Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-80-100) vs Intel Processor N100

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-80-100) та Intel Processor N100 — це два абсолютно різних за призначенням процесори. Перший орієнтований на преміальні Windows-ноутбуки з високою продуктивністю та енергоефективністю, тоді як другий — бюджетне рішення для базових завдань, неттопів та міні-ПК. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-80-100) значно перевершує Intel N100 за всіма показниками продуктивності: однопотокова (Geekbench 6: 2792 проти 1216) та багатопотокова (Cinebench R23: 13372 проти 2949). Snapdragon також має кращу інтегровану графіку, що робить його придатним для легкого редагування фото та відео. Однак Intel N100 виграє в ціні та енергоспоживанні, будучи ідеальним для офісних завдань, веб-серфінгу та мультимедіа. Якщо вам потрібна потужність для роботи та творчості — обирайте Snapdragon X Elite. Для бюджетного ПК або сервера — Intel N100.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Snapdragon X Elite має в 4-5 разів вищу багатопотокову продуктивність (Cinebench R23: 13372 проти 2949) завдяки 12 високопродуктивним ядрам проти 4 енергоефективних ядер у Intel N100.
  • Графіка: Інтегрована графіка Snapdragon X Elite (Adreno) значно потужніша — 63,4 зображення/с у Background blur проти 11,6 у Intel N100, що дозволяє комфортно працювати з графікою та легкими іграми.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний бал 100 за енергоефективність, але Snapdragon досягає цього при значно вищій продуктивності, що робить його ідеальним для тонких і легких ноутбуків.
  • Бенчмарки: Snapdragon X Elite лідирує в усіх тестах: Geekbench 6 (одноядерний: 2792 проти 1216), Passmark (багатоядерний: 22969 проти 5504), швидкість компіляції Clang (135,5 Klines/sec проти 12,6).
  • Призначення: Snapdragon X Elite створений для продуктивних ноутбуків із тривалим часом автономної роботи, тоді як Intel N100 — для бюджетних ПК, неттопів та вбудованих систем.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1712 930
Cinebench R23 (багатоядерний) 13372 2949

GeekBench v6

File compression 1150 MB/sec 227.3 MB/sec
Clang compilation 135.5 Klines/sec 12.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 363.5 pages/sec 65.5 pages/sec
PDF Renderer 357.9 Mpixels/sec 86.6 Mpixels/sec
Text processing 256.6 pages/sec 144.1 pages/sec
Background blur 63.4 images/sec 11.6 images/sec
Photo processing 128.1 images/sec 22.6 images/sec
Ray tracing 23.9 Mpixels/sec 3.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2792 1216
Geekbench 6 (багатоядерний) 14584 2595

PassMark

Integer math 66.4 GOps/sec 16.4 GOps/sec
Floating point math 100.6 GOps/sec 11 GOps/sec
Find prime numbers 307M Primes/sec 22M Primes/sec
Random string sorting 34.2M Strings/sec 7.5M Strings/sec
Data encryption 14.8 GBytes/sec 4.2 GBytes/sec
Data compression 216.9 MBytes/sec 59.4 MBytes/sec
Physics 1666 Frames/sec 405 Frames/sec
Extended instructions 15.8B Matrices/sec 3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3298 1943
Passmark CPU (багатоядерний) 22969 5504

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Intel
Дата виходу 24 жовтня 2023 3 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Alder Lake
Номер моделі X1E-80-100 N100
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 UHD Graphics (24EU)

Процесор

Ядер 12 Немає даних
Потоковий 12 Немає даних
Частота 3,4 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 4
Кількість потоків 12 4
Множник 34x 34x
Кеш 2-го рівня 12 МБ (загальний) 2 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 3,4 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 96КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 6 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 23 Вт 6 Вт
Сокет Custom BGA-1264
Критична температура Немає даних 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Intel UHD Graphics (24EU)
Частота GPU 500 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1200 МГц 750 МГц
Шейдерні блоки 1536 192
TMUs 48 12
ROPs 6 6
Обчислювальні блоки 6 24
IGPU FLOPS 3,8 терафлопс 0,29 терафлопс
TGP Немає даних 6-10 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5x-8448 - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-4800
Макс. розмір 64 ГБ 16 ГБ
Кількість каналів 8 1
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-80-100) Сайт Intel Processor N100
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 9

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Qualcomm Snapdragon X Elite має значно потужнішу інтегровану графіку (63,4 images/sec у Background blur проти 11,6), тому він краще впорається з легкими іграми та інді-проектами. Intel N100 підійде хіба що для дуже старих або нетребувальних ігор.

Чи підходить Intel N100 для офісних завдань?

Так, Intel N100 чудово справляється з офісними програмами, веб-серфінгом, переглядом відео та текстовими редакторами. Його продуктивність (930 балів у Cinebench R23 одноядерний) достатня для базової роботи.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають максимальний рейтинг енергоефективності 100 балів. Однак Snapdragon X Elite досягає цього при значно вищій продуктивності, що робить його більш ефективним для потужних завдань.

Чи варто купувати ноутбук із Snapdragon X Elite для роботи з відео?

Так, Snapdragon X Elite демонструє високу продуктивність у Photo processing (128,1 images/sec) та Ray tracing (23,9 Mpixels/sec), що робить його придатним для легкого монтажу відео та обробки зображень.

Який процесор обрати для домашнього сервера або NAS?

Intel N100 завдяки низькому енергоспоживанню, достатній продуктивності (Passmark багатоядерний 5504) та бюджетній ціні є ідеальним вибором для домашнього сервера, NAS або неттопа.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.