Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-64-100) vs AMD Ryzen 7 5600X3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-64-100) і AMD Ryzen 7 5600X3D — два процесори з різною архітектурою та цільовим призначенням. Snapdragon X Plus створений для енергоефективних ноутбуків на ARM, тоді як Ryzen 7 5600X3D — це настільний чип AMD з додатковим 3D V-Cache для ігор. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 5600X3D випереджає Qualcomm Snapdragon X Plus у більшості синтетичних тестів, особливо в Cinebench R23 (одноядерний: 1402 проти 1129, багатоядерний: 10232 проти 8644) та Geekbench 6 (одноядерний: 1985 проти 2349, але багатоядерний: 8781 проти 12981). Snapdragon X Plus демонструє кращу багатопотокову продуктивність у Geekbench 6 та вищу енергоефективність. Однак Ryzen 7 5600X3D має перевагу в ігрових сценаріях завдяки 3D V-Cache, тоді як Snapdragon X Plus краще підходить для автономних ARM-пристроїв.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 7 5600X3D має вищу одноядерну продуктивність у Cinebench R23 (1402 проти 1129) та Passmark (3196 проти 3091), що дає перевагу в іграх та додатках, чутливих до частоти.
  • Qualcomm Snapdragon X Plus значно швидший у багатоядерному Geekbench 6 (12981 проти 8781) та обробці зображень (121.7 images/sec проти 60.9), що свідчить про кращу паралельну обробку в певних завданнях.
  • Snapdragon X Plus ефективніший у веб-перегляді (311.8 pages/sec проти 174.5) та компіляції Clang (113 Klines/sec проти 60.8), що робить його кращим для роботи з кодом та браузером.
  • Ryzen 7 5600X3D виграє у файловому стисненні (984.7 MB/sec проти 1070, але з меншою різницею) та рендерингу PDF (223.4 Mpixels/sec проти 325.3), демонструючи стабільну продуктивність у типових офісних задачах.
  • Snapdragon X Plus має вищий загальний рейтинг (54 проти 51) та однакову оцінку енергоефективності (100), що робить його привабливим для мобільних пристроїв, тоді як Ryzen 7 5600X3D орієнтований на настільні ПК.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1129 1402
Cinebench R23 (багатоядерний) 8644 10232

GeekBench v6

File compression 1070 MB/sec 984.7 MB/sec
Clang compilation 113 Klines/sec 60.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 311.8 pages/sec 174.5 pages/sec
PDF Renderer 325.3 Mpixels/sec 223.4 Mpixels/sec
Text processing 220.6 pages/sec 194.1 pages/sec
Background blur 58.1 images/sec 45.5 images/sec
Photo processing 121.7 images/sec 60.9 images/sec
Ray tracing 18.8 Mpixels/sec 14.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2349 1985
Geekbench 6 (багатоядерний) 12981 8781

PassMark

Integer math 55.7 GOps/sec 66.2 GOps/sec
Floating point math 84.7 GOps/sec 37.6 GOps/sec
Find prime numbers 310M Primes/sec 182M Primes/sec
Random string sorting 30.5M Strings/sec 24.4M Strings/sec
Data encryption 13.3 GBytes/sec 15.2 GBytes/sec
Data compression 222.1 MBytes/sec 248.3 MBytes/sec
Physics 1802 Frames/sec 2464 Frames/sec
Extended instructions 15.3B Matrices/sec 17.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3091 3196
Passmark CPU (багатоядерний) 22050 21953

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Amd
Дата виходу 24 квітня 2024 8 січня 2024
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Zen 3 (Vermeer)
Номер моделі X1P-64-100 Немає даних
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Немає

Процесор

Ядер 10 6
Потоковий 10 12
Частота 3,4 ГГц 3.3 ГГц
Кількість ядер 10 6
Кількість потоків 10 12
Множник 34x 33x
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,4 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 96 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 23 Вт 105 Вт
Сокет Custom AM4
Критична температура Немає даних 90°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Немає даних
Частота GPU 500 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1250 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 1536 Немає даних
TMUs 48 Немає даних
ROPs 6 Немає даних
Обчислювальні блоки 6 Немає даних
IGPU FLOPS 3.7-4.6 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8448 - DDR4-3200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-64-100) Немає даних
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Snapdragon X Plus чи Ryzen 7 5600X3D?

AMD Ryzen 7 5600X3D кращий для ігор завдяки 3D V-Cache, який збільшує кеш-пам'ять і підвищує продуктивність у більшості сучасних ігор. Snapdragon X Plus поступається в одноядерних тестах, важливих для ігрової логіки.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100), але Snapdragon X Plus розроблений для ARM-архітектури, що традиційно забезпечує нижче енергоспоживання в мобільних пристроях, тоді як Ryzen 7 5600X3D потребує більше енергії.

Для яких завдань краще підходить Snapdragon X Plus?

Snapdragon X Plus краще підходить для веб-серфінгу, роботи з кодом, обробки зображень та багатозадачності в мобільних пристроях. Він показує високі результати в Geekbench 6 (багатоядерний) та швидкість компіляції.

Чи варто вибирати Ryzen 7 5600X3D для робочих завдань?

Ryzen 7 5600X3D добре справляється з рендерингом PDF, файловим стисненням та текстовими завданнями, але його основна перевага — ігри. Для суто робочих завдань Snapdragon X Plus може бути ефективнішим завдяки кращій багатопотоковості.

Який процесор має вищу продуктивність у синтетичних тестах?

У Cinebench R23 та Passmark Ryzen 7 5600X3D випереджає Snapdragon X Plus, особливо в одноядерних тестах. Однак у Geekbench 6 (багатоядерний) Snapdragon X Plus значно швидший (12981 проти 8781), що вказує на різні сильні сторони.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.