Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-64-100) vs AMD Ryzen 3 4300G

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-64-100) та AMD Ryzen 3 4300G — це процесори, що представляють різні архітектури та покоління. Snapdragon X Plus вийшов у 2024 році та орієнтований на енергоефективність і роботу з AI-навантаженнями, тоді як Ryzen 3 4300G (2020 рік) — це бюджетне рішення для настільних ПК з інтегрованою графікою. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхню продуктивність у бенчмарках, енергоспоживання та придатність для різних сценаріїв використання.

Короткий висновок. Qualcomm Snapdragon X Plus значно випереджає AMD Ryzen 3 4300G за більшістю показників: однопотокова продуктивність вища на ~25%, багатопотокова — майже вдвічі, а інтегрована графіка також потужніша. Snapdragon X Plus демонструє кращі результати в Geekbench 6, Passmark та обробці зображень. Однак Ryzen 3 4300G може бути цікавим для бюджетних збірок завдяки нижчій ціні та сумісності з платформою AM4. Якщо пріоритет — продуктивність та енергоефективність, обирайте Snapdragon X Plus.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Snapdragon X Plus має вищий показник (55 vs 44), що підтверджується Geekbench 6 (2349 vs 1767) та Passmark (3091 vs 2556).
  • Багатопотокова продуктивність: Snapdragon X Plus майже вдвічі швидший за Ryzen 3 4300G (28 vs 20 у рейтингу), а в Passmark багатоядерний результат становить 22050 проти 10922.
  • Інтегрована графіка: Snapdragon X Plus отримав 32 бали проти 21 у Ryzen, що дає перевагу в обробці зображень (121.7 vs 75.6 images/sec) та трасуванні променів (18.8 vs 9.26 Mpixels/sec).
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний рейтинг 100, але Snapdragon X Plus, як ARM-рішення, потенційно ефективніший у мобільних пристроях.
  • Дата виходу та платформа: Snapdragon X Plus (2024) новіший і орієнтований на ноутбуки з ARM, тоді як Ryzen 3 4300G (2020) — для настільних ПК на AM4.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1129 Немає даних
Cinebench R23 (багатоядерний) 8644 Немає даних

GeekBench v6

File compression 1070 MB/sec 694.1 MB/sec
Clang compilation 113 Klines/sec 40.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 311.8 pages/sec 153.1 pages/sec
PDF Renderer 325.3 Mpixels/sec 191.4 Mpixels/sec
Text processing 220.6 pages/sec 143.1 pages/sec
Background blur 58.1 images/sec 36.9 images/sec
Photo processing 121.7 images/sec 75.6 images/sec
Ray tracing 18.8 Mpixels/sec 9.26 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2349 1767
Geekbench 6 (багатоядерний) 12981 6551

PassMark

Integer math 55.7 GOps/sec 32.8 GOps/sec
Floating point math 84.7 GOps/sec 19.3 GOps/sec
Find prime numbers 310M Primes/sec 22M Primes/sec
Random string sorting 30.5M Strings/sec 15.9M Strings/sec
Data encryption 13.3 GBytes/sec 9.1 GBytes/sec
Data compression 222.1 MBytes/sec 150.5 MBytes/sec
Physics 1802 Frames/sec 526 Frames/sec
Extended instructions 15.3B Matrices/sec 10B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3091 2556
Passmark CPU (багатоядерний) 22050 10922

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Amd
Дата виходу 24 квітня 2024 21 липня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Zen 2 (Renoir)
Номер моделі X1P-64-100 Немає даних
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Radeon Vega 6

Процесор

Ядер 10 4
Потоковий 10 8
Частота 3,4 ГГц 3.8 ГГц
Кількість ядер 10 4
Кількість потоків 10 8
Множник 34x 38x
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 4 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 23 Вт 45-65 Вт
Сокет Custom AM4
Кількість транзисторів Немає даних 4,9 млрд
Критична температура Немає даних 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Radeon Vega 6
Частота GPU 500 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1250 МГц 1700 МГц
Шейдерні блоки 1536 384
TMUs 48 24
ROPs 6 8
Обчислювальні блоки 6 6
IGPU FLOPS 3.7-4.6 терафлопс 1,31 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8448 - DDR4-3200
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с 43,71 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-64-100) Сайт AMD Ryzen 3 4300G
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 12

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор?

Snapdragon X Plus має потужнішу інтегровану графіку (32 vs 21), що забезпечує вищу частоту кадрів у легких іграх. Однак для серйозних ігор обидва потребують дискретної відеокарти.

Чи варто купувати AMD Ryzen 3 4300G у 2024 році?

Ryzen 3 4300G може бути виправданий лише для бюджетних збірок на AM4, якщо ціна дуже низька. Snapdragon X Plus значно продуктивніший і енергоефективніший.

Який процесор краще підходить для роботи з відео?

Snapdragon X Plus швидше обробляє PDF (325.3 vs 191.4 Mpixels/sec) та фото (121.7 vs 75.6 images/sec), що робить його кращим вибором для мультимедійних завдань.

Чи сумісний Snapdragon X Plus з Windows?

Так, Snapdragon X Plus працює під керуванням Windows on ARM, але деякі програми можуть потребувати емуляції, що впливає на продуктивність.

Який процесор має кращу багатопотокову продуктивність?

Snapdragon X Plus значно швидший: Geekbench 6 багатоядерний — 12981 проти 6551, а Passmark — 22050 проти 10922. Це робить його кращим для багатозадачності.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.