Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-80-100) vs Intel Processor U300

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-80-100) та Intel Processor U300 — два процесори, що представляють різні архітектури та підходи до мобільних обчислень. Snapdragon X Elite, випущений у жовтні 2023 року, орієнтований на високу багатопотокову продуктивність та енергоефективність, тоді як Intel Processor U300 (січень 2023) — це бюджетне рішення для ноутбуків початкового рівня. У цьому порівнянні ми проаналізуємо ключові відмінності, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-80-100) значно перевершує Intel Processor U300 у багатопотокових завданнях: його результат у Cinebench R23 (багатоядерний) — 13372 бали проти 4087, а Geekbench 6 (багатоядерний) — 14584 проти 5096. Snapdragon також демонструє кращу однопотокову продуктивність та вищу швидкість у реальних сценаріях, як-от компіляція коду або обробка зображень. Однак Intel U300 може бути цікавим для дуже бюджетних пристроїв, де багатопотоковість не є критичною. Загалом Snapdragon X Elite — більш потужний та універсальний варіант.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Snapdragon X Elite набирає 13372 бали в Cinebench R23 (багатоядерний), тоді як Intel U300 — лише 4087, що робить Snapdragon більш ніж утричі швидшим.
  • Однопотокова продуктивність: Snapdragon X Elite має вищий результат Geekbench 6 (одноядерний) — 2792 проти 2158, що забезпечує кращу реакцію в повсякденних завданнях.
  • Швидкість компіляції коду: Snapdragon X Elite обробляє 135.5 Klines/sec у Clang compilation проти 23.8 Klines/sec у Intel U300, що робить його значно кращим для розробників.
  • Обробка зображень: Snapdragon X Elite виконує 128.1 images/sec у Photo processing проти 46.3 images/sec у Intel U300, що важливо для фоторедагування.
  • Інтегрована графіка: Snapdragon X Elite має вищий показник інтегрованої графіки (33 бали проти 24), що забезпечує кращу продуктивність у легких іграх та мультимедіа.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1712 1570
Cinebench R23 (багатоядерний) 13372 4087

GeekBench v6

File compression 1150 MB/sec 543.1 MB/sec
Clang compilation 135.5 Klines/sec 23.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 363.5 pages/sec 112.9 pages/sec
PDF Renderer 357.9 Mpixels/sec 147.1 Mpixels/sec
Text processing 256.6 pages/sec 218.5 pages/sec
Background blur 63.4 images/sec 25.5 images/sec
Photo processing 128.1 images/sec 46.3 images/sec
Ray tracing 23.9 Mpixels/sec 7.09 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2792 2158
Geekbench 6 (багатоядерний) 14584 5096

PassMark

Integer math 66.4 GOps/sec 25.1 GOps/sec
Floating point math 100.6 GOps/sec 17.7 GOps/sec
Find prime numbers 307M Primes/sec 34M Primes/sec
Random string sorting 34.2M Strings/sec 10.5M Strings/sec
Data encryption 14.8 GBytes/sec 5.8 GBytes/sec
Data compression 216.9 MBytes/sec 90.1 MBytes/sec
Physics 1666 Frames/sec 545 Frames/sec
Extended instructions 15.8B Matrices/sec 4.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3298 3037
Passmark CPU (багатоядерний) 22969 8299

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Intel
Дата виходу 24 жовтня 2023 3 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Raptor Lake
Номер моделі X1E-80-100 U300
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 UHD Graphics (48EU)

Процесор

Ядер 12 1
Потоковий 12 2
Частота 3,4 ГГц 1,2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц 4,4 ГГц
Кількість ядер 12 5
Кількість потоків 12 6
Множник 34x 12x
Кеш 2-го рівня 12 МБ (загальний) 1280КБ (на ядро)
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 0,9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.3 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 80 КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 8 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 23 Вт 12-15 Вт
Сокет Custom BGA-1744
Макс. TDP (Boost) Немає даних 55 Вт
Критична температура Немає даних 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Intel UHD Graphics (48EU)
Частота GPU 500 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 1100 МГц
Шейдерні блоки 1536 384
TMUs 48 24
ROPs 6 12
Обчислювальні блоки 6 48
IGPU FLOPS 3,8 терафлопс 0,84 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5x-8448 - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR5x-5200
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 64 ГБ 96 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-80-100) Сайт Intel Processor U300
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Qualcomm Snapdragon X Elite (X1E-80-100) має кращу інтегровану графіку та вищу багатопотокову продуктивність, що забезпечує плавнішу роботу в іграх. Intel Processor U300 підійде лише для дуже легких ігор.

Чи варто вибирати Intel Processor U300 для роботи з текстом?

Так, для базових текстових завдань Intel U300 цілком достатньо. Однак Snapdragon X Elite обробляє тексти швидше (256.6 pages/sec проти 218.5), тому якщо ви часто працюєте з великими документами, краще обрати Snapdragon.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий бал енергоефективності (100), але Snapdragon X Elite досягає вищої продуктивності при тому ж рівні споживання, що робить його більш ефективним для складних завдань.

Чи підходить Snapdragon X Elite для відеомонтажу?

Так, Snapdragon X Elite значно швидший у багатопотокових завданнях, таких як рендеринг відео. Його результат у Ray tracing (23.9 Mpixels/sec) втричі вищий, ніж у Intel U300 (7.09 Mpixels/sec).

Який процесор обрати для навчання та перегляду відео?

Для базових завдань, як-от перегляд відео та робота в браузері, Intel Processor U300 буде достатнім. Однак Snapdragon X Elite забезпечує кращу швидкість у HTML 5 Browser (363.5 pages/sec проти 112.9), тому веб-серфінг буде значно швидшим.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.