Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-64-100) vs AMD Ryzen 7 5700X3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-64-100) та AMD Ryzen 7 5700X3D — два процесори з різною архітектурою та призначенням. Snapdragon X Plus створений для енергоефективних ноутбуків на ARM, тоді як Ryzen 7 5700X3D — це потужний ігровий CPU для настільних ПК з технологією 3D V-Cache. Порівняння допоможе зрозуміти, який з них краще впорається з вашими завданнями: повсякденною роботою, творчістю чи іграми.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 5700X3D випереджає Snapdragon X Plus у багатоядерних завданнях (Cinebench R23: 13535 проти 8644) та компіляції, що робить його кращим вибором для ігор і важких робочих навантажень. Однак Snapdragon X Plus демонструє вищу однопотокову продуктивність у Geekbench 6 (2349 проти 1942) і значно кращу енергоефективність, що ідеально для автономних ультрабуків. Якщо вам потрібна мобільність і тривалий час роботи — обирайте Snapdragon. Для максимальної продуктивності в іграх та рендерингу — Ryzen 7 5700X3D.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: AMD Ryzen 7 5700X3D значно потужніший у Cinebench R23 (13535 проти 8644) та Passmark (26357 проти 22050), що дає перевагу в рендерингу та іграх.
  • Однопотокова швидкість: Snapdragon X Plus виграє в Geekbench 6 (2349 проти 1942) і Passmark одноядерному (3091 проти 2979), що важливо для швидкої роботи браузера та офісних додатків.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний бал 100, але Snapdragon X Plus споживає значно менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що подовжує автономність ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: AMD Ryzen 7 5700X3D має трохи вищий бал (35 проти 32), що робить його кращим для легких ігор без дискретної відеокарти.
  • Спеціалізовані завдання: Snapdragon X Plus швидше обробляє текст (220.6 проти 193.2 стор./сек) та фото (121.7 проти 66.3 зобр./сек), тоді як AMD лідирує у стисненні файлів (1080 проти 1070 МБ/сек) та рейтрейсингу.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1129 1356
Cinebench R23 (багатоядерний) 8644 13535

GeekBench v6

File compression 1070 MB/sec 1080 MB/sec
Clang compilation 113 Klines/sec 77.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 311.8 pages/sec 182.4 pages/sec
PDF Renderer 325.3 Mpixels/sec 286.8 Mpixels/sec
Text processing 220.6 pages/sec 193.2 pages/sec
Background blur 58.1 images/sec 48.6 images/sec
Photo processing 121.7 images/sec 66.3 images/sec
Ray tracing 18.8 Mpixels/sec 19.2 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2349 1942
Geekbench 6 (багатоядерний) 12981 10100

PassMark

Integer math 55.7 GOps/sec 82.1 GOps/sec
Floating point math 84.7 GOps/sec 46.7 GOps/sec
Find prime numbers 310M Primes/sec 224M Primes/sec
Random string sorting 30.5M Strings/sec 31.1M Strings/sec
Data encryption 13.3 GBytes/sec 18.9 GBytes/sec
Data compression 222.1 MBytes/sec 307.6 MBytes/sec
Physics 1802 Frames/sec 2706 Frames/sec
Extended instructions 15.3B Matrices/sec 21.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3091 2979
Passmark CPU (багатоядерний) 22050 26357

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Amd
Дата виходу 24 квітня 2024 8 січня 2024
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Zen 3 (Vermeer)
Номер моделі X1P-64-100 Немає даних
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Немає

Процесор

Ядер 10 8
Потоковий 10 16
Частота 3,4 ГГц 3.0 ГГц
Кількість ядер 10 8
Кількість потоків 10 16
Множник 34x 30x
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4.1 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 96 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 23 Вт 105 Вт
Сокет Custom AM4
Критична температура Немає даних 90°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Немає даних
Частота GPU 500 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1250 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 1536 Немає даних
TMUs 48 Немає даних
ROPs 6 Немає даних
Обчислювальні блоки 6 Немає даних
IGPU FLOPS 3.7-4.6 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8448 - DDR4-3200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-64-100) Немає даних
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

AMD Ryzen 7 5700X3D значно кращий для ігор завдяки вищій багатоядерній продуктивності та технології 3D V-Cache, що збільшує кеш-пам'ять. Snapdragon X Plus поступається в ігрових навантаженнях.

Чи можна порівнювати Snapdragon X Plus і Ryzen 7 5700X3D за енергоефективністю?

Так, обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але Snapdragon X Plus споживає менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що робить його ідеальним для ноутбуків з тривалим часом автономної роботи.

Який процесор швидше в одноядерних завданнях?

Qualcomm Snapdragon X Plus випереджає в одноядерних тестах Geekbench 6 (2349 проти 1942) та Passmark (3091 проти 2979), що дає перевагу в повсякденних додатках, як-от браузер та офісні програми.

Чи підходить Snapdragon X Plus для професійної роботи?

Snapdragon X Plus добре справляється з текстовими та фото-завданнями, але для важкої компіляції (113 Klines/sec проти 77.8) або рендерингу краще обрати AMD Ryzen 7 5700X3D через вищу багатоядерну потужність.

Який процесор обрати для ультрабука?

Qualcomm Snapdragon X Plus створений саме для тонких і легких ноутбуків з високою автономністю. AMD Ryzen 7 5700X3D призначений для настільних ПК і не підходить для ультрабуків.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.