, тоді як i5 8500T (2018 рік) — це класичний десктопний чип із низьким TDP. Порівняємо їхні характеристики, результати тестів і сфери застосування.

Короткий висновок. Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-80-100) значно випереджає Intel Core i5 8500T за більшістю бенчмарків: Geekbench 6 (одноядерний) — 2792 проти 1278, багатоядерний — 14584 проти 4480. Snapdragon також демонструє кращу швидкість у файловому стисненні, компіляції та обробці зображень. Однак i5 8500T залишається актуальним для базових офісних завдань і вбудованих систем завдяки перевіреній архітектурі x86. Snapdragon X Elite — вибір для тих, хто шукає максимальну продуктивність на ват.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Snapdragon X Elite має майже вдвічі вищий одноядерний результат Geekbench 6 (2792 проти 1278) та втричі вищий багатоядерний (14584 проти 4480).
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали 100 балів за енергоефективність, але Snapdragon досягає цього при значно вищій продуктивності.
  • Інтегрована графіка: Snapdragon X Elite набирає 33 бали за графіку проти 17 у i5 8500T, що дає перевагу в легких графічних завданнях.
  • Рік випуску: Snapdragon X Elite (2023) — новіша архітектура ARM, тоді як i5 8500T (2018) базується на старішому ядрі Coffee Lake.
  • Спеціалізовані тести: Snapdragon значно швидший у компіляції Clang (135.5 Klines/sec проти 32.3) та обробці фото (128.1 images/sec проти 37.4).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1712 Немає даних
Cinebench R23 (багатоядерний) 13372 Немає даних

GeekBench v6

File compression 1150 MB/sec 354.5 MB/sec
Clang compilation 135.5 Klines/sec 32.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 363.5 pages/sec 100.7 pages/sec
PDF Renderer 357.9 Mpixels/sec 149.8 Mpixels/sec
Text processing 256.6 pages/sec 121.3 pages/sec
Background blur 63.4 images/sec 27 images/sec
Photo processing 128.1 images/sec 37.4 images/sec
Ray tracing 23.9 Mpixels/sec 5.81 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2792 1278
Geekbench 6 (багатоядерний) 14584 4480

PassMark

Integer math 66.4 GOps/sec 21.2 GOps/sec
Floating point math 100.6 GOps/sec 18.2 GOps/sec
Find prime numbers 307M Primes/sec 33M Primes/sec
Random string sorting 34.2M Strings/sec 13.2M Strings/sec
Data encryption 14.8 GBytes/sec 2.4 GBytes/sec
Data compression 216.9 MBytes/sec 106 MBytes/sec
Physics 1666 Frames/sec 564 Frames/sec
Extended instructions 15.8B Matrices/sec 8.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3298 2013
Passmark CPU (багатоядерний) 22969 7728

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Intel
Дата виходу 24 жовтня 2023 3 квітня 2018
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Coffee Lake
Номер моделі X1E-80-100 i5-8500T
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 UHD Graphics 630

Процесор

Ядер 12 6
Потоковий 12 6
Частота 3,4 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц 3.5 ГГц
Кількість ядер 12 6
Кількість потоків 12 6
Множник 34x 21x
Кеш 2-го рівня 12 МБ (загальний) 256КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Частота шини Немає даних 100 МГц
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 9 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 23 Вт 35 Вт
Сокет Custom LGA-1151
Критична температура Немає даних 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Intel UHD Graphics 630
Частота GPU 500 МГц 350 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 1100 МГц
Шейдерні блоки 1536 192
TMUs 48 24
ROPs 6 3
Обчислювальні блоки 6 24
IGPU FLOPS 3,8 терафлопс 0,42 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5x-8448 - DDR4-2666
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с 41.6 ГБ/c
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-80-100) Сайт Intel Core i5 8500T
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 16
Розширені інструкції Немає даних SSE4.1, SSE4.2, AVX-2

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор?

Snapdragon X Elite має вищий бал за інтегровану графіку (33 проти 17), що робить його більш придатним для легких ігор. Однак обидва процесори не призначені для важких ігор без дискретної відеокарти.

Чи варто замінити Intel Core i5 8500T на Snapdragon X Elite?

Якщо вам потрібна значно вища продуктивність у багатопотокових завданнях і новітні технології, Snapdragon X Elite буде кращим вибором. Однак перехід можливий лише за умови сумісності материнської плати та архітектури.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають максимальний бал за енергоефективність (100), але Snapdragon X Elite досягає цього при значно вищій продуктивності, що робить його ефективнішим у перерахунку на виконану роботу.

Для яких завдань підходить Intel Core i5 8500T?

Intel Core i5 8500T добре справляється з офісними завданнями, веб-серфінгом, текстовими редакторами та легким мультимедіа. Він також підходить для вбудованих систем і тонких клієнтів.

Який процесор кращий для роботи з відео та фото?

Snapdragon X Elite значно швидший: обробка фото — 128.1 images/sec проти 37.4, а рендеринг PDF — 357.9 Mpixels/sec проти 149.8. Він краще підходить для інтенсивної роботи з графікою.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.