Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-64-100) vs AMD Ryzen 7 7840U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-64-100) та AMD Ryzen 7 7840U — два потужних процесори для ноутбуків, що представляють різні архітектури. Snapdragon X Plus побудований на ARM-архітектурі та орієнтований на енергоефективність, тоді як Ryzen 7 7840U — це x86-чип від AMD, який славиться високою продуктивністю в багатопотокових завданнях. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 7840U випереджає Snapdragon X Plus за більшістю показників продуктивності: він значно швидший в одно- та багатоядерних тестах Cinebench R23 (1754 проти 1129 та 12883 проти 8644 відповідно), а також має вищий результат у Passmark CPU. Snapdragon X Plus демонструє кращу енергоефективність (100 балів в обох) та виграє в деяких синтетичних тестах, як-от HTML5 Browser (311.8 проти 226 сторінок/сек). Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність — обирайте AMD. Якщо пріоритет — автономність та ARM-сумісність — Snapdragon.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 7 7840U має значно вищу однопотокову продуктивність у Cinebench R23 (1754 проти 1129) та Geekbench 6 (2482 проти 2349), що дає перевагу в іграх та повсякденних завданнях.
  • У багатоядерних тестах Ryzen 7 7840U також лідирує: Cinebench R23 12883 проти 8644, Passmark CPU 24980 проти 22050, що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • Snapdragon X Plus випереджає в тесті HTML5 Browser (311.8 проти 226 сторінок/сек) та Background blur (58.1 проти 34.9 зображень/сек), що свідчить про оптимізацію для веб-завдань та обробки зображень.
  • Енергоефективність обох процесорів оцінена в 100 балів, але Snapdragon X Plus на ARM-архітектурі потенційно забезпечує довшу автономність у легких сценаріях.
  • Інтегрована графіка AMD отримує вищий бал (38 проти 32), що підтверджується кращими результатами в Ray tracing (21.4 проти 18.8 Mpixels/сек).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1129 1754
Cinebench R23 (багатоядерний) 8644 12883

GeekBench v6

File compression 1070 MB/sec 1140 MB/sec
Clang compilation 113 Klines/sec 98.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 311.8 pages/sec 226 pages/sec
PDF Renderer 325.3 Mpixels/sec 324.6 Mpixels/sec
Text processing 220.6 pages/sec 244.9 pages/sec
Background blur 58.1 images/sec 34.9 images/sec
Photo processing 121.7 images/sec 87.5 images/sec
Ray tracing 18.8 Mpixels/sec 21.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2349 2482
Geekbench 6 (багатоядерний) 12981 11509

PassMark

Integer math 55.7 GOps/sec 92.2 GOps/sec
Floating point math 84.7 GOps/sec 52.6 GOps/sec
Find prime numbers 310M Primes/sec 80M Primes/sec
Random string sorting 30.5M Strings/sec 33.2M Strings/sec
Data encryption 13.3 GBytes/sec 17.8 GBytes/sec
Data compression 222.1 MBytes/sec 292 MBytes/sec
Physics 1802 Frames/sec 1250 Frames/sec
Extended instructions 15.3B Matrices/sec 20.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3091 3599
Passmark CPU (багатоядерний) 22050 24980

Загальна інформація

Виробник Qualcomm Amd
Дата виходу 24 квітня 2024 3 травня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд ARMv9 x86-64
Кодове ім'я Snapdragon X Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі X1P-64-100 Немає даних
Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Radeon 780M

Процесор

Ядер 10 8
Потоковий 10 16
Частота 3,4 ГГц 3.3 ГГц
Кількість ядер 10 8
Кількість потоків 10 16
Множник 34x 33x
Розблокований множник Немає Немає
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 5,1 ГГц
Частота шини Немає даних 100 МГц
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня Немає даних 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня Немає даних 16 МБ (загальний)

Пакет

Техпроцес 4 нанометри 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 23 Вт 15-30 Вт
Сокет Custom FP8
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд
Критична температура Немає даних 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Qualcomm Adreno X1 Radeon 780M
Частота GPU 500 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1250 МГц 2700 МГц
Шейдерні блоки 1536 768
TMUs 48 48
ROPs 6 32
Обчислювальні блоки 6 12
IGPU FLOPS 3.7-4.6 терафлопс 4,15 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8448 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 64 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 8 2
Макс. пропускна здатність 135 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Qualcomm Snapdragon X Plus (X1P-64-100) Сайт AMD Ryzen 7 7840U
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express Немає даних 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Snapdragon X Plus чи Ryzen 7 7840U?

AMD Ryzen 7 7840U кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Cinebench R23 1754 проти 1129) та потужнішій інтегрованій графіці (бал 38 проти 32).

Чи варто обирати Snapdragon X Plus через енергоефективність?

Так, Snapdragon X Plus на ARM-архітектурі забезпечує кращу автономність у легких завданнях, хоча обидва процесори мають однаковий бал енергоефективності (100).

Який процесор швидше справляється з багатопотоковими завданнями?

AMD Ryzen 7 7840U значно швидший: Cinebench R23 багатоядерний 12883 проти 8644, що робить його кращим для рендерингу та компіляції.

Чи підтримують ці процесори Windows?

Так, обидва підтримують Windows, але Snapdragon X Plus потребує емуляції для x86-додатків, що може вплинути на продуктивність у деяких програмах.

Який процесор кращий для роботи з фото та відео?

Snapdragon X Plus виграє в обробці фото (121.7 проти 87.5 зображень/сек) та Background blur (58.1 проти 34.9), тоді як AMD кращий у Ray tracing (21.4 проти 18.8).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.