Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-64-100) vs AMD Ryzen 3 7320U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-64-100) та AMD Ryzen 3 7320U — це два сучасні процесори, орієнтовані на мобільні пристрої. Snapdragon X Plus, випущений у квітні 2024 року, пропонує архітектуру ARM та високу енергоефективність. AMD Ryzen 3 7320U, що з'явився на початку 2023 року, базується на архітектурі x86. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, продуктивність у бенчмарках та придатність для різних завдань.

Короткий висновок. Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-64-100) значно випереджає AMD Ryzen 3 7320U за багатопотоковою продуктивністю, що підтверджується результатами Cinebench R23 (8644 проти 4445) та Geekbench 6 (12981 проти 3912). Snapdragon також демонструє кращу однопотокову продуктивність та інтегровану графіку. Водночас обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100). Якщо вам потрібна висока обчислювальна потужність для роботи або творчості, Snapdragon X Plus є кращим вибором. AMD Ryzen 3 7320U може бути достатнім для базових завдань за нижчою ціною.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Snapdragon X Plus майже вдвічі перевершує Ryzen 3 7320U у Cinebench R23 (8644 проти 4445) та більш ніж утричі у Geekbench 6 (12981 проти 3912).
  • Однопотокова продуктивність: Snapdragon X Plus лідирує з результатом Geekbench 6 2349 проти 1184 у Ryzen, що забезпечує швидшу роботу в більшості додатків.
  • Інтегрована графіка: Snapdragon X Plus отримує 32 бали проти 19 у Ryzen, що означає кращу підтримку графічних завдань та легких ігор.
  • Швидкість обробки даних: Snapdragon X Plus значно швидше виконує стиснення файлів (1070 MB/s проти 348 MB/s) та компіляцію коду (113 Klines/s проти 25.5 Klines/s).
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однакову оцінку 100, що свідчить про високу енергоефективність, але Snapdragon X Plus досягає кращої продуктивності при тому ж рівні споживання.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1129 1115
Cinebench R23 (багатоядерний) 8644 4445

GeekBench v6

File compression 1070 MB/sec 348.1 MB/sec
Clang compilation 113 Klines/sec 25.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 311.8 pages/sec 83.2 pages/sec
PDF Renderer 325.3 Mpixels/sec 115.8 Mpixels/sec
Text processing 220.6 pages/sec 110.3 pages/sec
Background blur 58.1 images/sec 21.8 images/sec
Photo processing 121.7 images/sec 38.1 images/sec
Ray tracing 18.8 Mpixels/sec 6.68 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2349 1184
Geekbench 6 (багатоядерний) 12981 3912

PassMark

Integer math 55.7 GOps/sec 29.6 GOps/sec
Floating point math 84.7 GOps/sec 14.1 GOps/sec
Find prime numbers 310M Primes/sec 20M Primes/sec
Random string sorting 30.5M Strings/sec 13.9M Strings/sec
Data encryption 13.3 GBytes/sec 6.3 GBytes/sec
Data compression 222.1 MBytes/sec 131.7 MBytes/sec
Physics 1802 Frames/sec 437 Frames/sec
Extended instructions 15.3B Matrices/sec 5.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3091 2373
Passmark CPU (багатоядерний) 22050 8833

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Amd
Дата виходу 24 квітня 2024 5 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Zen 2 (Mendocino)
Номер моделі X1P-64-100 Немає даних
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Radeon 610M

Процесор

Ядер 10 4
Потоковий 10 8
Частота 3,4 ГГц 2,4 ГГц
Кількість ядер 10 4
Кількість потоків 10 8
Множник 34x 24x
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4.1 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 4 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 23 Вт 15 Вт
Сокет Custom FP6
Критична температура Немає даних 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Radeon 610M
Частота GPU 500 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1250 МГц 1900 МГц
Шейдерні блоки 1536 128
TMUs 48 8
ROPs 6 4
Обчислювальні блоки 6 2
IGPU FLOPS 3.7-4.6 терафлопс 0,49 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8448 - LPDDR5-5500
Макс. розмір 64 ГБ 16 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-64-100) Сайт AMD Ryzen 3 7320U
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 4

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Qualcomm Snapdragon X Plus має кращу інтегровану графіку (32 бали проти 19), що забезпечує вищу продуктивність у легких іграх. Для сучасних ігор обидва процесори потребуватимуть дискретної відеокарти.

Чи підходить AMD Ryzen 3 7320U для роботи з відео?

Ryzen 3 7320U може впоратися з базовим редагуванням відео, але через нижчу багатопотокову продуктивність (4445 у Cinebench R23) він повільніший за Snapdragon X Plus (8644). Для серйозної роботи краще обрати Snapdragon.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності 100, тому споживають приблизно однакову кількість енергії. Однак Snapdragon X Plus забезпечує значно вищу продуктивність на ват.

Який процесор краще підходить для офісних завдань?

Обидва процесори впораються з офісними завданнями, але Snapdragon X Plus швидше виконує обробку текстів (220.6 сторінок/с проти 110.3) та роботу з PDF (325.3 Mpixels/s проти 115.8).

Чи варто переплачувати за Snapdragon X Plus?

Так, якщо вам потрібна висока продуктивність для багатозадачності, компіляції коду або роботи з графікою. Ryzen 3 7320U може бути бюджетним варіантом для базових завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.