Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-80-100) vs Intel Core i7 14700HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

У світі мобільних процесорів з’явився новий гравець — Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-80-100), який кидає виклик традиційним лідерам, зокрема Intel Core i7 14700HX. Обидва чипи орієнтовані на потужні ноутбуки, але мають принципово різну архітектуру. Snapdragon побудований на ARM-архітектурі, тоді як Intel використовує класичну x86. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні сильні та слабкі сторони, спираючись на бенчмарки та ключові характеристики.

Короткий висновок. Intel Core i7 14700HX випереджає Snapdragon X Elite за більшістю показників продуктивності, особливо в багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 22285 проти 13372). Він також має вищі результати в однопотокових тестах і кращу інтегровану графіку. Однак Snapdragon демонструє непогану енергоефективність і може бути цікавим для пристроїв, де важливий час автономної роботи. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для роботи або ігор, Intel є очевидним вибором. Для повсякденних завдань і тривалої роботи від батареї Snapdragon може стати гідною альтернативою.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core i7 14700HX значно потужніший, що підтверджується результатами Cinebench R23 (22285 проти 13372) та Passmark (37457 проти 22969).
  • Однопотокова продуктивність: Intel також попереду за одноядерними тестами (Cinebench R23: 2087 проти 1712, Passmark: 3978 проти 3298), що дає перевагу в більшості додатків.
  • Інтегрована графіка: Intel має кращий показник (49 проти 33), що робить його більш придатним для легких ігор та графічних завдань без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали однаковий бал 100, що свідчить про високу ефективність, але Snapdragon традиційно споживає менше енергії завдяки ARM-архітектурі.
  • Спеціалізовані завдання: Intel перемагає в Clang compilation (156.5 проти 135.5 Klines/sec) та Ray tracing (32.8 проти 23.9 Mpixels/sec), тоді як Snapdragon лідирує в Background blur (63.4 проти 51 images/sec).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1712 2087
Cinebench R23 (багатоядерний) 13372 22285

GeekBench v6

File compression 1150 MB/sec 1230 MB/sec
Clang compilation 135.5 Klines/sec 156.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 363.5 pages/sec 358.9 pages/sec
PDF Renderer 357.9 Mpixels/sec 430.9 Mpixels/sec
Text processing 256.6 pages/sec 272.3 pages/sec
Background blur 63.4 images/sec 51 images/sec
Photo processing 128.1 images/sec 120 images/sec
Ray tracing 23.9 Mpixels/sec 32.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2792 2739
Geekbench 6 (багатоядерний) 14584 15908

PassMark

Integer math 66.4 GOps/sec 133 GOps/sec
Floating point math 100.6 GOps/sec 94.5 GOps/sec
Find prime numbers 307M Primes/sec 175M Primes/sec
Random string sorting 34.2M Strings/sec 48.6M Strings/sec
Data encryption 14.8 GBytes/sec 26.8 GBytes/sec
Data compression 216.9 MBytes/sec 448.4 MBytes/sec
Physics 1666 Frames/sec 2420 Frames/sec
Extended instructions 15.8B Matrices/sec 26.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3298 3978
Passmark CPU (багатоядерний) 22969 37457

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Intel
Дата виходу 24 жовтня 2023 9 січня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Raptor Lake Refresh
Номер моделі X1E-80-100 i7-14700HX
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 UHD Graphics (32EU)

Процесор

Ядер 12 8
Потоковий 12 16
Частота 3,4 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц 5,5 ГГц
Кількість ядер 12 20
Кількість потоків 12 28
Множник 34x 21x
Кеш 2-го рівня 12 МБ (загальний) 2 МБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Так
Ядер Немає даних 12
Потоковий Немає даних 12
Частота Немає даних 1,5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.9 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 80 КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 33 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 23 Вт 45-55 Вт
Сокет Custom BGA-1964
Макс. TDP (Boost) Немає даних 157 Вт
Критична температура Немає даних 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Intel UHD Graphics (32EU)
Частота GPU 500 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 1600 МГц
Шейдерні блоки 1536 256
TMUs 48 16
ROPs 6 8
Обчислювальні блоки 6 32
IGPU FLOPS 3,8 терафлопс 0,82 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5x-8448 - DDR5-5600
- DDR4-3200
Макс. розмір 64 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с 89,6 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-80-100) Сайт Intel Core i7 14700HX
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core i7 14700HX краще підходить для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності та кращій інтегрованій графіці. Snapdragon X Elite може бути менш сумісним з x86-іграми.

Чи варто обирати Snapdragon X Elite для роботи?

Для повсякденних завдань, як-от робота з документами та веб-серфінг, Snapdragon підійде, але для важких обчислень (рендеринг, компіляція) Intel буде значно продуктивнішим.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва мають високий бал енергоефективності (100), але Snapdragon X Elite на ARM-архітектурі зазвичай споживає менше енергії, що може забезпечити довшу автономність.

Який процесор новіший?

Intel Core i7 14700HX вийшов у січні 2024 року, тоді як Qualcomm Snapdragon X Elite — у жовтні 2023 року. Intel є новішою моделлю.

Чи можна порівнювати ARM та x86 процесори безпосередньо?

Так, але варто враховувати різницю в архітектурі. Бенчмарки показують продуктивність, але сумісність з програмним забезпеченням може відрізнятися: x86 має ширшу підтримку.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.