Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-80-100) vs Intel Core Ultra 5 236V

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-80-100) та Intel Core Ultra 5 236V — це два сучасні процесори, орієнтовані на тонкі та легкі ноутбуки. Snapdragon X Elite, випущений у жовтні 2023 року, пропонує 12 ядер із високою багатопотоковою продуктивністю, тоді як Intel Core Ultra 5 236V, що дебютував у вересні 2024 року, робить ставку на енергоефективність та потужну інтегровану графіку. Обидва чипи демонструють відмінні показники в одноядерних тестах, але їхні сильні сторони розкриваються в різних сценаріях використання.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 236V випереджає Snapdragon X Elite за одноядерною продуктивністю (Cinebench R23: 1808 проти 1712) та має значно кращу інтегровану графіку (75% проти 33%), що робить його кращим вибором для ігор та графічних завдань. Однак Snapdragon X Elite демонструє суттєво вищу багатопотокову продуктивність (Cinebench R23: 13372 проти 9381) та швидше справляється з компіляцією коду й обробкою зображень. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у багатозадачності та рендерингу — обирайте Snapdragon. Якщо ж пріоритет — ігри та енергоефективність — Intel.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Snapdragon X Elite значно потужніший — 13372 бали в Cinebench R23 проти 9381 у Intel Core Ultra 5 236V, що дає перевагу в рендерингу та компіляції.
  • Інтегрована графіка: Intel Core Ultra 5 236V має набагато кращу графіку (75% проти 33%), що забезпечує вищу частоту кадрів у іграх та прискорення відеомонтажу.
  • Одноядерна продуктивність: Intel лідирує в одноядерних тестах (Cinebench R23: 1808 проти 1712), що впливає на швидкість роботи більшості повсякденних додатків.
  • Компіляція коду: Snapdragon X Elite вдвічі швидше компілює код (Clang: 135.5 Klines/sec проти 62.4 Klines/sec), що критично для розробників.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний рейтинг енергоефективності (100%), але Snapdragon X Elite забезпечує вищу продуктивність на ват у багатопотокових завданнях.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1712 1808
Cinebench R23 (багатоядерний) 13372 9381

GeekBench v6

File compression 1150 MB/sec 954.8 MB/sec
Clang compilation 135.5 Klines/sec 62.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 363.5 pages/sec 247.3 pages/sec
PDF Renderer 357.9 Mpixels/sec 263.4 Mpixels/sec
Text processing 256.6 pages/sec 292.6 pages/sec
Background blur 63.4 images/sec 47 images/sec
Photo processing 128.1 images/sec 98.1 images/sec
Ray tracing 23.9 Mpixels/sec 12.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2792 2660
Geekbench 6 (багатоядерний) 14584 10049

PassMark

Integer math 66.4 GOps/sec Немає даних
Floating point math 100.6 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 307M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 34.2M Strings/sec Немає даних
Data encryption 14.8 GBytes/sec Немає даних
Data compression 216.9 MBytes/sec Немає даних
Physics 1666 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 15.8B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 3298 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 22969 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Intel
Дата виходу 24 жовтня 2023 4 вересня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Lunar Lake
Номер моделі X1E-80-100 236V
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Arc Graphics 130V

Процесор

Ядер 12 4
Потоковий 12 4
Частота 3,4 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц 4,7 ГГц
Кількість ядер 12 8
Кількість потоків 12 8
Множник 34x 21x
Кеш 2-го рівня 12 МБ (загальний) 2560КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.5 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 192КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 8 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 23 Вт 17-37 Вт
Сокет Custom FCBGA-2833
Критична температура Немає даних 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Intel Arc Graphics 130V
Частота GPU 500 МГц 600 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 1850 МГц
Шейдерні блоки 1536 896
TMUs 48 Немає даних
ROPs 6 Немає даних
Обчислювальні блоки 6 Немає даних
IGPU FLOPS 3,8 терафлопс 3,32 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5x-8448 - LPDDR5X-8533
Макс. розмір 64 ГБ 16 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-80-100) Сайт Intel Core Ultra 5 236V
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 8

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core Ultra 5 236V має значно потужнішу інтегровану графіку (75% проти 33%), тому забезпечує вищу продуктивність у сучасних іграх та відеомонтажі.

Чи варто обирати Snapdragon X Elite для роботи з кодом?

Так, Snapdragon X Elite демонструє вдвічі вищу швидкість компіляції коду (Clang: 135.5 Klines/sec) та кращу багатопотокову продуктивність, що робить його ідеальним для розробників.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва чипи мають максимальний рейтинг енергоефективності (100%), але Snapdragon X Elite пропонує вищу продуктивність у багатопотокових завданнях при тому ж рівні енергоспоживання.

Який процесор краще справляється з обробкою фото та відео?

Snapdragon X Elite швидше обробляє фото (128.1 images/sec проти 98.1) та має вищу продуктивність у рендерингу, тоді як Intel краще підходить для відео завдяки потужнішій графіці.

Який з них новіший і чи варто чекати наступне покоління?

Intel Core Ultra 5 236V вийшов у вересні 2024 року, тоді як Snapdragon X Elite — у жовтні 2023. Intel є свіжішим, але обидва залишаються актуальними для сучасних ноутбуків.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.