Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-64-100) vs AMD Ryzen 5 3600XT

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-64-100) та AMD Ryzen 5 3600XT — два процесори з різними архітектурами та цільовим призначенням. Snapdragon X Plus, випущений у 2024 році, орієнтований на енергоефективність та сучасні мобільні пристрої, тоді як Ryzen 5 3600XT (2020 рік) є перевіреним рішенням для настільних ПК. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності в продуктивності, тестах та сценаріях використання.

Короткий висновок. Qualcomm Snapdragon X Plus випереджає AMD Ryzen 5 3600XT за загальним рейтингом (54 проти 49), демонструючи кращу однопотокову продуктивність у Geekbench 6 (2349 проти 1821) та значно вищу швидкість у завданнях, як-от HTML 5 Browser (311,8 сторінок/с проти 154,6). Однак Ryzen 5 3600XT перемагає в багатоядерних тестах Cinebench R23 (9696 балів проти 8644) і пропонує вищу продуктивність у ресурсомістких обчисленнях. Вибір залежить від ваших потреб: Snapdragon кращий для енергоефективних мобільних систем, а Ryzen — для настільних ПК із акцентом на багатопотоковість.

Основні відмінності

  • Snapdragon X Plus має вищий одноядерний результат у Geekbench 6 (2349 проти 1821), що забезпечує кращу швидкодію в повсякденних завданнях.
  • AMD Ryzen 5 3600XT перевершує в багатоядерному Cinebench R23 (9696 проти 8644), що робить його кращим для відеомонтажу та рендерингу.
  • Snapdragon X Plus значно швидший у тесті HTML 5 Browser (311,8 сторінок/с проти 154,6), що вказує на оптимізацію для веб-завдань.
  • У File compression Snapdragon X Plus демонструє 1070 МБ/с проти 738,4 МБ/с у Ryzen, що прискорює роботу з архівами.
  • Ryzen 5 3600XT має вищу багатопотокову продуктивність у Passmark (18641 проти 22050), але Snapdragon X Plus лідирує в одноядерних тестах (3091 проти 2760).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1129 1321
Cinebench R23 (багатоядерний) 8644 9696

GeekBench v6

File compression 1070 MB/sec 738.4 MB/sec
Clang compilation 113 Klines/sec 60.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 311.8 pages/sec 154.6 pages/sec
PDF Renderer 325.3 Mpixels/sec 211.2 Mpixels/sec
Text processing 220.6 pages/sec 150.2 pages/sec
Background blur 58.1 images/sec 37.2 images/sec
Photo processing 121.7 images/sec 57.4 images/sec
Ray tracing 18.8 Mpixels/sec 13.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2349 1821
Geekbench 6 (багатоядерний) 12981 7613

PassMark

Integer math 55.7 GOps/sec 51.7 GOps/sec
Floating point math 84.7 GOps/sec 30.2 GOps/sec
Find prime numbers 310M Primes/sec 113M Primes/sec
Random string sorting 30.5M Strings/sec 25.1M Strings/sec
Data encryption 13.3 GBytes/sec 14.7 GBytes/sec
Data compression 222.1 MBytes/sec 231.4 MBytes/sec
Physics 1802 Frames/sec 1219 Frames/sec
Extended instructions 15.3B Matrices/sec 14.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3091 2760
Passmark CPU (багатоядерний) 22050 18641

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Amd
Дата виходу 24 квітня 2024 7 липня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Zen 2 (Matisse)
Номер моделі X1P-64-100 Немає даних
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Немає

Процесор

Ядер 10 6
Потоковий 10 12
Частота 3,4 ГГц 3.8 ГГц
Кількість ядер 10 6
Кількість потоків 10 12
Множник 34x 36x
Розблокований множник Немає Так
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4.5 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 32 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 23 Вт 95 Вт
Сокет Custom AM4
Кількість транзисторів Немає даних 3,8 млрд
Критична температура Немає даних 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Немає даних
Частота GPU 500 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1250 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 1536 Немає даних
TMUs 48 Немає даних
ROPs 6 Немає даних
Обчислювальні блоки 6 Немає даних
IGPU FLOPS 3.7-4.6 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8448 - DDR4-3200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-64-100) Сайт AMD Ryzen 5 3600XT
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Snapdragon X Plus чи Ryzen 5 3600XT?

Для ігор на настільному ПК Ryzen 5 3600XT є кращим вибором завдяки вищій багатопотоковій продуктивності та сумісності з дискретними відеокартами. Snapdragon X Plus орієнтований на мобільні пристрої з інтегрованою графікою.

Чи варто використовувати Snapdragon X Plus для робочих станцій?

Snapdragon X Plus підходить для легких завдань, веб-серфінгу та офісних програм завдяки високій енергоефективності. Для важких обчислень, як-от рендеринг, краще обрати Ryzen 5 3600XT.

Який процесор споживає менше енергії?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Snapdragon X Plus створений для мобільних пристроїв і зазвичай споживає менше енергії в реальних умовах.

Який CPU краще справляється з багатозадачністю?

Ryzen 5 3600XT краще підходить для багатозадачності завдяки вищим результатам у багатоядерних тестах, таких як Cinebench R23 (9696 проти 8644).

Чи можна порівнювати Snapdragon X Plus і Ryzen 5 3600XT для ноутбуків?

Snapdragon X Plus створений для ноутбуків із ARM-архітектурою, тоді як Ryzen 5 3600XT — для настільних ПК. Для мобільних систем Snapdragon є більш енергоефективним, але Ryzen може бути встановлений у потужні ігрові ноутбуки.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.