Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-64-100) vs AMD Ryzen 5 4500U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-64-100) та AMD Ryzen 5 4500U — це два процесори, що представляють різні архітектури та покоління. Snapdragon X Plus, випущений у 2024 році, орієнтований на сучасні ARM-ноутбуки з високою енергоефективністю. Ryzen 5 4500U, що дебютував у 2020 році, є перевіреним x86-рішенням для ультрабуків. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати тестів та сценарії використання.

Короткий висновок. Qualcomm Snapdragon X Plus випереджає AMD Ryzen 5 4500U за більшістю показників: багатоядерна продуктивність вища майже вдвічі (Cinebench R23: 8644 проти 5920), а одноядерна продуктивність теж на користь Snapdragon (Geekbench 6: 2349 проти 1491). Крім того, Snapdragon значно швидший у задачах, як-от компіляція коду (113 Klines/sec проти 29.7) та обробка фото (121.7 images/sec проти 45). Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100), тому Snapdragon X Plus виглядає кращим вибором для сучасних завдань, особливо якщо вам потрібна висока багатопотокова продуктивність.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Snapdragon X Plus має майже вдвічі вищий результат у Cinebench R23 (8644 проти 5920) та значно кращий Geekbench 6 багатоядерний (12981 проти 4717).
  • Одноядерна продуктивність: Snapdragon X Plus перевершує Ryzen 5 4500U за одноядерним Geekbench 6 (2349 проти 1491) та Passmark (3091 проти 2434).
  • Швидкість компіляції: Snapdragon X Plus обробляє 113 Klines/sec у Clang, тоді як Ryzen 5 4500U — лише 29.7 Klines/sec, що робить його в 3.8 рази швидшим.
  • Обробка зображень: Snapdragon X Plus обробляє 121.7 images/sec проти 45 images/sec у Ryzen 5 4500U, що майже в 2.7 рази швидше.
  • Інтегрована графіка: Snapdragon X Plus має вищий рейтинг інтегрованої графіки (32 проти 20), що забезпечує кращу продуктивність у легких графічних завданнях.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1129 1151
Cinebench R23 (багатоядерний) 8644 5920

GeekBench v6

File compression 1070 MB/sec 513.8 MB/sec
Clang compilation 113 Klines/sec 29.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 311.8 pages/sec 94.1 pages/sec
PDF Renderer 325.3 Mpixels/sec 138.8 Mpixels/sec
Text processing 220.6 pages/sec 129.8 pages/sec
Background blur 58.1 images/sec 26.6 images/sec
Photo processing 121.7 images/sec 45 images/sec
Ray tracing 18.8 Mpixels/sec 6.49 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2349 1491
Geekbench 6 (багатоядерний) 12981 4717

PassMark

Integer math 55.7 GOps/sec 31.4 GOps/sec
Floating point math 84.7 GOps/sec 22.1 GOps/sec
Find prime numbers 310M Primes/sec 36M Primes/sec
Random string sorting 30.5M Strings/sec 14.9M Strings/sec
Data encryption 13.3 GBytes/sec 6.8 GBytes/sec
Data compression 222.1 MBytes/sec 125.9 MBytes/sec
Physics 1802 Frames/sec 528 Frames/sec
Extended instructions 15.3B Matrices/sec 11B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3091 2434
Passmark CPU (багатоядерний) 22050 10916

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Amd
Дата виходу 24 квітня 2024 6 січня 2020
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Zen 2 (Renoir)
Номер моделі X1P-64-100 Немає даних
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Radeon RX Vega 6

Процесор

Ядер 10 6
Потоковий 10 6
Частота 3,4 ГГц 2.3 ГГц
Кількість ядер 10 6
Кількість потоків 10 6
Множник 34x 23x
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 32 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 8 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 23 Вт 10-25 Вт
Сокет Custom FP6
Критична температура Немає даних 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Radeon RX Vega 6
Частота GPU 500 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1250 МГц 1500 МГц
Шейдерні блоки 1536 384
TMUs 48 24
ROPs 6 8
Обчислювальні блоки 6 6
IGPU FLOPS 3.7-4.6 терафлопс 1,15 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8448 - DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с 68,27 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-64-100) Сайт AMD Ryzen 5 4500U
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для роботи з кодом?

Qualcomm Snapdragon X Plus значно швидший завдяки вищій швидкості компіляції (113 Klines/sec) та кращій багатоядерній продуктивності, що робить його ідеальним для розробників.

Чи підходить AMD Ryzen 5 4500U для ігор?

Ryzen 5 4500U має інтегровану графіку з рейтингом 20, що дозволяє запускати старі або нетребувальні ігри, але для сучасних ігор краще обрати Snapdragon X Plus з вищим графічним рейтингом.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), тому вони приблизно рівні за цим параметром, але Snapdragon X Plus забезпечує вищу продуктивність при тому ж рівні споживання.

Чи варто оновлюватися з Ryzen 5 4500U на Snapdragon X Plus?

Так, якщо вам потрібна значно вища багатоядерна продуктивність (наприклад, для відеомонтажу або компіляції), Snapdragon X Plus буде чудовим оновленням.

Який процесор краще для повсякденних завдань?

Snapdragon X Plus забезпечує вищу швидкість у браузері (311.8 pages/sec проти 94.1) та обробці PDF, тому він краще підходить для щоденної роботи з документами та вебом.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.