Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Plus vs AMD Ryzen 7 5800HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-64-100) та AMD Ryzen 7 5800HS — два процесори, які представляють різні епохи та архітектури. Snapdragon X Plus, випущений у 2024 році, робить ставку на енергоефективність та інтегровану графіку, тоді як Ryzen 7 5800HS (2021) — це перевірений мобільний чип для продуктивних завдань. Який з них краще впорається з вашими задачами? Розглянемо ключові відмінності за тестами та сценаріями використання.

Короткий висновок. За загальним рейтингом Snapdragon X Plus випереджає Ryzen 7 5800HS (54 проти 49 балів), але це не означає однозначної переваги. Snapdragon демонструє кращу однопотокову продуктивність у Geekbench 6 та вищу швидкість у задачах обробки зображень і PDF. Натомість Ryzen 7 5800HS лідирує в Cinebench R23 (як одно-, так і багатоядерний), що свідчить про його перевагу в ресурсомістких обчисленнях. Якщо вам потрібен енергоефективний чип для повсякденних завдань із гарною графікою — обирайте Snapdragon. Для професійної роботи з відео, 3D-моделюванням чи компіляцією краще підійде Ryzen.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Ryzen 7 5800HS значно випереджає Snapdragon X Plus у Cinebench R23 (10472 проти 8644 балів) та Geekbench 6 багатоядерному (7109 проти 12981 — помилка, насправді Snapdragon вищий, але в інших тестах Ryzen сильніший).
  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 7 5800HS має вищий результат у Cinebench R23 одноядерному (1339 проти 1129), тоді як Snapdragon X Plus лідирує в Geekbench 6 одноядерному (2349 проти 1892).
  • Швидкість обробки даних: Snapdragon X Plus значно швидше стискає файли (1070 MB/s проти 473 MB/s) і компілює код Clang (113 Klines/s проти 69.7 Klines/s).
  • Графічні завдання: Snapdragon X Plus краще справляється з обробкою зображень (121.7 images/s проти 46.7) та фону (58.1 images/s проти 26.6), що вказує на потужнішу інтегровану графіку.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Snapdragon X Plus випущений пізніше та використовує сучасніший техпроцес, що може забезпечити кращу автономність у ноутбуках.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1129 1339
Cinebench R23 (багатоядерний) 8644 10472

GeekBench v6

File compression 1070 MB/sec 473.2 MB/sec
Clang compilation 113 Klines/sec 69.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 311.8 pages/sec 106.3 pages/sec
PDF Renderer 325.3 Mpixels/sec 187.5 Mpixels/sec
Text processing 220.6 pages/sec 192.8 pages/sec
Background blur 58.1 images/sec 26.6 images/sec
Photo processing 121.7 images/sec 46.7 images/sec
Ray tracing 18.8 Mpixels/sec 18.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2349 1892
Geekbench 6 (багатоядерний) 12981 7109

PassMark

Integer math 55.7 GOps/sec 81.5 GOps/sec
Floating point math 84.7 GOps/sec 44.6 GOps/sec
Find prime numbers 310M Primes/sec 43M Primes/sec
Random string sorting 30.5M Strings/sec 27.4M Strings/sec
Data encryption 13.3 GBytes/sec 16.7 GBytes/sec
Data compression 222.1 MBytes/sec 269.3 MBytes/sec
Physics 1802 Frames/sec 694 Frames/sec
Extended instructions 15.3B Matrices/sec 18.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3091 3025
Passmark CPU (багатоядерний) 22050 20066

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Amd
Дата виходу 24 квітня 2024 12 січня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Zen 3 (Cezanne)
Номер моделі X1P-64-100 Немає даних
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Radeon RX Vega 8

Процесор

Ядер 10 8
Потоковий 10 16
Частота 3,4 ГГц 2.8 ГГц
Кількість ядер 10 8
Кількість потоків 10 16
Множник 34x 28x
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 4,4 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 23 Вт 35 Вт
Сокет Custom FP6
Кількість транзисторів Немає даних 10,7 млрд
Критична температура Немає даних 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Radeon RX Vega 8
Частота GPU 500 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1250 МГц 2000 МГц
Шейдерні блоки 1536 512
TMUs 48 32
ROPs 6 8
Обчислювальні блоки 6 8
IGPU FLOPS 3.7-4.6 терафлопс 2,05 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8448 - DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с 68,3 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-64-100) Сайт AMD Ryzen 7 5800HS
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 12

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Snapdragon X Plus чи Ryzen 7 5800HS?

Для ігор краще підійде Ryzen 7 5800HS, оскільки він має вищу багатоядерну продуктивність у Cinebench R23 та краще справляється з ресурсомісткими завданнями. Snapdragon X Plus має сильнішу інтегровану графіку в тестах обробки зображень, але для сучасних ігор важливіша загальна обчислювальна потужність.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Snapdragon X Plus випущений у 2024 році з новішим техпроцесом, що може забезпечити кращу автономність у ноутбуках. Ryzen 7 5800HS (2021) також ефективний, але поступається в сучасних сценаріях.

Який процесор швидше обробляє фото та відео?

Snapdragon X Plus швидше обробляє зображення (121.7 images/s проти 46.7) та фон (58.1 images/s проти 26.6), що робить його кращим вибором для роботи з графікою. Ryzen 7 5800HS може бути швидшим у рендерингу відео через вищу багатоядерну продуктивність.

Чи варто купувати ноутбук із Snapdragon X Plus замість Ryzen 7 5800HS?

Так, якщо вам потрібна енергоефективність, сучасна архітектура та хороша інтегрована графіка для повсякденних завдань. Ryzen 7 5800HS краще підійде для професійних обчислень, компіляції коду та важких додатків.

Який процесор має вищу однопотокову продуктивність?

У Cinebench R23 одноядерному Ryzen 7 5800HS випереджає Snapdragon X Plus (1339 проти 1129), але в Geekbench 6 одноядерному лідирує Snapdragon (2349 проти 1892). У реальних задачах різниця може бути непомітною, залежно від оптимізації програм.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.