Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-80-100) vs Intel Core i7 13700KF

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-80-100) та Intel Core i7 13700KF — це два процесори з різною архітектурою та призначенням. Snapdragon X Elite створений для енергоефективних ноутбуків на ARM, тоді як Core i7 13700KF — потужний десктопний CPU для ігор та робочих станцій. Хоча обидва мають високий рейтинг енергоефективності, їхня продуктивність у бенчмарках суттєво відрізняється.

Короткий висновок. Intel Core i7 13700KF значно випереджає Snapdragon X Elite у багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 30435 проти 13372) та однопотоковій продуктивності (Passmark одноядерний: 4365 проти 3298). Snapdragon X Elite поступається також у швидкості обробки PDF, фото та трасуванні променів. Однак Snapdragon має вищий бал енергоефективності (100) і може бути кращим вибором для автономних ARM-пристроїв, де важливе низьке енергоспоживання. Для ігор та важких обчислень однозначно кращий Intel.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core i7 13700KF має більш ніж удвічі вищий результат у Cinebench R23 багатоядерний (30435 проти 13372) та Passmark багатоядерний (46595 проти 22969).
  • Однопотокова продуктивність: Intel випереджає Snapdragon у Passmark одноядерний (4365 проти 3298) та Cinebench R23 одноядерний (1978 проти 1712).
  • Інтегрована графіка: Intel має вищий бал (60 проти 33), що свідчить про кращу вбудовану графіку для базових завдань.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний бал 100, але Snapdragon X Elite споживає менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що робить його ідеальним для ноутбуків.
  • Трасування променів: Intel показує вищу швидкість (37.3 Mpixels/sec проти 23.9), що важливо для 3D-рендерингу.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1712 1978
Cinebench R23 (багатоядерний) 13372 30435

GeekBench v6

File compression 1150 MB/sec 1440 MB/sec
Clang compilation 135.5 Klines/sec 163 Klines/sec
HTML 5 Browser 363.5 pages/sec 433.6 pages/sec
PDF Renderer 357.9 Mpixels/sec 506.1 Mpixels/sec
Text processing 256.6 pages/sec 287 pages/sec
Background blur 63.4 images/sec 73.9 images/sec
Photo processing 128.1 images/sec 149.9 images/sec
Ray tracing 23.9 Mpixels/sec 37.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2792 2814
Geekbench 6 (багатоядерний) 14584 18322

PassMark

Integer math 66.4 GOps/sec 155.9 GOps/sec
Floating point math 100.6 GOps/sec 116 GOps/sec
Find prime numbers 307M Primes/sec 197M Primes/sec
Random string sorting 34.2M Strings/sec 63.3M Strings/sec
Data encryption 14.8 GBytes/sec 33.7 GBytes/sec
Data compression 216.9 MBytes/sec 604.9 MBytes/sec
Physics 1666 Frames/sec 2808 Frames/sec
Extended instructions 15.8B Matrices/sec 37.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3298 4365
Passmark CPU (багатоядерний) 22969 46595

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Intel
Дата виходу 24 жовтня 2023 27 вересня 2022
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Raptor Lake
Номер моделі X1E-80-100 i7-13700KF
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Немає

Процесор

Ядер 12 8
Потоковий 12 16
Частота 3,4 ГГц 3,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц 5,3 ГГц
Кількість ядер 12 16
Кількість потоків 12 24
Множник 34x 34x
Кеш 2-го рівня 12 МБ (загальний) 2 МБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Ядер Немає даних 8
Потоковий Немає даних 8
Частота Немає даних 2.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,2 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 80 КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 30МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 23 Вт 125 Вт
Сокет Custom LGA-1700
Макс. TDP (Boost) Немає даних 253 Вт
Критична температура Немає даних 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Немає даних
Частота GPU 500 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1200 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 1536 Немає даних
TMUs 48 Немає даних
ROPs 6 Немає даних
Обчислювальні блоки 6 Немає даних
IGPU FLOPS 3,8 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5x-8448 - DDR5-5600
- DDR4-3200
Макс. розмір 64 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с 89,6 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-80-100) Сайт Intel Core i7 13700KF
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Snapdragon X Elite чи Intel Core i7 13700KF?

Intel Core i7 13700KF значно кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності та потужнішій інтегрованій графіці. Snapdragon X Elite більше підходить для енергоефективних пристроїв.

Чи можна порівнювати ARM-процесор Snapdragon з десктопним Intel?

Так, але варто враховувати різні сценарії використання: Snapdragon X Elite орієнтований на ноутбуки з низьким енергоспоживанням, а Intel Core i7 13700KF — на потужні ПК.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але Snapdragon X Elite споживає менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що робить його кращим для автономних пристроїв.

Який процесор вигідніший за ціною?

Ціни не вказані, але Snapdragon X Elite зазвичай використовується в ноутбуках середнього цінового сегмента, тоді як Intel Core i7 13700KF — дорожчий десктопний CPU.

Який процесор краще підходить для рендерингу та відеомонтажу?

Intel Core i7 13700KF значно швидший у багатопотокових завданнях, таких як рендеринг і відеомонтаж, завдяки вищим показникам у Cinebench R23 багатоядерний та Ray tracing.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.