Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Plus vs AMD Ryzen 5 5600H

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-64-100) та AMD Ryzen 5 5600H — це два процесори, що представляють різні архітектури та покоління. Snapdragon X Plus, випущений у 2024 році, орієнтований на енергоефективність та сучасні ARM-застосунки, тоді як Ryzen 5 5600H (2021 рік) є перевіреним рішенням для ігрових та робочих ноутбуків. Порівняємо їх за ключовими параметрами: кількістю ядер, частотами, кешем, енергоспоживанням, бенчмарками та ігровою продуктивністю.

Короткий висновок. За загальним рейтингом Qualcomm Snapdragon X Plus (54 бали) випереджає AMD Ryzen 5 5600H (48 балів). Snapdragon демонструє вищу однопотокову продуктивність (55 vs 51) та значно кращу багатопотокову (28 vs 16), що підтверджується тестами Geekbench 6 (багатоядерний: 12981 vs 6779). Однак Ryzen 5 5600H має вищі результати в Cinebench R23 (одноядерний: 1367 vs 1129; багатоядерний: 9699 vs 8644). Snapdragon X Plus виграє в енергоефективності (100 балів) та швидкості обробки файлів (1070 MB/sec vs 604.2 MB/sec). Вибір залежить від завдань: для автономності та ARM-сумісності — Snapdragon, для перевіреної x86-продуктивності — Ryzen.

Основні відмінності

  • Snapdragon X Plus має вищий загальний рейтинг (54) порівняно з Ryzen 5 5600H (48), особливо в енергоефективності (100 балів в обох, але Snapdragon новіший).
  • У Geekbench 6 Snapdragon значно випереджає Ryzen: одноядерний 2349 vs 1850, багатоядерний 12981 vs 6779, що свідчить про кращу архітектурну оптимізацію.
  • Ryzen 5 5600H перевершує Snapdragon у Cinebench R23: одноядерний 1367 vs 1129, багатоядерний 9699 vs 8644, що важливо для рендерингу.
  • Snapdragon X Plus демонструє вищу швидкість у реальних завданнях: стиснення файлів (1070 MB/sec vs 604.2 MB/sec) та обробка HTML (311.8 pages/sec vs 109.3 pages/sec).
  • Інтегрована графіка Snapdragon оцінюється вище (32 vs 26), хоча обидва процесори не призначені для серйозних ігор без дискретної відеокарти.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1129 1367
Cinebench R23 (багатоядерний) 8644 9699

GeekBench v6

File compression 1070 MB/sec 604.2 MB/sec
Clang compilation 113 Klines/sec 53.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 311.8 pages/sec 109.3 pages/sec
PDF Renderer 325.3 Mpixels/sec 175.5 Mpixels/sec
Text processing 220.6 pages/sec 194.4 pages/sec
Background blur 58.1 images/sec 32.8 images/sec
Photo processing 121.7 images/sec 47.4 images/sec
Ray tracing 18.8 Mpixels/sec 13.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2349 1850
Geekbench 6 (багатоядерний) 12981 6779

PassMark

Integer math 55.7 GOps/sec 61.2 GOps/sec
Floating point math 84.7 GOps/sec 33.9 GOps/sec
Find prime numbers 310M Primes/sec 49M Primes/sec
Random string sorting 30.5M Strings/sec 21.8M Strings/sec
Data encryption 13.3 GBytes/sec 13.2 GBytes/sec
Data compression 222.1 MBytes/sec 211.8 MBytes/sec
Physics 1802 Frames/sec 729 Frames/sec
Extended instructions 15.3B Matrices/sec 14.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3091 2947
Passmark CPU (багатоядерний) 22050 16988

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Amd
Дата виходу 24 квітня 2024 12 січня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Zen 3 (Cezanne)
Номер моделі X1P-64-100 Немає даних
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Radeon RX Vega 7

Процесор

Ядер 10 6
Потоковий 10 12
Частота 3,4 ГГц 3.3 ГГц
Кількість ядер 10 6
Кількість потоків 10 12
Множник 34x 33x
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,2 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 23 Вт 35-54 Вт
Сокет Custom FP6
Критична температура Немає даних 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Radeon RX Vega 7
Частота GPU 500 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1250 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 1536 448
TMUs 48 28
ROPs 6 8
Обчислювальні блоки 6 7
IGPU FLOPS 3.7-4.6 терафлопс 1,61 терафлопс
TGP Немає даних 10-45 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8448 - DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 64 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-64-100) Сайт AMD Ryzen 5 5600H
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Snapdragon X Plus чи Ryzen 5 5600H?

Ryzen 5 5600H кращий для ігор завдяки вищій одноядерній продуктивності в Cinebench R23 (1367 vs 1129) та сумісності з x86-іграми. Snapdragon X Plus має нижчі показники, але може бути ефективнішим у легких завданнях.

Чи варто вибирати Snapdragon X Plus для роботи з відео?

Так, Snapdragon X Plus добре підходить для відео через високу швидкість обробки PDF (325.3 Mpixels/sec) та фото (121.7 images/sec), але для складного рендерингу Ryzen 5 5600H може бути продуктивнішим.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають 100 балів за енергоефективність, але Snapdragon X Plus (2024 рік) побудований на ARM-архітектурі, що зазвичай забезпечує кращу автономність у ноутбуках.

Чи підтримує Snapdragon X Plus сучасні інтерфейси?

Snapdragon X Plus підтримує новітні технології, як-от PCIe 4.0 та USB4, що робить його сумісним із швидкими накопичувачами та периферією, хоча точні характеристики не вказані.

Який процесор кращий для багатозадачності?

Snapdragon X Plus перевершує Ryzen 5 5600H у багатопотоковій продуктивності (28 vs 16 балів) та тестах Geekbench 6 (12981 vs 6779), що робить його кращим для багатозадачності.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.