Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-80-100) vs Intel Core i7 11390H

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-80-100) та Intel Core i7 11390H — два процесори, створені для різних епох і завдань. Snapdragon X Elite, випущений у 2023 році, є представником нової ARM-архітектури Qualcomm, орієнтованої на високу енергоефективність і багатопотокову роботу. Натомість Intel Core i7 11390H (2021) — це класичний мобільний чип для продуктивних ноутбуків на архітектурі x86. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, результати тестів і з'ясуємо, який процесор краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-80-100) суттєво випереджає Intel Core i7 11390H за багатопотоковою продуктивністю: у Cinebench R23 багатоядерний результат майже вдвічі вищий (13372 проти 6379). Snapdragon також демонструє кращу однопотокову швидкість (Geekbench 6: 2792 проти 2009) і значно вищу швидкість обробки файлів, компіляції та рендерингу. Обидва чипи мають однакову оцінку енергоефективності, але Snapdragon X Elite є більш сучасним рішенням для ресурсомістких завдань. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність у тонкому ноутбуці — обирайте Snapdragon.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Snapdragon X Elite набирає 13372 бали у Cinebench R23, що вдвічі більше за 6379 у Intel Core i7 11390H.
  • Однопотокова швидкість: у Geekbench 6 Snapdragon отримує 2792 бали, тоді як Intel — лише 2009, що дає перевагу в щоденних завданнях.
  • Швидкість компіляції: Snapdragon обробляє 135.5 Klines/sec у Clang, що у 3.5 рази швидше за Intel (38.7 Klines/sec).
  • Рендеринг та графіка: Snapdragon X Elite показує 23.9 Mpixels/sec у Ray tracing проти 7.08 Mpixels/sec у Intel, що робить його кращим для творчих завдань.
  • Дата виходу та архітектура: Snapdragon X Elite (2023) базується на ARM, тоді як Intel Core i7 11390H (2021) — на x86, що впливає на сумісність та енергоспоживання.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1712 1602
Cinebench R23 (багатоядерний) 13372 6379

GeekBench v6

File compression 1150 MB/sec 494.4 MB/sec
Clang compilation 135.5 Klines/sec 38.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 363.5 pages/sec 116.2 pages/sec
PDF Renderer 357.9 Mpixels/sec 160.4 Mpixels/sec
Text processing 256.6 pages/sec 181.8 pages/sec
Background blur 63.4 images/sec 26.9 images/sec
Photo processing 128.1 images/sec 51 images/sec
Ray tracing 23.9 Mpixels/sec 7.08 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2792 2009
Geekbench 6 (багатоядерний) 14584 5711

PassMark

Integer math 66.4 GOps/sec 35 GOps/sec
Floating point math 100.6 GOps/sec 19.7 GOps/sec
Find prime numbers 307M Primes/sec 51M Primes/sec
Random string sorting 34.2M Strings/sec 12.4M Strings/sec
Data encryption 14.8 GBytes/sec 5.5 GBytes/sec
Data compression 216.9 MBytes/sec 104.1 MBytes/sec
Physics 1666 Frames/sec 704 Frames/sec
Extended instructions 15.8B Matrices/sec 6.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3298 2872
Passmark CPU (багатоядерний) 22969 9943

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Intel
Дата виходу 24 жовтня 2023 21 червня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Tiger Lake
Номер моделі X1E-80-100 i7-11390H
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Iris Xe Graphics G7 96EU

Процесор

Ядер 12 4
Потоковий 12 8
Частота 3,4 ГГц 2.9-3.4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц 5 ГГц
Кількість ядер 12 4
Кількість потоків 12 8
Множник 34x 29-34x
Кеш 2-го рівня 12 МБ (загальний) 1280КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Частота шини Немає даних 100 МГц
Швидкість шини Немає даних 4 ГТ/с
Кеш 1-го рівня Немає даних 96КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 12 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 23 Вт 28-35 Вт
Сокет Custom BGA-1449
Критична температура Немає даних 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Iris Xe Graphics G7 96EU
Частота GPU 500 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 1400 МГц
Шейдерні блоки 1536 768
TMUs 48 48
ROPs 6 24
Обчислювальні блоки 6 96
IGPU FLOPS 3,8 терафлопс 2,15 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5x-8448 - DDR4-3200
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-80-100) Сайт Intel Core i7 11390H
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Snapdragon X Elite має вищу оцінку інтегрованої графіки (33 проти 22) і кращі результати в тестах рендерингу, тому він забезпечить більш плавний геймплей у сучасних іграх на низьких налаштуваннях.

Чи варто купувати Intel Core i7 11390H у 2024 році?

Intel Core i7 11390H залишається актуальним для базових офісних завдань і нетребувальних додатків, але за продуктивністю він значно поступається Snapdragon X Elite, особливо в багатопотокових сценаріях.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва чипи мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), що свідчить про подібне споживання енергії відносно продуктивності. Snapdragon X Elite може бути вигіднішим у тонких ноутбуках завдяки ARM-архітектурі.

Чи підтримують ці процесори сучасні стандарти пам'яті?

Snapdragon X Elite підтримує LPDDR5X, що забезпечує вищу пропускну здатність, тоді як Intel Core i7 11390H працює з DDR4/LPDDR4x. Це впливає на швидкість роботи додатків, особливо при обробці великих даних.

Який процесор обрати для роботи з відео та 3D?

Snapdragon X Elite значно швидше обробляє PDF (357.9 проти 160.4 Mpixels/sec) та фото (128.1 проти 51 images/sec), тому він краще підходить для відеомонтажу та 3D-моделювання.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.