Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-64-100) vs AMD Ryzen 5 7520U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

На ринку процесорів для ноутбуків з’явився новий гравець – Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-64-100), який кидає виклик перевіреному AMD Ryzen 5 7520U. Обидва чипи орієнтовані на енергоефективність, але перший – представник ARM-архітектури з акцентом на AI та автономність, тоді як другий – класичний x86-процесор для повсякденних завдань. У цьому порівнянні ми розберемо, який з них краще впорається з роботою, іграми та мультимедіа.

Короткий висновок. Qualcomm Snapdragon X Plus випереджає AMD Ryzen 5 7520U за більшістю синтетичних тестів: у Geekbench 6 багатоядерний результат майже втричі вищий (12981 проти 4219), а в Cinebench R23 багатоядерний – 8644 проти 5149. Snapdragon також значно швидший у компіляції, обробці фото та PDF. Однак Ryzen 5 трохи випереджає в одноядерному Cinebench (1171 vs 1129). Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у багатопотокових завданнях та енергоефективність – обирайте Snapdragon X Plus. Для простих офісних сценаріїв Ryzen 5 7520U залишається гідним бюджетним варіантом.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Snapdragon X Plus має майже втричі вищий результат Geekbench 6 (12981 проти 4219) та Passmark (22050 проти 9206), що робить його значно потужнішим у важких завданнях.
  • Одноядерна продуктивність: у Cinebench R23 Ryzen 5 7520U трохи попереду (1171 проти 1129), але Snapdragon виграє в Geekbench 6 (2349 проти 1270) та Passmark (3091 проти 2472).
  • Інтегрована графіка: Snapdragon X Plus отримує вищий рейтинг (32 проти 20), що підтверджується швидкістю обробки фото (121,7 проти 38,3 зображень/с) та трасування променів (18,8 проти 7,38 Мпікс/с).
  • Енергоефективність: обидва процесори мають ідеальний показник 100, але Snapdragon X Plus (ARM) традиційно ефективніший у легких завданнях, що подовжує автономність.
  • Швидкість компіляції та архівування: Snapdragon X Plus компілює код у 4 рази швидше (113 Klines/s проти 27) та стискає файли майже втричі швидше (1070 MB/s проти 394,8).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1129 1171
Cinebench R23 (багатоядерний) 8644 5149

GeekBench v6

File compression 1070 MB/sec 394.8 MB/sec
Clang compilation 113 Klines/sec 27 Klines/sec
HTML 5 Browser 311.8 pages/sec 91.2 pages/sec
PDF Renderer 325.3 Mpixels/sec 127.6 Mpixels/sec
Text processing 220.6 pages/sec 114.6 pages/sec
Background blur 58.1 images/sec 23 images/sec
Photo processing 121.7 images/sec 38.3 images/sec
Ray tracing 18.8 Mpixels/sec 7.38 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2349 1270
Geekbench 6 (багатоядерний) 12981 4219

PassMark

Integer math 55.7 GOps/sec 31.5 GOps/sec
Floating point math 84.7 GOps/sec 15.1 GOps/sec
Find prime numbers 310M Primes/sec 20M Primes/sec
Random string sorting 30.5M Strings/sec 14.5M Strings/sec
Data encryption 13.3 GBytes/sec 6.6 GBytes/sec
Data compression 222.1 MBytes/sec 138.1 MBytes/sec
Physics 1802 Frames/sec 446 Frames/sec
Extended instructions 15.3B Matrices/sec 6.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3091 2472
Passmark CPU (багатоядерний) 22050 9206

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Amd
Дата виходу 24 квітня 2024 22 вересня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Zen 2 (Mendocino)
Номер моделі X1P-64-100 Немає даних
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Radeon 610M

Процесор

Ядер 10 4
Потоковий 10 8
Частота 3,4 ГГц 2.8 ГГц
Кількість ядер 10 4
Кількість потоків 10 8
Множник 34x 28x
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,3 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 4 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 23 Вт 15 Вт
Сокет Custom FP6
Критична температура Немає даних 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Radeon 610M
Частота GPU 500 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1250 МГц 1900 МГц
Шейдерні блоки 1536 128
TMUs 48 8
ROPs 6 4
Обчислювальні блоки 6 2
IGPU FLOPS 3.7-4.6 терафлопс 0,49 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8448 - LPDDR5-5500
Макс. розмір 64 ГБ 16 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-64-100) Сайт AMD Ryzen 5 7520U
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 4

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Snapdragon X Plus чи Ryzen 5 7520U?

Snapdragon X Plus має потужнішу інтегровану графіку, що підтверджується вищими показниками в обробці зображень і трасуванні променів. Однак для сучасних ігор обидва чипи обмежені – краще розглядати дискретну відеокарту.

Чи варто вибирати Snapdragon X Plus через енергоефективність?

Так, Snapdragon X Plus на ARM-архітектурі споживає менше енергії в легких завданнях, що подовжує час роботи ноутбука від батареї. Ryzen 5 7520U теж економний, але поступається в автономності.

Який процесор швидше працює з відео та фото?

Snapdragon X Plus значно швидший: обробляє 121,7 зображень/с проти 38,3 у Ryzen, а також має вищу продуктивність у PDF-рендерингу (325,3 проти 127,6 Мпікс/с).

Чи підходить Snapdragon X Plus для професійних завдань?

Так, завдяки високій багатоядерній продуктивності (Geekbench 12981) та швидкій компіляції коду (113 Klines/s) він чудово впорається з програмуванням, рендерингом та аналізом даних.

Який процесор дешевший: Snapdragon X Plus чи Ryzen 5 7520U?

Офіційна ціна Snapdragon X Plus не вказана, але зазвичай нові ARM-процесори дорожчі. Ryzen 5 7520U – бюджетний варіант, який часто зустрічається в недорогих ноутбуках.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.